Avia Świdnik – Stal AZS Nysa 3:1

Dodano: 26 lutego 2011, 20:02

Avia Świdnik wygrała pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera grzegorza Rysia pokonując AZS Stal Nysa

W drugim spotkaniu pod wodzą trenera Grzegorza Rysia Avia odniosła, jak najbardziej zasłużone, zwycięstwo. W Świdniku wyższość "żółto-niebieskich” musiała uznać Stal AZS Nysa. Miejscowi zwyciężyli 3:1. W dalszym ciągu, do bezpiecznego dziewiątego miejsca, Avia traci pięć punktów.

Spotkanie ze Stalą gospodarze musieli wygrać, jeśli zamierzali pozostawić sobie jakąkolwiek nadzieję na wyprzedzenie w tabeli MKS MOS Będzin.

Beniaminek zajmuje obecnie dziewiątą lokatę, która jest premiowana utrzymaniem, po zakończeniu serii zasadniczej. Do końca obu zainteresowanym drużynom zostały do rozegrania trzy mecze. W przyszłą środę świdniczanie zmierzą się na wyjeździe właśnie z ekipą z Będzina.

Widać było, że miejscowi przystępowali w sobotę do meczu z wyżej notowanym rywalem solidnie zmotywowani. Kibice obawiali się jednak o formę swoich podopiecznych, którzy mieli dwa tygodnie przerwy od ligowej rywalizacji. Stawka meczu jakby nieco sparaliżowała świdnickich siatkarzy. Widać to było już na początku partii otwarcia.

Lepiej w tym okresie radzili sobie przyjezdni, którzy wyszli na prowadzenie 5:2, następnie 7:3. Miejscowi jednak nie dali za wygraną i najpierw doprowadzili do remisu 8:8, a potem odskoczyli na dwa punkty (15:13). W końcówce z dobrej strony pokazał się Marcin Jarosz. Przyjmujący zaskoczył Nysę trudnym serwisem. I to dzięki niemu pierwszego seta świdniczanie zapisali po stronie wygranej.

Popularny "Jaroszek” w dalszym ciągu nękał gości zagrywką. Za jego sprawą Avia wygrywała już 8:1. Szybko jednak gra się wyrównała i dosyć długo wynik oscylował wokół remisu. Do wyłonienia zwycięzcy drugiego seta konieczna była gra na przewagi. Lepsi okazali się miejscowi, zwyciężając 31:29. Pod koniec tego seta kontuzji nabawił się rozgrywający Piotr Milewski.

– Przy obronie jednej z piłek, uderzyłem lewym kolanem w parkiet. Poczułem silny ból, nie mogłem wyprostować nogi – relacjonuje siatkarz. – Konsultowałem się już z lekarzem, na szczęście nie doszło do uszkodzenia łękotki. Szczegółowe badanie da odpowiedź na pytanie co mi się stało.

Avia Świdnik – Stal AZS Nysa 3:1 (25:20, 31:29, 20:25, 25:21)

Avia: Milewski, Kurek, Jarosz, Pawłowski, Michalski, Staniewski, Kowalski (libero) oraz Wójcicki, Makowski, Gosik.

Stal: Jarząbski, Zając, Bułkowski, Krzywiecki, Fijałek, Stancelewski, Ratajczak (libero) oraz Szczurowski, Kisielewicz, Pizuński.