AZS AGH Kraków - Avia Świdnik 1:3, awans coraż bliżej

Dodano: 27 kwietnia 2013, 23:23
Autor: (grom)

Avia zakończyła finałową rywalizacją z AZS AGH Kraków w trzech spotkaniach ( JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Przed tygodniem Avia pewnie ograła akademików po 3:0. – Chcemy załatwić sprawę już w sobotę. Nie planujemy zostawać w Krakowie na niedzielę – mówił przed wyprawą kapitan Jakub Guz.

Popularny „Guzik” i spółka zrealizowała plan, choć początek nie był łatwy. Ambitni gospodarze rzucili wszystkie siły na szalę chcąc przedłużyć finałową rywalizację. AZS AGH prowadził 5:3, 10:7. Goście zniwelowali przewagę dopiero w połowie seta, odskakując na 15:14.

Minimalna przewaga utrzymywała się do 20 punktu (20:19 dla świdniczan). Ostatecznie partia otwarcia zakończyła się wygraną Avii 25:21.

Podobnie było w kolejnej odsłonie. Jedynie początek należał do miejscowych. Decydujące ciosy zadawali niepokonani w lidze świdniczanie. Podopieczni trenera Marcina Jarosza prowadzili 5:4, 15:13 i zwyciężyli 25:23.

Wyrównany był trzeci set. W nim prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a końcówka należała tym razem do krakowian (25:22).

Losy spotkania rozstrzygnęły się w kolejnej partii. Od początku lepiej spisywali się goście. Było już 5:3, 15:12, 20:18 dla Avii. Set zakończył się wygraną 25:21.

Kolejnym etapem na drodze do I ligi będzie półfinałowy turniej mistrzów.

AZS AGH Kraków – Avia Świdnik 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 21:25), stan rywalizacji: 3-0 dla Avii

AZS AGH: Kosiek, Munik, Mucha, Łaba, Maruszczyk, Dzierwa, Szymczak (libero) oraz Luks (libero), Kowalski, Grot, Błoński.

Avia: Guz, Zalewski, Baranowski, Milewski, Pawłowski, Szaniawski, Majcherek (libero) oraz Kołodziejczyk, Studziński.