Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SIATKÓWKA

30 maja 2013 r.
13:20
Edytuj ten wpis

Dzisiaj siatkarze Avii Świdnik rozpoczynają turniej finałowy w Miliczu

Autor: Zdjęcie autora (grom)
17 11 A A
 (DW)
(DW)

Stawką trzydniowej rywalizacji będzie awans na zaplecze PlusLigi. Uzyskają go dwie najlepsze drużyny. W praktyce wygląda to tak, że już dwa zwycięstwa dają upragniony sukces.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak było w turnieju półfinałowym, kiedy po kolejnych wygranych z MKS Kalisz 3:0 i Caro Rzeczyca 3:1, Avia była pewna awansu do finału mistrzów. Ostatni mecz z gospodarzami TKS Tychy (wygrany 3:1) decydował o końcowym miejscu.

Milicz, już po raz drugi, gościł będzie drużyny walczące o wysoką stawkę. Przed dwoma tygodniami miejscowy KS był gospodarzem półfinału. W nim pierwsze miejsce wywalczył AGH AZS Kraków, a drugie właśnie KS Milicz.

Avia pojechała na finał w najsilniejszym składzie. – Nieważne, z kim najpierw przyjdzie się nam zmierzyć. Aby awansować do I ligi, musimy wygrać z każdym – przyznał szkoleniowiec Avii Marcin Jarosz.

Pierwszym rywalem "żółto-niebieskich” będzie AGH AZS Kraków. Studenci są doskonale znani świdniczanom. W kończącym się sezonie trzykrotnie grali w Świdniku, raz w fazie zasadniczej (wygrana Avii 3:2) i dwa razy w finale grupy czwartej (zwycięstwa po 3:0).

– Zaszliśmy już tak daleko, dlatego nie poddajmy się i będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – zapewnił atakujący AGH Patryk Łaba.

Z czwórki finalistów trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Największe szanse wydają się mieć siatkarze z Milicza, grający przed swoimi kibicami. Avia, AGH AZS Kraków i TKS Tychy typowane są przez wielu w równych procentach do zajęcia drugiego miejsca.

Świdniczanie, jako jedyni wystąpią w finale z kompletem wygranych w lidze. Gospodarze mają tego świadomość, jednak:

– Nie mamy specjalnych obaw w stosunku do żadnego zespołu. Szanujemy rywali, bo nie ma już słabych drużyn, ale każdego przeciwnika traktujemy podobnie – stwierdził na stronie internetowej klubu z Milicza trener Dominik Kwapisiewicz.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
demon / 2 czerwca 2013 o 15:56
Brawo mamy awans !!!!!
Avatar
alig_ / 2 czerwca 2013 o 15:23

z ostatniej chwili:

Avia - TKS Tychy 3:0 (25:21 25:17 25:23) 

Avatar
ajaja / 2 czerwca 2013 o 10:57

Powodzenia Aviunio! Wygrajcie szybko i awansujcie bo to się Wam należy. Czekam na dobre wieści!

Avatar
ajaja / 1 czerwca 2013 o 20:06

Dwie wygrane i to się liczy. Teraz jeszcze jakby AGH dostało w pysk to już mamy pewny awans. Jeśli AGH dziś wygra to my jutro też musimy wygrać żeby mieć pewny awans, albo przynajmniej ugrać dwa sety. 

GRATULACJE CHŁOPAKI! Czekam na jutro...

Avatar
wierny kibic avii / 1 czerwca 2013 o 19:14

JJJJJJJJJEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSTTTTTTTTTTTTT AAAAAAAAAAAAAAAVVVVVVVVVVVVAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ajaja / 1 czerwca 2013 o 16:49

AVIUNIO kochana trzymam kciuki za wygraną. Potem sobie odpoczniecie, teraz walczyć, walczyć, walczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ajaja / 31 maja 2013 o 19:06

BBBBBBBBBBRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRAWO DRUŻYNA ,BRAWO TRENERZE! Jeszcze jeden krok CHŁOPAKI! Trzymajcie się, wyśpijcie się i jutro znów do walki!

Avatar
ardo / 31 maja 2013 o 18:24

BRAWOOOOOOOO

pierwsze zwyciestwo jest, choc po ciezkim boju, ale jest :)

a jutro swietujemy awans :)

Avatar
normalny / 31 maja 2013 o 12:32

Avia powodzenia,ten awans Wam sie należy.

Avatar
ajaja / 31 maja 2013 o 11:48
AVIA DO BOJU! Trzymam ogromniaste kciuki. Powodzenia chlopaki!
Avatar
demon / 2 czerwca 2013 o 15:56
Brawo mamy awans !!!!!
Avatar
alig_ / 2 czerwca 2013 o 15:23

z ostatniej chwili:

Avia - TKS Tychy 3:0 (25:21 25:17 25:23) 

Avatar
ajaja / 2 czerwca 2013 o 10:57

Powodzenia Aviunio! Wygrajcie szybko i awansujcie bo to się Wam należy. Czekam na dobre wieści!

Avatar
ajaja / 1 czerwca 2013 o 20:06

Dwie wygrane i to się liczy. Teraz jeszcze jakby AGH dostało w pysk to już mamy pewny awans. Jeśli AGH dziś wygra to my jutro też musimy wygrać żeby mieć pewny awans, albo przynajmniej ugrać dwa sety. 

GRATULACJE CHŁOPAKI! Czekam na jutro...

Avatar
wierny kibic avii / 1 czerwca 2013 o 19:14

JJJJJJJJJEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSTTTTTTTTTTTTT AAAAAAAAAAAAAAAVVVVVVVVVVVVAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ajaja / 1 czerwca 2013 o 16:49

AVIUNIO kochana trzymam kciuki za wygraną. Potem sobie odpoczniecie, teraz walczyć, walczyć, walczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ajaja / 31 maja 2013 o 19:06

BBBBBBBBBBRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRAWO DRUŻYNA ,BRAWO TRENERZE! Jeszcze jeden krok CHŁOPAKI! Trzymajcie się, wyśpijcie się i jutro znów do walki!

Avatar
ardo / 31 maja 2013 o 18:24

BRAWOOOOOOOO

pierwsze zwyciestwo jest, choc po ciezkim boju, ale jest :)

a jutro swietujemy awans :)

Avatar
normalny / 31 maja 2013 o 12:32

Avia powodzenia,ten awans Wam sie należy.

Avatar
ajaja / 31 maja 2013 o 11:48
AVIA DO BOJU! Trzymam ogromniaste kciuki. Powodzenia chlopaki!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki:

Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 0:3
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:1
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 3:2
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:2
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 2:3
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:1
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:0
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:2

Tabela:

1. Karpaty Krosno 16 41 45:16
2. Politechnika Lublin 16 35 39:22
3. Avia Świdnik 16 33 41:25
4. Niebylec 16 22 30:34
5. Błękitni Ropczyce 16 19 27:37
6. KKS Kozienice 16 18 28:36
7. RCS Radom 16 17 26-36
8. Skórzani/SMS 16 16 25:38
9. AKS Rzeszów 16 15 20:37

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.