Krosno Glass Karpaty Krosno – MKS Avia Świdnik 3:2. Porażka na własne życzenie

Dodano: 27 listopada 2017, 12:32
Autor: grom

W meczu na szczycie Avia Świdnik uległa w pięciu setach Karpatom Krosno. LKPS Politechnika Lublin dopisał trzy punkty po wygranej nad AKS V LO Rzeszów

Seria trzech zwycięstw z rzędu zakończyła się dla świdniczan. Choć nie musiała. W meczu lidera z Krosna z wiceliderem Avia prowadziła już 2:0 w setach. Nie potrafiła jednak dobić przeciwnika i zbliżyć się do niego w klasyfikacji już tylko na punkt. Podopieczni trenerskiego duetu Sławomir Czarnecki – Piotr Maj nie umieli pójść za ciosem i wygrać trzeciego decydującego seta – ulegli 22:25.

Podobnie było w czwartej partii. W tie-breaku goście prowadzili już 14:11, a mimo to pozwolili Karpatom na doprowadzenie do remisu i rozstrzygnięcie grano na przewagi. Lepsi okazali się miejscowi (19:17).

Krosno Glass Karpaty Krosno – MKS Avia Świdnik 3:2 (14:25, 20:25, 25:22, 25:22, 19:17)

Avia: Misztal, Kurek, Machowicz, Żywno, Guz, Baranowski, Bonisławski (libero) oraz Pigłowski, Czarnecki, Kasiura.

W poprzedniej kolejce lublinianie ulegli gładko w trzech setach Neobusowi Niebylec. W odwecie ograli rzeszowian, również 3:0. Jedynie w drugiej partii goście stawiali większy opór. W pozostałych dominacja gospodarzy nie budziła żadnych wątpliwości.

Już w sobotę w Świdniku dojdzie do spotkania derbowego Avii z LKPS.

LKPS Politechnika Lublin – AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

LKPS: Antoszak, Rejowski, Seliga, Czubiński, Borris, Jesień, Cymerman (libero) oraz Kostaniak, Toborek, Polczyk.

Wyniki pozostałych spotkań: RCS Radom – Skórzani Skarżysko-Kamienna 2:3 (22:25, 25:22, 15:25, 25:23, 9:15) * KKS Kozienice – Neobus Niebylec 2:3 (25:17, 18:25, 25:18, 23:25, 13:15) * pauzowali Błękitni Ropczyce.

Gość (28 listopada 2017 o 16:27) 0
Brawa dla chłopaków!!! Trzeba doprecyzować jednak, że to porażka nie na ich, a na trenera Czarneckiego własne życzenie. Zmiany od czapy począwszy od trzeciego seta i brak właściwej reakcji na wydarzenia na boisku przy stanie 12:14 w piątej partii.