Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA MĘŻCZYZN

5 lipca 2017 r.
12:05

Siatkarze Politechniki chcą walczyć o I ligę

Autor: Zdjęcie autora grom
65 15 A A
Nowym zawodnikiem LKPS Politechnika Lublin będzie rozgrywający Wojciech Kwiecień
Nowym zawodnikiem LKPS Politechnika Lublin będzie rozgrywający Wojciech Kwiecień (fot. LKPS Poliitechnika Lublin)

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład na nowy sezon. Z nazwy zespołu zniknęła Pszczółka, jeden z głównych sponsorów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublinianie w minionych rozgrywkach zaszli aż do półfinału rywalizacji o I ligę i był to największy sukces w czteroletniej historii klubu – W nowych rozgrywkach w dalszym ciągu chcemy walczyć o awans – zapowiada prezes LKPS Politechnika Krzysztof Skubiszewski.

To zadanie zespół będzie realizował już z nowym trenerem. Po odejściu do Avii Świdnik Sławomira Czarneckiego miejsce zajął Maciej Kołodziejczyk, dotychczasowy asystent. Asystentem będzie bardziej doświadczony Bartosz Jesień z Huraganu Międzyrzec Podlaski. – To środkowy, który również będzie pomagał nam na boisku – mówi Skubiszewski. – Wariant z grającym pierwszym szkoleniowcem nie sprawdza się i dlatego Maciej Kołodziejczyk zajmie się wyłącznie prowadzeniem drużyny.

LKPS Politechnika doszedł już do porozumienia z byłymi zawodnikami: atakującym Pawłem Rejowskim i przyjmującym Jakubem Czubińskim. – Na tych dwóch graczach zależało nam najbardziej. Obaj mają I-ligową przeszłość, co jest bardzo ważnym argumentem – twierdzi Skubiszewski.

Do kadry zespołu dołączą też dwaj inni gracze występujący w I lidze – 23-letni rozgrywający AZS PWSZ Nysa Wojciech Kwiecień i 26-letni libero Michał Cymerman, wychowanek MMKS Kędzierzyn Koźle. Z tym zespołem w 2008 roku zdobył tytuł mistrza Polski kadetów, zostając najlepszym libero finałów. – Michał to specjalista od awansów, a takich ludzi nam potrzeba – cieszy się Skubiszewski.

Z nazwy klubu wycofana została Pszczółka. – Lubelska Fabryka Cukierków nadal będzie nas wspierać, ale w mniejszym stopniu – tłumaczy decyzję prezes. – W dalszym ciągu poszukujemy chętnych nowych sponsorów.

 

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 11:42
LKPS wzmocnił się i to widać wyraźnie. Nie wiem czy to starczy na I ligę ale na pewno będą w pierwszej trójce na koniec sezonu.
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 12:24
Wyrażaj się Gościu i z takimi tekstami "sp....li" idź na forum kibiców piłki nożnej. Ciekaw jestem na jakiej podstawie ty twierdzisz, że zamienili na gorszych, a może jednak nie jestem ciekaw czytając twoje komentarze. Podoba mi się opis poszczególnych pozycji i rzeczywiście na papierze wygląda to lepiej, ale jak wszyscy wiemy boisko i tak wszystko zweryfikuje.
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 12:13
A jak inaczej można zawodników porównać jak nie tym gdzie grali i co osiągnęli w sytuacji kiedy ze sobą nie grali?
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 09:28
Zgrany trzon drużyny dopiero na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zagwarantował sobie 2 miejsce w tabeli. W fazie playoff wielkim fartem pokonał juniorów z Rzeszowa i Kozienice, w półfinale zajął tylko 4 miejsce. Mimo wszystko boisko znowu wszystkich zweryfikuje a presja na niektórych będzie ogromna $$$ Liga zapowiada się ciekawie :)
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 20:14
Jak można mówić o zmianach na plus po tym kto gdzie gral :) a ja wam mowie ze wladze lkpsu spieprzyli sprawę puszczając zgrany juz ze sobą trzon drużyny...i zamienili slabszymi zawodnikami... No cóż boisko zweryfikuje. Trzymam kcuki za obie drużyny!!
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 14:51
Rzeczywiście boisko zweryfikuje, ale porównując poszczególnych zawodników na pozycjach moim zdaniem zdecydowanie na plus. Kwiecień może i przegrywał rywalizację o szóstkę w 1 lidze ale w Bundeslidze grał jako pierwszy w porównaniu do Piglowskiego który zaliczył dwa sezony w 2 lidze W LKPS to wypada lepiej. Bonislawski jedynie 2 liga - Cymerman grał w 1 i 2 razy awansował do niej - też na plus tutaj zmiana. Machowicz 2 sezony w LKPS, Kępka kilka sezonów w 2 lidze , z kolei Jesień kilka sezonów bez przerwy w 2 lidze i Borris przychodzi z 1 ligi - tutaj także zmiany na plus.
Rzeczywiście boisko zweryfikuje, ale porównując poszczególnych zawodników na pozycjach moim zdaniem zdecydowanie na plus. Kwiecień może i przegrywał rywalizację o szóstkę w 1 lidze ale w Bundeslidze grał jako pierwszy w porównaniu do Piglowskiego który zaliczył dwa sezony w 2 lidze W LKPS to wypada lepiej. Bonislawski jedynie 2 liga - Cymerman grał w 1 i 2 razy awansował do niej - też na plus tutaj zmiana. Machowicz 2 sezony w LKPS, Kępka kilka sezonów w 2 lidze , z kolei Jesień kilka sezonów bez przerwy w 2 lidze i Borris przychodzi z 1 lig... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 10:17
Zamiana trenera z doświadczeniem ale bez osiągnięć na trenera nowicjusza - oj nie wiem czy to dobra zmiana. Chyba, że w klub się poróżnił z trenerem Czarneckim i nie było wyjścia.....
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 08:54
Jesień? A gdzie on gral? W miedzyrzecu w 2lidze kilka lat temu? Kwiecień? Wiecznie rezerwowy w 1lidze?:) Cymerman którego nie chcieli w tomszowie? Rzeczywiście udane tansfery:) zostaje rejowski który miał cieniuśki sezon i czubiski który nie lapal się w pierwszym składzie..rzeczywiscie wzmnocnienia. Liga szybko zweryfikuje..stawiam ze Lublina nie bedzie nawet w 4...niestety
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 22:39
Bardzo dobre działanie władz klubu. Jeśli chcą awansować do I ligi muszą oprzeć grę zespołu na lepszych zawodnikach, bo szczyt możliwości poprzedniego trenera i składu, to niestety tylko II liga.
Avatar
hahaha / 5 lipca 2017 o 22:04
Nie dogadali się? (śmiechu warte). Ja tu widzę, że się dogadali, ale z lepszymi zawodnikami. No chyba, że Kwiecień, Cymerman i Jesień są słabsi :)
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 11:42
LKPS wzmocnił się i to widać wyraźnie. Nie wiem czy to starczy na I ligę ale na pewno będą w pierwszej trójce na koniec sezonu.
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 12:24
Wyrażaj się Gościu i z takimi tekstami "sp....li" idź na forum kibiców piłki nożnej. Ciekaw jestem na jakiej podstawie ty twierdzisz, że zamienili na gorszych, a może jednak nie jestem ciekaw czytając twoje komentarze. Podoba mi się opis poszczególnych pozycji i rzeczywiście na papierze wygląda to lepiej, ale jak wszyscy wiemy boisko i tak wszystko zweryfikuje.
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 12:13
A jak inaczej można zawodników porównać jak nie tym gdzie grali i co osiągnęli w sytuacji kiedy ze sobą nie grali?
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 09:28
Zgrany trzon drużyny dopiero na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zagwarantował sobie 2 miejsce w tabeli. W fazie playoff wielkim fartem pokonał juniorów z Rzeszowa i Kozienice, w półfinale zajął tylko 4 miejsce. Mimo wszystko boisko znowu wszystkich zweryfikuje a presja na niektórych będzie ogromna $$$ Liga zapowiada się ciekawie :)
Avatar
Gość / 9 lipca 2017 o 20:14
Jak można mówić o zmianach na plus po tym kto gdzie gral :) a ja wam mowie ze wladze lkpsu spieprzyli sprawę puszczając zgrany juz ze sobą trzon drużyny...i zamienili slabszymi zawodnikami... No cóż boisko zweryfikuje. Trzymam kcuki za obie drużyny!!
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 14:51
Rzeczywiście boisko zweryfikuje, ale porównując poszczególnych zawodników na pozycjach moim zdaniem zdecydowanie na plus. Kwiecień może i przegrywał rywalizację o szóstkę w 1 lidze ale w Bundeslidze grał jako pierwszy w porównaniu do Piglowskiego który zaliczył dwa sezony w 2 lidze W LKPS to wypada lepiej. Bonislawski jedynie 2 liga - Cymerman grał w 1 i 2 razy awansował do niej - też na plus tutaj zmiana. Machowicz 2 sezony w LKPS, Kępka kilka sezonów w 2 lidze , z kolei Jesień kilka sezonów bez przerwy w 2 lidze i Borris przychodzi z 1 ligi - tutaj także zmiany na plus.
Rzeczywiście boisko zweryfikuje, ale porównując poszczególnych zawodników na pozycjach moim zdaniem zdecydowanie na plus. Kwiecień może i przegrywał rywalizację o szóstkę w 1 lidze ale w Bundeslidze grał jako pierwszy w porównaniu do Piglowskiego który zaliczył dwa sezony w 2 lidze W LKPS to wypada lepiej. Bonislawski jedynie 2 liga - Cymerman grał w 1 i 2 razy awansował do niej - też na plus tutaj zmiana. Machowicz 2 sezony w LKPS, Kępka kilka sezonów w 2 lidze , z kolei Jesień kilka sezonów bez przerwy w 2 lidze i Borris przychodzi z 1 lig... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 10:17
Zamiana trenera z doświadczeniem ale bez osiągnięć na trenera nowicjusza - oj nie wiem czy to dobra zmiana. Chyba, że w klub się poróżnił z trenerem Czarneckim i nie było wyjścia.....
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 08:54
Jesień? A gdzie on gral? W miedzyrzecu w 2lidze kilka lat temu? Kwiecień? Wiecznie rezerwowy w 1lidze?:) Cymerman którego nie chcieli w tomszowie? Rzeczywiście udane tansfery:) zostaje rejowski który miał cieniuśki sezon i czubiski który nie lapal się w pierwszym składzie..rzeczywiscie wzmnocnienia. Liga szybko zweryfikuje..stawiam ze Lublina nie bedzie nawet w 4...niestety
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 22:39
Bardzo dobre działanie władz klubu. Jeśli chcą awansować do I ligi muszą oprzeć grę zespołu na lepszych zawodnikach, bo szczyt możliwości poprzedniego trenera i składu, to niestety tylko II liga.
Avatar
hahaha / 5 lipca 2017 o 22:04
Nie dogadali się? (śmiechu warte). Ja tu widzę, że się dogadali, ale z lepszymi zawodnikami. No chyba, że Kwiecień, Cymerman i Jesień są słabsi :)
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 39 17

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 221 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 134 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki: