Karpaty Krosno - Avia Świdnik 0:3, porażka Politechniki Lubelskiej

Autor: (grom)

Siatkarze Avii Świdnik wygrali kolejny mecz ligowy (BARTEK ŻURAWSKI)

Zgodnie z oczekiwaniami siatkarze Avii zainkasowali w sobotę kolejne trzy punkty. Po dwóch wcześniejszych zwycięstwach po 3:1 tym razem „żółto-niebiescy” nie stracili nawet seta w meczu z Karpatami Krosno.

Gospodarze prowadzili równorzędną walkę w pierwszej i trzeciej partii. Drugi set miejscowi oddali praktycznie bez walki.

Karpaty Krosno – Avia Świdnik 0:3 (23:25, 13:25, 20:25)

Avia: Milewski, Gosik, Guz, Pawłowski, Kaźmierski, Baranowski, Rarak (libero) i Kołodziejczyk.
Nie wiedzie się za to beniaminkowi z Lublina. AZS Politechnika zostawił komplet punktów w Skarżysku-Kamiennej.

Warto jednak podkreślić, że lublinianie wygrali w II lidze pierwszego seta. Zespół trenera Norberta Kołodziejczyka prowadził wyrównaną walkę od drugiej partii, w której zwyciężył 25:23.

– Mogliśmy doprowadzić do tie-breaka, ale zabrakło nam doświadczenia – powiedział środkowy Rafał Kępka.

STS Skarżysko-Kamienna – AZS Politechnika Lubelska 3:1 (25:13, 23:25, 25:23, 29:27)

Politechnika: Antoszak, Kasiura, Kociuba, Goljanek, Kępka, Gajosz, Piłat (libero) i Adryjanek, Dobrzyński, Toborek, Pyda, Kwiecień.