Mistrzostwa Europy siatkarek: Polki rozpoczęły od wygranej

Dodano: 25 września 2009, 22:21
Autor: (lukisz)

Polskie siatkarki rozpoczęły mistrzostwa Europy od wygranej z Hiszpanią. Zwycięstwo nie przyszło jednak podopiecznym Jerzego Matlaka łatwo. "Biało-czerwone" o końcowy sukces musiały się starać w pięcio-setowym boju.

Wszyscy spodziewali się "spacerku", bo Hiszpania nie należy do faworytów turnieju. Po pierwszej partii mogło się wydawać, że rzeczywiście rywalki naszych siatkarek nie będą stawiać wielkiego oporu. W premierowej partii Polki szybko uzyskały bezpieczną przewagę i systematycznie ją powiększały. Ostatecznie wygraliśmy aż 25:15.

Nieco trudniej było w drugim rozdaniu, ale to znowu zawodniczki trenera Matlaka rozstrzygnęły ją na swoją korzyść, tym razem 25:20. Problemy zaczęły się w trzecim secie. Długo rywalizacja przebiegała w stylu "punkt za punkt". Niestety od stanu 10:10 Hiszpania zdobyła cztery punkty z rzędu i dowiozła przewagę do końca (25:19).

W kolejnej części meczu lepiej radziły sobie zawodniczki z półwyspu Iberyjskiego, które prowadziły od samego początku. "Biało-czerwone" wzięły się do pracy dopiero w końcówce czwartego seta, ale było już za późno i o wszystkim musiał zdecydować tie-break

Mimo kiepskiego początku (0:2) nasze siatkarki zdołały jednak wygrać piątą partię 15:11 i całe spotkanie w stosunku 3:2. W sobotę kolejnym rywalem naszej reprezentacji będzie Chorwacja.

Polska - Hiszpania 3:2 (25:15, 25:20, 19:25, 23:25, 15:11)
Polska: Jagieło, Barańska, Gajgał, Bednarek-Kasza, Sadurek-Mikołajczyk, Kaczor, Zenik (libero) oraz Maj, Woźniakowska, Pykosz, Bełcik.
Hiszpania: Garcia, Lamas, Fernandez, Hernandez, Sanchez, Gonzalez, Ramirez (libero) oraz El-Ammari, Correa, Paraja.