Mistrzostwa Europy siatkarzy: Polacy pokonali Słowację i awansowali do półfinału

Dodano: 9 września 2009, 20:47
Autor: (lukisz)

Polscy siatkarze wygrywając w środę ze Słowacją awansowali do półfinału mistrzostw Europy, które odbywają się w Turcji.

Dla podopiecznych Daniela Castellaniego środowe zawody nie były jednak spacerkiem. "Biało-czerwoni” zafundowali kibicom kolejny dreszczowiec i o zwycięstwie naszych graczy przesądził dopiero bardzo nerwowy tie-break.

W pierwszym secie Paweł Zagumny i jego koledzy szybko uzyskali dwa punkty przewagi. Niestety, rywale w mgnieniu oka wrócili do gry. Z prowadzenia Polaków 10:8 zrobiło się 13:15 na korzyść Słowacji. W naszej grze szwankowało przyjęcie, a ataki także udawały się bardzo rzadko. W efekcie porażka 21:25 nikogo nie powinna dziwić.

Od drugiego seta "biało-czerwoni” znacznie się jednak poprawili. Zaczęło się od prowadzenia 4:0 (trzy punkty zdobyliśmy blokiem). Rywale złapali drugi oddech i objęli nawet jednopunktowe prowadzenie (8:7). Seria zepsutych zagrywek Słowaków, a także taktyka grania "przez środek” szybko się jednak opłaciła i gracze Castellaniego uzyskali bezpieczną przewagę (16:11), którą dowieźli do końca tej partii.

W kolejnym rozdaniu było jeszcze lepiej. Polakom wychodziło dosłownie wszystko, a podłamani rywale zdobyli z wielkimi problemami... 10 punktów. Wydawało się, że czwarty set będzie jedynie formalnością, a niespodziewanie Słowacy odpłacili Polakom pięknym za nadobne i wygrali do 14.

O wszystkim zdecydował, więc tie-break. Podobnie, jak we wtorkowym meczu z Hiszpanią "biało-czerwoni” mieli swoje upadki i wzloty, ale w końcówce Piotr Gruszka wziął na siebie ciężar zdobywania punktów i wygraliśmy 16:14. Tym samym nasi siatkarze są już pewni walki o medale.

O drugie miejsce powalczą: Grecja, Francja, a przy odrobinie szczęście może nawet Niemcy. W grupie F pewni awansu są już Rosja i Bułgaria. Dzisiaj o godz. 19 ostatni mecz grupowy naszej kadry, z Grekami.

Polska – Słowacja 3:2 (21:25, 25:15, 25:10, 14:25, 16:14)

Polska: Gruszka (17), Pliński (7), Zagumny (4), Kurek (18), Bąkiewicz (11), Możdżonek (13), Gacek (libero) oraz Jarosz (2), Bartman (3), Woicki (1), Ruciak, Nowakowski.
Słowacja: Masny (1), Kohut (11), Ogurcak (20), Nemec (15), Kmet (8), Divis (17), Pipa (libero) oraz Bencz (1), Kubs, Piovarci (1), Sopko (1), Zatko.

Gość (9 września 2009 o 22:13) 0
Awans do półfinału Mistrzostw Europy a komentarzy brak. Widać że Lublin zapomniał już o siatkówce. Gdyby to była niska porażka Motoru, nie mówiąc już o lepszym rezultacie, forum rozgrzane byłoby do czerwoności. A jeszcze jakaś zadyma ....