Mistrzostwa Europy siatkarzy: Polska pokonała Bułgarię i w nagrodę zagra w finale!

Dodano: 12 września 2009, 18:02
Autor: (lukisz)

Świetny mecz w sobotę rozegrali siatkarze Daniela Castellaniego. Polacy rozgromili Bułgarię 3:0 i awansowali do wielkiego finału mistrzostw Europy, które odbywają się w Turcji. Rywalem "biało-czerwonych" będzie niespodziewania Francja, która wygrała z Rosją 3:2. Poczatek spotkania w niedzielę o godz. 19.30.

W pierwszym secie zdecydowanie dominowali Piotr Gruszka i jego koledzy. W połowie premierowej partii było już 14:11 dla naszych reprezentantów. Po chwili kolejnym dobrym zagraniem popisał się Marcin Możdżonek, który przed drugą przerwą techniczną wyprowadził "biało-czerwonych" na prowadzenie 16:12.

Po przerwie Polacy wcale nie stracili animuszu. Najpierw Michał Bąkiewicz świetną zagrywką zdobył 17-sty punkty dla Polski, a kilkadziesiąt sekund później Bartosz Kurek dał nam prowadzenie 18:12. Do końca pierwszej odsłony Polacy utrzymywali bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrali 25:19.

Najbardziej emocjonująca była druga część spotkania. Wydawało się, że Bułgarzy będą chcieli się szybko zrewanżować, bo wygrywali już 8:5. Z biegiem czasu do głosu zaczęli jednak dochodzić nasi siatkarze. Gracze Castellaniego zdołali wyrównać i dalsze fragmenty drugiej partii toczyły się w stylu punkt za punkt.

W samej końcówce raz prowadzili Bułgarzy, raz Polacy, ale to "biało-czerwoni" mogli cieszyć się ze zwycięstwa 30:28. Najpierw 29 punkt blokiem zdobył Kurek, a po chwili rywale wpadli w siatkę.

W trzecim rozdaniu nie było już wątpliwości, kto zasłużył na końcowy sukces. Nasi siatkarze kontrolowali boiskowe wydarzenia, a Bułgarzy wydawali się być pogodzeni z porażką. Ostatecznie wygraliśmy 25:20 i teraz Polakom pozostaje na drodze do złotego medalu tylko jedna przeszkoda - Francja, z którą wygraliśmy już na turnieju w Turcji 3:1.

Polska - Bułgaria 3:0 (25:19, 30:28, 25:20)
Polska: Gruszka (18), Pliński (6), Zagumny (3), Kurek (17), Bąkiewicz (4), Możdżonek (10), Gacek (libero) oraz Nowakowski, Woicki i Ruciak

Bułgaria: Cwetanow (5), Żekow (4), Kazjiski (11), Nikołow (14), Josifow (9), Aleksiew (1), Salparow (libero) oraz Bratojew G., Gajdarski, Ananiew (4), Bratojew V. (6) i Sokołow (1)

kibic siatkówki (13 września 2009 o 16:00) 0
Finał Mistrzostw Europy, a na forum cisza. Wiadomo dlaczego omijają nas wielkie (a także i mniejsze) międzynarodowe imprezy w siatkówce. Widać że większość kibiców "zna" się tylko na nożnej a właściwie zainteresowana jest zadymami. Nic więcvdziwnego że znacznie mniejsze Kielce biją nas na głowę pod każdym względem.