Mistrzostwa Europy siatkarzy: Polska zdobyła złoty medal!

Dodano: 13 września 2009, 21:28
Autor: (lukisz)

Po raz pierwszy w historii siatkarze reprezentacji Polski zdobyli złoty medal mistrzostw Europy! Zawodnicy Daniela Castellaniego w finale pokonali Francję 3:1 i w całym turnieju nie ponieśli ani jednej porażki.

Pierwszy set był bardzo zacięty, a żadna z drużyn nie zdołała uzyskać bezpiecznej przewagi. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali jednak "biało-czerwoni" i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa 29:27.

W drugiej partii było nieco łatwiej, bo nasi siatkarze wygrali tą odsłonę czterema punktami (25:21). Ciężkie chwile Polacy przeżywali w trzecim rozdaniu, bo na parkiecie zdecydowanie dominowali rywale. Francja prowadziła nawet różnicą jedenastu "oczek".

Czwarty set to ponownie zacięta walka od początku do końca. Paweł Zagumny i jego koledzy kilka razy odskakiwali na dwa punkty, ale nie potrafili dłużej utrzymać przewagi. Ostatecznie zwycięski atak był dziełem Piotra Gruszki.

Polska - Francja 3:1 (29:27, 25:21, 16:25, 26:24)
Polska: Gruszka (23), Pliński (8), Zagumny (1), Kurek (11), Bąkiewicz (10), Możdżonek (7), Gacek (libero) oraz Nowakowski, Woicki i Ruciak (5)
Francja: Bazin (1), Rouzier (25), Vadeleux (13), Antiga (14), Samica (19), Kieffer (6), Henno (libero) oraz Rowlandson, Takaniko, Tuia i Sol

ja do emertyt (14 września 2009 o 09:16) 0
też pamiętam czasy Wójtowicza, Łaski i Avii Świdnik. Choć dziś nie mieszkam już na terenie woj. lubelskiego nadal kibicuję temu klubowi. Szkoda że nie gra w PlusLidze.
emeryt
emeryt (13 września 2009 o 23:09) 0
Przeżywałem i cieszyłem się kiedyś ze złotych medali na mistrzostwach świata i olimpiadzie. Doczekałem się także zwycięstwa w mistrzostwach Europy na co skrycie liczyłem. Serdeczne gratulacje dla złotych medalistów. Szkoda tylko, że Lubelszczyzna nie ma i nie będzie miała okazji obejrzenia na żywo naszych mistrzów. Ech gdzie są czasy Wójtowicza i Łaski.