Polska - Niemcy 3:2, drugie zwycięstwo "biało-czerwonych" na mistrzostwach świata w siatkówce

Dodano: 26 września 2010, 23:21
Autor: (lukisz)

Reprezentacja Polski wygrała w niedzielę z Niemcami 3:2 w swoim drugim meczu mistrzostw świata w siatkówce, które odbywają się we Włoszech. Dzieki temu "biało-czerwoni" zapewnili sobie awans do kolejnej fazy turnieju.

Od początku pierwszego seta trwała zacięta walka w stylu punkt za punkt, ale w połowie tej partii Polacy odskoczyli na trzy "oczka” i dowieźli bezpieczną przewagę do końca wygrywając 25:20.

W drugim rozdaniu początek znowu był wyrównany, ale wraz z upływem czasu lepiej radzili sobie podopieczni Raula Lozano. Niemcy na finiszu okazali się lepsi o cztery punkty.

W dwóch kolejnych setach scenariusz był podobny. Najpierw atak Bartosza Kurka pozwolił "biało-czerwonym” na zwycięstwo 25:21 a w czwartej części niedzielnego spotkania Niemcy wyrównali stan rywalizacji na 2:2.

O wszystkim zdecydował tie-break, którego zdecydowanie lepiej rozpoczęli siatkarze Daniela Castellaniego. Polska prowadziła 3:0 i 4:1, ale nasi rywale do końca się nie poddawali i po kilku chwilach wygrywali 11:10.

W kolejnej akcji nerwy ze stali zaprezentował Piotr Gruszka, dzięki któremu znowu na tablicy wyników pojawił się remis. Następnie Kromm zespół prostą piłkę, a Piotr Nowakowski popisał się świetnym serwisem i było 13:11 dla Polski. Ostatecznie zawodnicy Daniela Castellaniego nie dali już sobie odebrać zwycięstwa i pokonali przeciwników 15:13.

Polska- Niemcy 3:2 (25:20, 21:25, 25:22, 22:25,15:13)

Polska: Nowakowski (13), Winiarski (7), Zagumny (7), Kurek (24), Wlazły (6), Możdżonek (10), Ignaczak (libero) oraz Gruszka (10), Czarnowski, Bąkiewicz, Łomacz.

Niemcy: Andrae (16), Bohme (5), Ktomm (20), Gunthor (4), Steuerwald (1), Grozer (18) Tille (libero) oraz Tischer (1), Kaliberda, Schops (5).

W poniedziałek kolejnym rywalem naszej reprezentacji będzie Serbia. Początek spotkania o godz. 21.