Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SIATKÓWKA

1 kwietnia 2014 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Siatkarze Avii "w nagrodę" dostali wypowiedzenia i mogą szukać nowych klubów

144 30 A A

Dzisiaj światło dzienne ujrzała niespodziewana informacja: Avia Świdnik zwolniła większość siatkarzy, choć niektórych... chciałaby zatrzymać na kolejny sezon. Niestety, to nie był żart z okazji 1 kwietnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z końcem marca 11 siatkarzy świdnickiego zespołu otrzymało wypowiedzenia umów zawodniczych. Dlaczego? - Są trzy powody takiego działania zarządu - tłumaczy Roman Lis, wiceprezes "żółto-niebieskich”. - Po pierwsze: znacząco mniejsze wsparcie głównego sponsora PZL - AgustyWestland, a co za tym idzie okrojony budżet klubu. Po drugie: niezadowalający wynik sportowy, czyli zapewnienie utrzymania w I lidze dopiero po play-out i zaledwie dziewiąte miejsce. Naszym zdaniem drużynę stać było na co najmniej czwartą lokatę. I po trzecie: zamierzamy budować nowy zespół na kolejny sezon. Całą sprawą, mocno zaskoczeni są sami zainteresowani. - Po poniedziałkowym treningu, pierwszym po kilku dniach wolnego od trzeciego meczu o utrzymanie z Kęczaninem Kęty, zarząd wzywał każdego z zawodników i wręczał wypowiedzenia - mówi kapitan Jakub Guz. - Jesteśmy w szoku. Nie tego oczekiwaliśmy. Jest mi bardzo przykro, że na jubileusz 10-lecia mojej gry w Avii, dostałem papier z informacją o przedwczesnym rozwiązaniu umowy. Okazuje się, że władze klubu działały zgodnie z prawem. - W naszych umowach jest punkt mówiący o tym, że klub, miesiąc przed końcem, może rozwiązać kontrakt. I tak też się stało. Ostatni dzień marca był, w myśl prawa, takim właśnie terminem - tłumaczy popularny "Guzik”. - Jestem zaskoczony takim działaniem - dodaje przyjmujący Jakub Peszko. Wręczając wypowiedzenia klub zaoszczędził na jednej pensji. - Za kwiecień będziemy mieć jeszcze zapłacone, za maj już nie - mówi Guz. - Do połowy kwietnia, jak zapewniali nas prezesi, mamy dostać wyrównanie także wstrzymanej, jeszcze w grudniu, wypłaty. Wykonaliśmy plan, czyli utrzymaliśmy się w I lidze. A więc, nie ma powodów do zatrzymywania nam należnych pieniędzy. W Świdniku ma rozpocząć się budowa nowego zespołu. Kto będzie go prowadził i w nim grał? - Jesteśmy zadowoleni z pracy trenera Marcina Jarosza i chcemy, aby wciąż pracował w Avii - mówi wiceprezes Lis. - Niebawem zaczniemy rozmowy z zawodni-kami, którzy utrzymali zespół na zapleczu PlusLigi. - Kto pójdzie na pierwszy ogień? - pytamy. - Na nazwiska jest jeszcze za wcześnie. Sprawa z wypowiedzeniami jest zbyt świeża. Nie chcemy jeszcze dodatkowo "dołować” niektórych graczy - wyjaśnia wiceprezes. - Ilu zatem siatkarzy z wyjściowej szóstki może liczyć na zatrudnienie na nowych warunkach? - Sądzę, że połowa ma realne szanse na grę - przekonuje Lis. - Nie wiem, czy zdecyduję się na zostanie w Świdniku, czy powrót do Rzeszowa - mówi Peszko. - Jeśli dostałbym konkretną propozycję, poważnie bym się nad nią zastanowił. Choć wciąż nie wiem, co myśleć o takich działaniach zarządu - dodaje Guz.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kami1980 / 14 sierpnia 2014 o 17:22

Tak, pięknie. Piłkarzykom grającym nie powiem w jakiej klasie pieniążki się znajdą. A siatkarzy grających na II poziomie rozgrywkowym w Polsce tak się docenia. Masakra. A potem będzie żonglerka trenerami.

Avatar
golg / 6 maja 2014 o 13:00

Wolałbym nie dostać takiej nagrody ;)

Avatar
avia / 13 kwietnia 2014 o 06:13
Sportowcy hehe a po meczu do Gandalfa. Wóda i browar lał się strumieniami bahahaha żałosne.
Avatar
fan / 13 kwietnia 2014 o 06:02
Bardzo dobrze! Po co trzymać patałachów!! Tego się nie dało oglądać!!!
Avatar
ja / 12 kwietnia 2014 o 21:58

jestem za

Avatar
ramona / 5 kwietnia 2014 o 17:46

Ramona, jesli juz ktos chce odmladzac sklad lub budowac nowy to ok, ale to nie ma nic do tego ze sie zawodnikom zabiera ostatnia pensje!!!! to jest zlodziejstwo i tyle!!! sklad moga sobie zmieniac- ich wizja ich sprawa!! ale takie tlumaczenia ze sponsor,ze miejsce ze budowa nowego skladu to nie sa tlumaczenia!!!!! to jest DRAMAT!!! po drugie nigdy nic nie bedzie jesli ktos sie zabiera za budowanie skladu nie znajac sie na zawodnikach i na SIATKOWCE!!! bo daje sobie reke obciac ze zarzad nawet nie zna skladów innych druzyn a co za tym idzie zawodnikow...to jak oni chca budowac sklad??? ach juz wiem! kto tanszy ten dobry:) to w AVII wizja wieczna!

Dramatu nie ma .Przecież w Świdniku jest Urząd Pracy .Można starać się o zasiłek dla bezrobotnych.  W ostatnim zadaniu przyznam 100% racji .

rozwiń
Avatar
ktojakto? / 5 kwietnia 2014 o 15:14

Ramona, jesli juz ktos chce odmladzac sklad lub budowac nowy to ok, ale to nie ma nic do tego ze sie zawodnikom zabiera ostatnia pensje!!!! to jest zlodziejstwo i tyle!!! sklad moga sobie zmieniac- ich wizja ich sprawa!! ale takie tlumaczenia ze sponsor,ze miejsce ze budowa nowego skladu to nie sa tlumaczenia!!!!! to jest DRAMAT!!! po drugie nigdy nic nie bedzie jesli ktos sie zabiera za budowanie skladu nie znajac sie na zawodnikach i na SIATKOWCE!!! bo daje sobie reke obciac ze zarzad nawet nie zna skladów innych druzyn a co za tym idzie zawodnikow...to jak oni chca budowac sklad??? ach juz wiem! kto tanszy ten dobry:) to w AVII wizja wieczna!

Ramona, jesli juz ktos chce odmladzac sklad lub budowac nowy to ok, ale to nie ma nic do tego ze sie zawodnikom zabiera ostatnia pensje!!!! to jest zlodziejstwo i tyle!!! sklad moga sobie zmieniac- ich wizja ich sprawa!! ale takie tlumaczenia ze sponsor,ze miejsce ze budowa nowego skladu to nie sa tlumaczenia!!!!! to jest DRAMAT!!! po drugie nigdy nic nie bedzie jesli ktos sie zabiera za budowanie skladu nie znajac sie na zawodnikach i na SIATKOWCE!!! bo daje sobie reke obciac ze zarzad nawet nie zna skladów innych druzyn a co za tym idzi... rozwiń

Avatar
abc / 5 kwietnia 2014 o 09:42
Ramona zgadzam się w 100% z drugą częścią Twoje wypowiedzi, ale jest jeden problem trzeba się choć na tym odrobinę znać, a nestety obecnemu zarządowi to nie grozi...
Avatar
ramona / 4 kwietnia 2014 o 16:43

Bardzo dobre posunięcie ,  pod warunkiem , że Zarząd ma wizję budowy drużyny z przyszłością . Ściąganie do Świdnika siatkarzy "skoczków" , jak widać nic nie wnosi do jakości drużyny . Panowie Prezesi , jeżeli jeszcze nie pozyskali sponsorów , powinni jak najszybciej ich znaleźć . Na poziomie I ligi zabawa od tego się zaczyna . Samo siedzenie na stołku przy tylko jednej dojnej krowie nie napełni wiaderka , a i z czasem tego mleka może zabraknąć . .  

Avatar
abc / 4 kwietnia 2014 o 10:22
Trzeba zrobić jakąś społeczną akcję, która doprowadzi do odwołania zarządu.
Avatar
kami1980 / 14 sierpnia 2014 o 17:22

Tak, pięknie. Piłkarzykom grającym nie powiem w jakiej klasie pieniążki się znajdą. A siatkarzy grających na II poziomie rozgrywkowym w Polsce tak się docenia. Masakra. A potem będzie żonglerka trenerami.

Avatar
golg / 6 maja 2014 o 13:00

Wolałbym nie dostać takiej nagrody ;)

Avatar
avia / 13 kwietnia 2014 o 06:13
Sportowcy hehe a po meczu do Gandalfa. Wóda i browar lał się strumieniami bahahaha żałosne.
Avatar
fan / 13 kwietnia 2014 o 06:02
Bardzo dobrze! Po co trzymać patałachów!! Tego się nie dało oglądać!!!
Avatar
ja / 12 kwietnia 2014 o 21:58

jestem za

Avatar
ramona / 5 kwietnia 2014 o 17:46

Ramona, jesli juz ktos chce odmladzac sklad lub budowac nowy to ok, ale to nie ma nic do tego ze sie zawodnikom zabiera ostatnia pensje!!!! to jest zlodziejstwo i tyle!!! sklad moga sobie zmieniac- ich wizja ich sprawa!! ale takie tlumaczenia ze sponsor,ze miejsce ze budowa nowego skladu to nie sa tlumaczenia!!!!! to jest DRAMAT!!! po drugie nigdy nic nie bedzie jesli ktos sie zabiera za budowanie skladu nie znajac sie na zawodnikach i na SIATKOWCE!!! bo daje sobie reke obciac ze zarzad nawet nie zna skladów innych druzyn a co za tym idzie zawodnikow...to jak oni chca budowac sklad??? ach juz wiem! kto tanszy ten dobry:) to w AVII wizja wieczna!

Dramatu nie ma .Przecież w Świdniku jest Urząd Pracy .Można starać się o zasiłek dla bezrobotnych.  W ostatnim zadaniu przyznam 100% racji .

rozwiń
Avatar
ktojakto? / 5 kwietnia 2014 o 15:14

Ramona, jesli juz ktos chce odmladzac sklad lub budowac nowy to ok, ale to nie ma nic do tego ze sie zawodnikom zabiera ostatnia pensje!!!! to jest zlodziejstwo i tyle!!! sklad moga sobie zmieniac- ich wizja ich sprawa!! ale takie tlumaczenia ze sponsor,ze miejsce ze budowa nowego skladu to nie sa tlumaczenia!!!!! to jest DRAMAT!!! po drugie nigdy nic nie bedzie jesli ktos sie zabiera za budowanie skladu nie znajac sie na zawodnikach i na SIATKOWCE!!! bo daje sobie reke obciac ze zarzad nawet nie zna skladów innych druzyn a co za tym idzie zawodnikow...to jak oni chca budowac sklad??? ach juz wiem! kto tanszy ten dobry:) to w AVII wizja wieczna!

Ramona, jesli juz ktos chce odmladzac sklad lub budowac nowy to ok, ale to nie ma nic do tego ze sie zawodnikom zabiera ostatnia pensje!!!! to jest zlodziejstwo i tyle!!! sklad moga sobie zmieniac- ich wizja ich sprawa!! ale takie tlumaczenia ze sponsor,ze miejsce ze budowa nowego skladu to nie sa tlumaczenia!!!!! to jest DRAMAT!!! po drugie nigdy nic nie bedzie jesli ktos sie zabiera za budowanie skladu nie znajac sie na zawodnikach i na SIATKOWCE!!! bo daje sobie reke obciac ze zarzad nawet nie zna skladów innych druzyn a co za tym idzi... rozwiń

Avatar
abc / 5 kwietnia 2014 o 09:42
Ramona zgadzam się w 100% z drugą częścią Twoje wypowiedzi, ale jest jeden problem trzeba się choć na tym odrobinę znać, a nestety obecnemu zarządowi to nie grozi...
Avatar
ramona / 4 kwietnia 2014 o 16:43

Bardzo dobre posunięcie ,  pod warunkiem , że Zarząd ma wizję budowy drużyny z przyszłością . Ściąganie do Świdnika siatkarzy "skoczków" , jak widać nic nie wnosi do jakości drużyny . Panowie Prezesi , jeżeli jeszcze nie pozyskali sponsorów , powinni jak najszybciej ich znaleźć . Na poziomie I ligi zabawa od tego się zaczyna . Samo siedzenie na stołku przy tylko jednej dojnej krowie nie napełni wiaderka , a i z czasem tego mleka może zabraknąć . .  

Avatar
abc / 4 kwietnia 2014 o 10:22
Trzeba zrobić jakąś społeczną akcję, która doprowadzi do odwołania zarządu.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki:

Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 0:3
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:1
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 3:2
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:2
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 2:3
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:1
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:0
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:2

Tabela:

1. Karpaty Krosno 16 41 45:16
2. Politechnika Lublin 16 35 39:22
3. Avia Świdnik 16 33 41:25
4. Niebylec 16 22 30:34