Siatkówka: Avia ograła Energetyka, dobra seria świdniczan trwa

Dodano: 28 listopada 2009, 21:04

Avia Świdnik dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty. "Żółto-niebiescy” wygrali czwarty mecz z rzędu. Tym razem pokonali 3:1 Energeryka Jaworzno.

Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że w zespole gości występują byli gracze Avii – Maciej Rzędzicki oraz Jakuba Kaźmierski. I już set otwarcia pokazał, że o zwycięstwo nie będzie łatwo.

Choć po punktach Wojciecha Pawłowskiego oraz Dominika Wójcickiego Avia objęła prowadzenie, to kolejne minuty nie upłynęły już miło. Goście stawiali solidny opór, najpierw doprowadzając do remisu, a następnie obejmując prowadzenie 6:4, 10:7, 23:19.

– W pierwszej partii zaskoczyliśmy Avię dobrą grą – mówi Maciej Rzędzicki, libero Energetyka. – Sami jednak daliśmy gospodarzom nadzieję na dobry wynik.

Mam na myśli końcówkę pierwszego seta, kiedy prowadziliśmy 23:19, ale przez własne pomyłki przewaga zmniejszyła się do jednego punktu. W przekroju całego spotkania popełniliśmy zbyt dużo błędów.

Po przegranym pierwszym rozdaniu, w dwóch kolejnych podopiecznym trenera Krzysztofa Lemieszka nie było łatwo przechylić szalę na swoją korzyść. W drugiej i trzeciej partii Avia zmuszona była odrabiać straty (7:9 w drugim secie, 0:3, 13:16 w trzecim).

Aby zwyciężyć w drugiej odsłonie potrzeba było aż walki na przewagi. Wszystko zakończyło się po ataku Jakuba Guza oraz podwójnym bloku Adama Michalskiego i Łukasza Makowskiego. Bardzo dobrze w ataku grał w sobotę Dominik Wójcicki, wtórowali mu Wojciech Pawłowski i Guz.

Z kolei w ekipie z Jaworzna, w zagrywce i grze na środku, sporo problemów sprawiał Jakub Kaźmierski.

Avia Świdnik - Energetyk Jaworzno 3:1 23:25, 29:27, 25:23, 25:20

Avia: Makowski, Guz, Pawłowski, Malicki, Michalski, Wójcicki, Kowalski (libero) oraz Jarosz, Grabarczyk, Jaskulski.
Energetyk: Antosik, Skrzypiński, Nowak, Kaźmierski, Kurian, Gorzewski, Rzędzicki (libero) oraz Syguła, Szopa.
Sędziowali: Grzegorz Janusz (Jasło) i Marek Litwiński (Jarosław). Widzów: 500.

Avia
Avia (1 grudnia 2009 o 08:57) 0
Z Jaworznem mieli problemy, bo Jaworzno to nie zespół kelnerów, tylko solidna druzyna, której miejsce na pewno nie odpowiada posiadanym umiejętnościom (Kozioł, Kurian - mówiąc ci coś te nazwiska zawodników drużyny gości?). Poza tym sam trener gości przyznał, że Jaworzno zagrało najlepszy mecz w sezonie, no ale dla ciebie to wciąż okazja do napisania bzdur. To po co w ogóle chodzisz na te mecze?
Aha i jeszcze jedno - czy jeżeli w następnej rundzie Avia jednak wciąż będzie częściej wygrywała niż przegrywała to tu na tym forum przypomnisz to co napisałeś w ostatnim akapicie swojego wpisu, uderzysz się w pierś i pójdziesz po pomoc do pana psychiatry, bo "panie doktorze, ja świat tylko na czarno widzę i wszędzie widzę spisek, układ i Bóg wie co jeszcze. I co najgorsze ja się z tym dobrze czuję i nie rozumiem co do mnie inni mówią, żadne merytoryczne argumenty do mnie nie docierają"?
igor
igor (30 listopada 2009 o 23:39) 0
Malkontenci są i ich nie zabraknie a mnie na pewno!Nie będę się podniecał jak wy tymi zwycięstwami bo tak jak już pisałem ta passa szybko się skończy!Trzeba było zagrać o kasę to zagrali.Z Jaworznem już mieli problemy i ci co byli dobrze o tym wiedzą i to widzieli!Zbyt długo w tej czołówce nie będą a druga runda rozgrywek pokaże że nie są w stanie pograć z nikim!
p89
p89 (29 listopada 2009 o 17:09) 0
Guz zagrał bardzo dobrze?? Dziwne... Jak dla mnie był najsłabszym zawodnikiem Avii we wczorajszym meczu, ale chyba jako kapitan ma specjalne względy u trenera Lemieszka, że go nie zmienił.