Siatkówka: Polska - Serbia 3:1! Zagramy w grupie śmierci

Dodano: 27 września 2010, 22:03
Autor: (micbec)

Trzecie zwycięstwo "biało-czerwonych". Tym razem podopieczni Daniela Castellaniego okazali się lepsi od Serbii, z którą wygrali 3:1. Jako niepokonani awansowali do kolejnej fazy grupowej. Niestety, zmierzą się w niej z Bułgarią i Brazylią.

Włosi, gospodarze mistrzostw, ułożyli bzdurny system pod siebie. Nie dość, że w pierwszej rundzie zagrali ze słabeuszami (Egipt, Iran i Japonia), to jeszcze w kolejnym etapie trafiają na niespecjalnie wymagających rywali - Portoryko i Niemców.

A my niestety możemy stać się jednymi z najbardziej poszkodowanych.

Cóż z tego, że wygraliśmy wszystkie mecze w grupie i w świetnym stylu wywalczyliśmy awans do kolejnej rundy. Wystarczy, że przegramy jedno spotkanie, a możemy stracić szanse na medal.

Grupa N, w której zagramy w kolejnym etapie, podobnie, jak F (w niej rywalizowaliśmy w pierwszej rundzie), śmiało aspirować może do określenia "grupa śmierci".

Brazylijczycy, Bułgarzy i Polacy przed turniejem zaliczani byli do głównych faworytów mistrzostw. Teraz, jedna z tych ekip będzie musiała obejść się smakiem, bo medalu nie zdobędzie. Na pocieszenie pozostanie jej walka o miejsca 8-12.

W meczu z Serbią zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Szczególnie w dwóch pierwszych setach, które wygraliśmy do 19 i 18.

Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że podopieczni Igora Kolakovicia nie zagrali chyba na sto procent swoich możliwości.

No może poza trzecią partią, gdzie nawiązali z nami równorzędną walkę. W końcówce odskoczyli nawet na kilka punktów i wygrali seta do 21.

Czwarta partia była stosunkowo wyrównana, ale na finiszu więcej zimnej krwi zachowali Polacy. Pojedynczym blokiem popisał się Paweł Zagumny, atak pewnie skończył Zbigniew Bartman, a Patryk Czarnowski zagrał asa serwisowego i wygraliśmy tego seta do 23, a cały mecz 3:1.

Teraz czekamy na mecze w Ankonie. Pierwszy już 30 września z Brazylią.

pirania08
pirania08 (28 września 2010 o 20:18) 0
Aleś wymyśliła dziewczyno! Grają przecież po to, żeby wygrywać, a nie dawać sobie fory w jak to nazwałaś 'łagodniejszej" grupie. Są zdolnymi siatkarzami i jeśli się zmotywują, w co wierzę, bo na pewno zależy im na zwycięstwie, to wygrają.
anka
anka (28 września 2010 o 12:20) 0
Skoro było wiadomo, że polscy siatkarze po wygranej z Serbią trafią do "grupy śmierci" to po co wygrywali??? Mogli sobie odpuścić ten mecz, grać żeby przegrać ---> aby trafić na "łagodną" grupę.
marek
marek (28 września 2010 o 11:04) 0
Znaczy się,ten system jest idiotyczny, sześć grup po trzy zespoły!Kto coś tak głupiego wymyślił
plati1985
plati1985 (28 września 2010 o 10:52) 0
TO NASZA DRUŻYNA TWORZY TZW. GRUPE ŚMIERCI ,te barany mogły by w końcu napisac o tym że inne zespoły boją sie z nami w grupie zagrac a nie pisac po raz kolejny jak my to teraz prze.... mamy
góral
góral (28 września 2010 o 07:42) 0
Znaczy się, wszyscy kombinują z wyjątkiem Polaków. A my w nagrodę wylądujemy na 5 miejscu, za Niemcami albo Serbią?