Siatkówka: Tomasovia ograła lidera, Szóstka lepsza od Nike Ostrołęka

Dodano: 6 grudnia 2009, 16:25
Autor: (lukisz)

Chyba tylko najwięksi optymiści wierzyli, że siatkarki Tomasovii będą w stanie wygrać w miniony weekend dwa spotkania. Przecież podopieczne Stanisława Kaniewskiego za rywalki miały lidera – Karpaty Krosno i nieobliczalną ekipę Pogoni Proszowice. Tomaszowiankom udało się jednak zgarnąć komplet punktów w obu meczach.

Najpierw, w sobotę w Tomaszowie Lubelskim 1:3 poległa ekipa z Krosna, lider tabeli przed pierwszym gwizdkiem. Co ciekawe w pierwszy mecie to przyjezdne kompletnie rozbiły gospodynie wygrywając aż 25:9. Od tego momentu rywalizacja przebiegała jednak w stylu "punkt za punkt”, a lepsza w wymianie ciosów okazała się drużyna trenera Kaniewskiego.

Przełomowy był zwłaszcza drugi set, który udało się rozstrzygnąć miejscowym zawodniczkom w stosunku 29:27.

– Dziewczyny pokazały ogromną wolę walki i zaangażowanie. Na początku chyba nie wierzyły, że są w stanie pokonać tak silny zespół, jakim są Karpaty i stąd wysoka porażka w pierwszej odsłonie. Szybko poprawiliśmy jednak przyjęcie i okazało, że te dziewczyny stać na naprawdę bardzo dobrą grę.

Od dłuższego czasu powtarzałem, że kiedy wszystkie moje siatkarki dojdą do zdrowia to możemy być groźni dla każdego. I to potwierdziło się w sobotę – stwierdza szkoleniowiec Tomasovii.

Cały zespół z Tomaszowa Lubelskiego zasłużył na słowa uznania, ale szczególnie do wygranej przyczyniły się: rozgrywająca świetne zawody Ewelina Sikora, a także Magda Bojko, która udowodniła, że mimo długiej przerwy potrafi bardzo dobrze rozgrywać.

W niedzielę z kolei gospodynie znowu stoczyły twardy bój z Pogonią Proszowice. Mimo że w składzie zabrakło Sikory, która zdawała ważne egzaminy na uczelni to koleżanki poradziły sobie bez niej ogrywając przyjezdne 3:0.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Karpaty Krosno 3:1 (9:25, 29:27, 25:19, 27:25)
Tomasovia: Gęśla, Sikora, Bębnik, Głaz, Styrkowiec, Bojko, Gozdek (libero) oraz Słonecka.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Pogoń Proszowice 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)
Tomasovia: Bębnik, Gęśla, Głaz, Słonecka, Bojko, Gozdek (libero).

Kolejna wygrana Szóstki Biłgoraj

Siatkarki z Biłgoraja były zdecydowanym faworytem meczu z Nike Ostrołęka i nie zawiodły swoich kibiców. Szóstka Black Red White bez najmniejszych problemów ograła siódmą drużynę grupy trzeciej 3:0. Kluczem do zwycięstwa była zagrywka, która przyniosła gospodyniom bardzo dużo punktów.

Tym samym ekipa trenera Pawła Wrzeszcza "pozbierała się” po porażce z przed dwóch tygodni, kiedy to niespodziewanie, po dziewięciu zwycięstwach z rzędu uległa na wyjeździe Politechnice Radomskiej 2:3.

– Tak naprawdę to było spotkanie do jednej bramki. Przeważaliśmy pod każdym względem i rywalki nie były w stanie nam zagrozić.

Spokojne zwycięstwa w dwóch pierwszych partiach spowodowały, że w trzecim rozdaniu posłałem do boju naszą rezerwową libero – 16-letnią Marlenę Bębenek oraz inne zmienniczki. Dziewczyny jednak nie zawiodły i trzeciego seta również wygrały bardzo wysoko, do 12.

O naszej przewadze świadczy też fakt, że mecz trwał ze wszystkimi przerwami jedynie 54 minuty – relacjonuje szkoleniowiec zespołu z Biłgoraja.

Spore spustoszenie w szeregach ekipy z Ostrołęki siała zwłaszcza zagrywka gospodyń. Prym w tym elemencie wiodły: Izabela Wszoła i Paula Rauch, które zdobyły w ten sposób po 10 punktów. W kolejnej serii gier Szóstka znowu nie powinna mieć problemów ze zwycięstwem, bo zmierzy się z przedostatnim w tabeli Orłem Elbląg.

Szóstka Black Red White Biłgoraj – Nike Ostrołęka 3:0 (25:13, 25:16, 25:12)
Szóstka: Filipowicz, Solarska, Wszoła, Rauch, Banecka, Kundera, Bielecka (libero) oraz Majsjonak, Mordaka, Rymel, Bębenek.
maleńki :)
(4) komentarzy

~tomas~
~tomas~ (10 grudnia 2009 o 21:57) 0
Pora już panie Mietku na pana ,ręce precz od siatkówki.Bo to pan wykańcza Tomaszowską siatkówkę.
Kibic Szóstki (7 grudnia 2009 o 12:26) 0
Dziwne że Dziennik Wschodni nie podaje ilości kibiców na maczach Szóstki czy Tomasovii. Czyżby obawa że okaże się iż więcej kibiców jest na siatkówce niż na piłce nożnej?
Druga sprawa, dlaczego sędziowie na tych meczach są "anonimowi" w przeciwieństwie do piłki nożnej czy koszykówki.
maleńki :)
maleńki :) (7 grudnia 2009 o 11:56) 0
nie ewelina tylko IRMINA SIKORA, !!!
stary kibic
stary kibic (6 grudnia 2009 o 21:00) 0
Wiele dotychczasowych porażek można zapisać na konto działaczy Tomasovii. Jest jasne jak na dłoni, że powrót do zespołu doświadczonej rozgrywającej Bojko, w znacznym stopniu poprawił grę zespołu.