Szóstka Biłgoraj lepsza od Politechniki. Pierwsze miejsce tuż-tuż

Dodano: 13 marca 2010, 19:44
Autor: (lukisz)

W sobotę siatkarki Szóstki Biłgoraj rozpoczęły rywalizację o pierwsze miejsce w grupie trzeciej. I po dwóch spotkaniach zgodnie z planem wygrywają z AZS Politechniką Radomską 2-0. Najpierw w sobotę gospodynie łatwo wygrały 3:0, a wczoraj znowu okazały się lepsze i ponownie bez straty seta. Do upragnionej pierwszej lokaty brakuje, więc jeszcze jednego sukcesu.

Pierwsze rozdanie sobotniego meczu to zdecydowana dominacja Szóstki, o czym najlepiej świadczy wynik – 25:13. Sporo nerwów było za to w drugiej części zawodów, bo przyjezdne prowadziły nawet 22:21, ale od tego momentu punkty zdobywała już wyłącznie drużyna z Biłgoraja.

Trzecia partia to ponownie świetna gra podopiecznych trenera Pawła Wrzeszcza i kolejna łatwa wygrana do 17. – Po bardzo dobrym otwarciu dziewczyny chyba za szybko uwierzyły, że jest po meczu. Stąd wzięły się problemy w drugim secie. Później było już z górki. Co do niedzielnych zawodów to znowu zrobiliśmy swoje i czekamy na kolejne spotkania – mówi trener Wrzeszcz.

Wczoraj gospodynie dominowały na parkiecie w każdej z odsłon, ale Politechnika trzymała się blisko w pierwszej i drugiej partii. W trzeciej siatkarki z Radomia całkowicie spuściły już z tonu i ledwo ugrały zaledwie 10 „oczek”.

– Od początku do końca byłyśmy skoncentrowane, dałyśmy z siebie wszystko i udało się wygrać. Czy zakończymy rywalizację już w kolejnym spotkaniu? Liczymy na taki scenariusz. Rywalki na pewno mają jednak swoje plany – ocenia Paula Rudzka, jedna z czołowych zawodniczek Szóstki.

Kolejne mecze, które odbędą się w Radomiu, zaplanowano dopiero na 27 marca i 28 marca. Może się jednak okazać, że to drugie spotkanie nie będzie już potrzebne.

Szóstka Black Red White Biłgoraj – AZS Politechnika Radomska 3:0 (25:13, 25:22, 25:17)

Szóstka: Filipowicz, Majsjonak, Wszoła, Rauch, Banecka, Kundera, Bielecka (libero) oraz Rymel, Solarska, Mordaka.

Szóstka: Filipowicz, Majsjonak, Wszoła, Rauch, Banecka, Kundera, Bielecka (libero) oraz Rudzka, Mordaka.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Szóstki.

Gość (15 marca 2010 o 15:49) 0
Kibice z Lublina zaczną wkrótce jeździć do Biłgoraja, żeby zobaczyć mecz na żywo. Na pewno będzie tam więcej walki niż w Świdniku. A i na dziewczyny warto popatrzeć.
kibic
kibic (15 marca 2010 o 07:52) 0
Brawo SZÓSTECZKA!!!! W ostatnim niedzielnym secie gdy na zagrywkę poszła Paula RAUCH asami i świetną grą całej druzyny SZÓSTKA zdobyła 14 pkt z rzędu!!! pierwsza liga tuz tuz!!!!
Gość (14 marca 2010 o 10:11) 0
W Biłgoraju coś się dzieje, a gdzie stolica województwa?