Szóstka Biłgoraj rozbiła Partię Sędziszów Małopolski

Dodano: 28 listopada 2010, 19:39
Autor: (lukisz)

Spotkanie pomiędzy Szóstką Biłgoraj i Partią Sędziszów Małopolski było zapowiadane jako najciekawszy mecz ósmej serii w II lidze siatkarek. Przyjezdne miały napsuć ekipie Pawła Wrzeszcza sporo krwi, ale zamiast tego dostały porządne lanie i przegrały 0:3, w dokładnie 58 minut.

– Rzeczywiście spodziewaliśmy się po Partii zdecydowanie więcej. Wszyscy zapowiadali, że to bardzo ciekawa drużyna, która może namieszać w naszej grupie. Na parkiecie jednak nie było tego widać. Potwierdziło się, że to wysoki zespół, i tyle. Bo nie mieliśmy najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Gdybym wiedział, że tak będzie to wyglądało, wystawiłbym w pierwszej szóstce nasze młode zawodniczki – ocenia szkoleniowiec drużyny z Biłgoraja.

Zespół z Sędziszowa Małopolskiego był równorzędnym rywalem dla siatkarek Szóstki tylko przez kilka minut każdego z setów. Przyjezdne w pierwszej części zawodów walczyły do stanu 9:9.

Później wydarzenia na parkiecie całkowicie zdominowały już miejscowe zawodniczki. W efekcie do końca pierwszej części zawodów, zespół grającej trener Moniki Bartnickiej zdobył już zaledwie trzy "oczka”, a Szóstka aż 16.

Podobny scenariusz miały dwa kolejne rozdania. Początki setów były wyrównane, ale ekipa z Biłgoraja szybko uciekała na pięć, sześć punktów przewagi. W drugiej odsłonie Szóstka okazała się lepsza o dziesięć punktów, a w trzeciej partii o osiem.

Przyjezdne miały największe problemy z przyjęciem silnej zagrywki gospodyń i stąd brały się również problemy z rozegraniem akcji. Od drugiego seta na parkiecie zameldowały się także dwie młode podopieczne trenera Wrzeszcza: Katarzyna Gorczyca oraz Dominika Kiełbasa. I obie pokazały się z dobrej strony.

Szóstka Biłgoraj – Partia Sędziszów Małopolski 3:0 (25:12, 25:15, 25:17)
Szóstka: Filipowicz, S. Chmiel, Wszoła, Rauch, Banecka, Kundera, Bębenek (libero) oraz Gorczyca, Kiełbasa.

II LIGA SIATKAREK, GR.IV

Szóstka Biłgoraj – Patria Sędziszów Małopolski 3:0 (25:12, 25:15, 25:17) * Wisła Kraków – Pogoń Proszowice 3:0 (25:12, 25:19, 25:21) * Siarka Tarnobrzeg – Dalin Myślenice 2:3 (25:14, 21:25, 21:25, 26:24, 11:15) * Bolesław Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 2:3 (25:19, 19:25, 16:25, 25:15, 14:16) * Karpaty Krosno – Tomasovia Tomaszów Lubelski