VII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii zwycięski dla zespołu ze Świdnika

Dodano: 29 grudnia 2011, 21:52

Siatkarze ze Świdnika wygrali VII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii  (BARTEK ŻURAWSKI)
Siatkarze ze Świdnika wygrali VII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii (BARTEK ŻURAWSKI)

Zespół ze Świdnika okazał się najlepszy w VII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. "Żółto-niebiescy" drugi dzień turnieju rozpoczęli od porażki 2:3 z zespołem Zapadny Bug Brześć. W decydującym spotkaniu podopieczni Mariusza Kowalskiego pokonali jednak Jadar Siedlce 3:0 i zajęli pierwszą lokatę w zawodach.

Niespodziewana porażka Avii z ekipą z Białorusii to przede wszystkim efekt mocno eksperymentalnego składu miejscowych.

Szkoleniowiec świdniczan dał pograć głównie zmiennikom. Mimo to gospodarze prowadzili w setach 1:0 i 2:1. Ostatecznie jednak przegrali w tie-breaku 13:15 i cały mecz 2:3.

W starciu z pierwszoligowym Jadarem siatkarze trenera Kowalskiego nie zmarnowali już przewagi i wygrali pewnie bez sraty seta.

Avia Świdnik – Zapadny Bug Brześć 2:3 (25:17, 21:25, 25:23, 24:26, 13:15)

Avia: Jaszczuk, Jarosz, Gosik, Ciupa, Olejniczek, Pawłowski, Rarak (libero) oraz Guz, Zalewski, Kaźmierski, Milewski.

Avia Świdnik – Jadar Siedlce 3:0 (26:24, 25:20, 25:22)

Avia: Milewski, Guz, Gosik, Olejniczek, Kaźmierski, Pawłowski, Rarak (libero) oraz Jarosz.