TBV Start – Asseco Gdynia 83:79. Historyczny sukces lublinian

Dodano: 12 marca 2017, 20:42
Autor: Kamil Kozioł

(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

TBV Start wygrał 83:79 z Asseco Gdynia. Podopieczni Davida Dedka są niepokonani od trzech spotkań i mają olbrzymie szanse na utrzymanie się w rozgrywkach

Tak dobra seria nie zdarzyła się lublinianom od momentu ich powrotu na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Wczoraj jednak w samej końcówce zwycięstwo mogło im się wymknąć z rąk. Zwyciężyli, bo w decydujących momentach pokazali olbrzymie zaangażowanie i wolę walki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po 90 sek. prowadzili 8:2. Później jednak goście zdobyli 12 pkt z rzędu odzyskali kontrolę nad meczem. Na szczęście nie byli w stanie odskoczyć czerwono-czarnym. Wśród miejscowych rewelacyjnie grał Mateusz Dziemba. 24-letni obrońca, który przez większość sezonu był kontuzjowany, w ostatnich tygodniach osiągnął rewelacyjną formę. Udowodnił to w pierwszej kwarcie, kiedy zdobył aż 10 pkt.

W drugiej kwarcie goście nadal dominowali i w pewnym momencie prowadzili już różnicą 11 pkt. Na szczęście w końcówce tej odsłony do głosu doszli gospodarze i wygrali końcówkę 11:4, co pozwoliło schodzić im na przerwę przegrywając jedynie 4 „oczkami”.

Po przerwie w hali Globus nastąpiła jednak rzadko spotykana sytuacja na tym poziomie rozgrywkowym. Podopieczni Davida Dedka wyszli bardzo mocno zmotywowani na trzecią kwartę i całkowicie ograniczyli zapędy ofensywne przeciwników. Koszykarze Asseco jeszcze w 21 min prowadzili 47:45, ale później przez 8 min ani razu nie trafili do kosza. W tym czasie gracze TBV Startu zdobyli aż 17 „oczek”, co ustawiło ich w świetnej sytuacji przed czwartą odsłoną. W niej gdynianie rzucili się do odrabiania strat. Jak natchniony trafiał zwłaszcza Filip Matczak. Pozwoliło to na doprowadzenie do nerwowej końcówki, w której jednak więcej spokoju zachowali gospodarze i wygrali 83:79.

TBV Start Lublin – Asseco Gdynia 83:79 (22:27, 18:17, 24:5, 19:30)

TBV Start: Kellogg 20 (2x3), Dziemba 18 (3x3), Boone 12, Bonarek 3 (1x3), Wiggins 2 oraz Covington 18 (3x3), Ciechociński 4 (1x3), Trojan 3, Dłoniak 3 (1x3), Kowalski 0, Jankowski 0, Balmazović 0.

Asseco: Matczak 24 (5x3), Szubarga 20 (5x3), Żołnierewicz 11, Szczotka 9, Marcel Ponitka 5 (1x3) oraz Witliński 7, Put 3 (1x3), Konopatzki 0, Jankowski 0, Czerlonko 0.

Sędziowali: Maliszewski, Proc, Kom Njilo. Widzów: 2500.

(6) komentarzy

Gość (14 marca 2017 o 14:00) 0
była to ostatnia wygrana startu przynajmniej do 1 kwietnia... mecze z Anwilem, PGE Turowem, MKS Dąbrowa i Stelmetem to z góry wiadomo że przegra Start.. oby tylko wstydu nie przynieśli pod względem różnicy punktów...
Gość (13 marca 2017 o 11:12) 0
Dobry mecz, serio!!!
Gość (13 marca 2017 o 11:00) 0
25 marca szykują się w Lublinie następne, podwójne koszykarskie emocje. Start zagra z Turowem Zgorzelec (o godz. 18) natomiast Pszczółki będą grać 3 mecz ćwierćfinałowy fazy play-off z Wisłą Kraków. Mam nadzieję, że oba kluby dogadają się wcześniej co do godziny rozpoczęcia obu tych spotkań, żeby nie było podobnej sytuacji jak wczoraj, gdzie trzeba było wybierać pomiędzy jednym a drugim meczem.
Gość (13 marca 2017 o 10:14) 0
frekwencja podana na ******plk.pl/mecz/44982/tbv-start-lublin---asseco-gdynia.html [pobierz statystyki pdf] to 3200.
Gość (13 marca 2017 o 00:15) 0
Mecz piękny i ogromnie emocjonujący. Dziękuję Zespołowi za wygraną !!! Brawo Start.