TBV Start Lublin na zakończenie obozu słabszy od Olimpiji Lublana

Dodano: 5 września 2016, 13:46
Autor: kk

Tauron Basket Liga TBV Start Lublin przegrał 73:91 z Olimpiją Lublana na zakończenie zgrupowania w Słowenii

Podopieczni Andreja Żakelja w trakcie obozu przygotowawczego rozegrali cztery sparingi. Udało im się wygrać tylko raz – 89:85 z Hopsi Popzela. W sobotę, „czerwono-czarni” zmierzyli się z jedną z najmocniejszych ekip na Bałkanach – Olimpiją Lublana. Mecz był bardzo interesujący, chociaż gospodarze dość szybko wyrobili sobie znaczną przewagę. Decydująca okazała się druga kwarta, wygrana przez Słoweńców aż 27:9. Lublinianie nieco lepiej spisywali się po przerwie i nawet wygrali drugą połowę. W szeregach TBV Startu najlepiej zaprezentował się Jarosław Trojan, zdobywca piętnastu punktów.

W trakcie zgrupowania w Słowenii Żakelj testował dwóch koszykarzy – Stefana Djordjevicia i Dejana Mlakara. Djordević ma 27 lat i mierzy 210 cm. Serbski środkowy ostatnio grał w drugiej lidze greckiej, gdzie w barwach Doukas zdobywał średnio blisko szesnaście punktów na mecz. Mlakar z kolei ma 28 lat i najlepiej czuje się jako rozgrywający lub obrońca. Mierzy 191 cm i ostatnio grał w słoweńskim Lastovka Domzale, gdzie średnio zdobywał w spotkaniu siedem punktów.

Po powrocie ze zgrupowania koszykarze TBV Startu będą ćwiczyć na własnych obiektach. W planach mają również serię turniejów towarzyskich. Zagrają m.in. w Tarnobrzegu, Lublinie (Memoriał Zdzisława Niedzieli) i Ostrowie Wielkopolski. W imprezie w hali Globus, oprócz lublinian zagrają jeszcze Stal Ostrów Wielkopolski, Siarka Tarnobrzeg i MOSiR Krosno.

Sezon Tauron Basket Ligi rozpocznie się 8 października od meczu Miasta Szkła Krosno z Rosą Radom, który będzie transmitowany przez Polsat Sport. 2 października ta sama stacja pokaże mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Stelmetem BC Zielona Góra i Rosą Radom. TBV Start na telewizyjnej antenie zagości 28 października, kiedy Polsat Sport będzie pokazywał z hali Globus mecz z Energą Czarnymi Słupsk.

Ustalono również formułę rozgrywek o Puchar Polski nadchodzącym sezonie. Turniej odbędzie się od 16 do 19 lutego i weźmie w nim udział osiem ekip – gospodarz oraz siedem najlepszych ekip Tauron Basket Ligi na dzień 22 stycznia. (kk)

Olimpija Lublana - TBV Start Lublin 91:73 (22:17, 27:9, 21:26, 21:21)
Olimpija: Mulalić 14, Milosević 14, Oliver 14, Hrovat 13, Bubnić 11, Jurćek 7, Shaskov 7, Barbarić 6, Pelko 5.
TBV Start: Trojan 15, Kowalski 12, Wiggins 11, Mlakar 8, Ciechociński 8, Jankowski 7, Małecki 7, Balmazović 5, B. Pelczar 0.

18-20 sierpnia