Vipers Kristiansand – MKS Selgros Lublin 28:22. Trzeba będzie gonić

Dodano: 9 stycznia 2016, 21:55

MKS Selgros przegrał w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów z norweskim zespołem Vipers Kristiansand 22:28. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w hali Globus.

Lublinianki po raz kolejny były mocno osłabione. Do listy kontuzjowanych dołączyła Kristina Repelewska, która podczas niedawnego spotkania ligowego w Elblągu skręciła kostkę. Po raz kolejny nie zagrały także Joanna Drabik, czy Jessica Quintino.

Mimo to początek zawodów był obiecujący w wykonaniu mistrzyń Polski. To przyjezdne w wielu fragmentach były na prowadzeniu. Po kwadransie wygrywały 9:7. Niestety końcówka pierwszej odsłony należała do gospodyń. „Żmije” ruszyły do ataku i ostatecznie to miejscowe schodziły do szatni z przewagę dwóch bramek – 15:13.

Po przerwie wszystko wyglądało bardzo podobnie. Najpierw lepiej prezentowały się podopieczne trener Sabiny Włodek, a później coraz śmielej poczynały sobie Norweżki. W 43 minucie ekipa z Lublina prowadziła jeszcze 21:20, ale do końca zawodów zaliczyła już zaledwie… jedno trafienie.

Gospodynie podkręciły tempo, wkorzystały zmęczenie przeciwniczek i przed rewanżem w Polsce mają sześć goli zaliczki.

Vipers Kristiansand – MKS Selgros Lublin 28:22 (15:13)

Vipers: Hauge, Lipman, Benestad – Jonassen 8, Weigelt 7, Kramer 4, Knippenborg 3, Kristensen 2, Tomac 2, Olsson 1, Bruskeland 1. Kary: 6 minut

MKS: Gawlik, Dzhukeva – Mihdaliova 6, Niedźwiedź 6, Gęga 3, Szarawaga 2, Kocela 2, Kozimur 2, Bijan 1. Kary: 4 minuty.

_krzysiek

_krzysiek
_krzysiek (10 stycznia 2016 o 17:25) 0

A ja kupiłem bilet na sobotni mecz ! A może jednak chociaż troszeczkę pograją tak na wygraną 5 bramkami, bardzo proszę dziewczyny zróbcie to dla mnie.

Gość (10 stycznia 2016 o 15:20) 0
A po co gonić ? - Klub nie ma kasy na daleki wyjazd do Rosji ( ewentualny następny przeciwnik ) a One nie mają już siły grać w osłabieniu kadrowym. Liczy się Liga i oszczędności w budżecie - powodzenia !

16. KOLEJKA 17-20 listopada
Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica 0:0
Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:0
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0
Piast Gliwice - Cracovia 1:0
Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań 0:0
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 1:2
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:0