Wielkie lanie w Radomiu. Rosa - Start 94:47

Dodano: 9 lutego 2016, 20:55
Autor: KAMIL KOZIOŁ

Start Lublin został rozgromiony przez Rosę Radom w zaległym meczu czternastej kolejki. Podopieczni Dusana Radovicia przegrali aż 47:94

Start Lublin jest w potężnym kryzysie. Nawet zmiana trenera nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Odkąd zespół objął Dusan Radović, „czerwono-czarni” wyłącznie przegrywają. W Radomiu czarna seria została przedłużona do dziewięciu porażek. Co gorsza, nie widać nadziei na jej zakończenie. Lublinian czekają w najbliższym czasie mecze z wyjątkowo wymagającymi przeciwnikami, więc ciężko spodziewać się zwycięstw. Jedynym wyjątkiem jest pojedynek zaplanowany na 26 lutego, kiedy Start podejmie będący w kryzysie Śląsk Wrocław.

Mecz w Radomiu nie miał zbyt bogatej historii. Lublinianie byli w stanie przeciwstawić się Rosie jedynie w pierwszej kwarcie, kiedy w jej końcówce nawet przez chwilę prowadzili. Później jednak stracili dziesięć punktów z rzędu i znowu musieli gonić rywali. Radović szukał optymalnego zestawienia, ale te próby nie przynosiły rezultatu.

Szansę otrzymał nawet Alan Czujkowski, który na parkiecie spędził blisko dwadzieścia minut. Kompletnie rozczarowali za to Marko Popović i Nikola Jeftić. Pierwszy zdobył jedynie dwa punkty. Serb nie trafił żadnego z siedmiu rzutów z gry, a dodatkowo aż cztery razy zgubił piłkę. Jeftić z kolei spędził na parkiecie blisko dwanaście minut i w tym czasie zdobył pięć punktów. Razi jednak fakt, że mierzący 205 cm Serb w tym czasie nie zebrał żadnej piłki.

Prawdziwym dramatem była postawa zespołu w drugiej połowie, która Start przegrał aż 20:57. Różnica 47 punktów jest też najwyższą porażką lublinian od czasu powrotu „czerwono-czarnych” do TBL. Podopieczni Dusana Radovicia kolejny mecz rozegrają w niedzielę, kiedy zmierzą się na wyjeździe z AZS Koszalin. Patrząc na postawę zespołu w Radomiu, trudno spodziewać się pozytywnego rezultatu.

Rosa Radom – Start Lublin 94:47 (22:15, 15;12, 33:14, 24:6)

Rosa: Harris 25 (6x3), Thomas 17 (5x3), Zajcew 13 (1x3), Sokołowski 10 (1x3), Witka 0 oraz Szymkiewicz 13 (3x3), Bonarek 8 (1x3), Schenk 4, Zegzuła 3 (1x3), Adams 1.

Start: Salamonik 8, Trojan 8, Małecki 6, Kellogg 5 (1x3), Grzeliński 4 oraz Czujkowski 5 (1x3), Jeftić 5, Popović 2, A. Myśliwiec 2, Poole 2, Ciechociński 0.

Henio
(19) komentarzy

Henio
Henio (11 lutego 2016 o 08:22) 0

94:47 to, jako żywo, tzw. świński remis.

Gość (10 lutego 2016 o 20:01) 0
po co pisac "zarzad" "sternicy startu" etc. przeciez tutaj za wszystko odpowiada jednoosobowo bufoniasty prezes pupa cwaniak i jego trzeba wywiezc na taczce "łubudubu łubudubu niech zyje nam prezes naszego klubu"
Gość (10 lutego 2016 o 19:48) 0
Przestańcie już pisać o tym sportowym gniocie roku Kurier Lubelski widzę że nawet już słowem się nie odezwał i dobrze bo wstyd jak cholera .A rozliczyć trzeba bo kasa z miasta poszła !!!
Gość (10 lutego 2016 o 18:58) 0
proszę aby wszyscy ludzie odpowiedzialni za taki stan rzeczy zostali odsunięci , wyrzuceni i nigdy nie dostali podobnej szansy na prowadzenie klubu , zespołu ...a nawet grupy młodzików !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bardzo kosztowny ten sportowy eksperyment , po to tylko by zaspakajać niezdrowe aspiracje , wybujałe ego !
Gość (10 lutego 2016 o 18:07) 0
brawo prezes:) na sportowych faktach jest info : ak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, w środę działacze Startu Lublin mają poinformować o zmianie na stanowisku pierwszego trenera. Z drużyną pożegna się Dusan Radović. W połowie grudnia Dusan Radović został pierwszym szkoleniowcem Startu Lublin, zastępując na tym stanowisku Pawła Turkiewicza, który przez półtora roku pełnił tę rolę. Polski szkoleniowiec rozpoczął jednak ten sezon od bilansu 3:8 i zarząd klubu postanowił dokonać korekty. Postawił na 43-letniego serbskiego trenera. Jednak ta roszada nie przyniosła oczekiwanych efektów. Sternicy Startu Lublin z pewnością zupełnie inaczej wyobrażali sobie swój drugi sezon na parkietach TBL. Wyniki nadal są mizerne i zespół legitymuje się najmniejszą liczbą zwycięstw spośród wszystkich ekip w rozgrywkach. We wtorek drużyna doznała dziewiątej porażki pod wodzą Radovicia w rozgrywkach. Lublinianie zostali rozgromieni przez ekipę Rosy Radom. 47-punktowa przegrana jest wstydliwa zarówno dla zawodników, sztabu szkoleniowego, ale także całej organizacji. Nam udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że działacze mają już dość współpracy z Dusanem Radoviciem, który w środę ma zostać zwolniony. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Michał Sikora.