Polonia położona na łopatki, Polonia Bytom – Wisła Puławy 0:3

Dodano: 28 listopada 2015, 21:10
Autor: (mawi)

Wisła Puławy w znakomitym stylu zakończyła ten rok. Podopieczni trenera Bohdana Bławackiego pokonali na wyjeździe Polonię Bytom 3:0 i spędzą zimę w fotelu wicelidera.

To była bardzo udana jesień dla piłkarzy puławskiej Wisły. W dziewiętnastu rozegranych meczach odnieśli dwanaście zwycięstw i trzy remisy oraz ponieśli cztery porażki. 39 zdobytych punktów dało im jednak drugie miejsce w tabeli i miano zespołu, który będzie walczył o awans do I ligi. Teraz wystarczy tylko pilnować obecnej lokaty i promocja stanie się w czerwcu faktem.

Swoje ostatnie w tym roku zwycięstwo wiślacy odnieśli w sobotę w Bytomiu. Już w pierwszej połowie „Duma Powiśla” miała dwie dobre okazje na otwarcie wyniku. Najpierw Konrad Szczotka zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii, a później golkiper gospodarzy poradził sobie z dobrym strzałem Arkadiusza Maksymiuka. Do przerwy kibice nie obejrzeli więc ani jednego trafienia.

Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. W 64 minucie Mateusz Pielach wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W samej końcówce wygraną przyjezdnym zapewnili Maksymiuk i Szymon Wiejak, który ustalił rezultat na 0:3.

Co ciekawe, ten ostatni pojawił się na boisku dopiero w 84 minucie, ale zdobył gola, a oprócz tego zapisał się w protokole także z innego powodu, ponieważ w krótkim czasie zdążył zobaczyć dwie żółte, a w konsekwencji czerwona kartkę i wyleciał z boiska. W niczym nie umniejsza to jednak tego, że Wisła wygrała w Bytomiu pewnie i trzy punkty ani razu nie było dla niej zagrożone.

Pierwsza wiosenna kolejka II ligi została zaplanowana na 5-6 marca 2016 r. Wisła zmierzy się wówczas na swoim stadionie z Puszczą Niepołomice.

Polonia Bytom – Wisła Puławy 0:3 (0:0)

Bramki:Pielach (63), Maksymiuk (82), Wiejak (89).

Polonia: Wiśniewski – Trznadel, Mróz, Malec, Setlak, Kutraba (64 Michalak), Lika (29 Skrzypiński), Zalewski, Cempa, Pączko (81 Rylukowski), Idrissa Cise (61 Zieliński).

Wisła: Penkovets – Turzyniecki, Budzyński, Pielach, Litwniuk, Maksymiuk, Głaz, Pożak (60 Sedlewski ) Tetych (77 Niezgoda), Szczotka (84 Wiejak), Nowak (67 Olszak).

Żółte kartki: Mróz (P) – Maksymiuk, Wiejak (W). Czerwona kartka: Wiejak (Wisła, 90+3 min, za drugą żółtą). Sędziował: Marek Mikołajewski (Świebodzin). Widzów: 736.

Gość (29 listopada 2015 o 18:35) 0
Chciałabym zapytać czym ich rozbijali , młotkami , kamieniami , a może cepami , do młodych to takie urządzenie do młócki zboża.
Gość (29 listopada 2015 o 12:05) 0
Wisełka ! I Liga jest na wyciągnięcie ręki. Oby tak dalej!

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3
Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3
Cracovia - Górnik Zabrze 3:3
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3