Włodawianka rozbiła Milanów 6:1, Górnik II lepszy od Unii

Dodano: 11 marca 2017, 19:09

(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

W dwóch kolejnych, sobotnich meczach IV ligi po trzy punkty do swoich kont dopisały: Włodawianka i Górnik II Łęczna. Pierwsza z ekip rozbiła w Parczewie LKS Milanów 6:1. Zielono-czarni po wyrównanym boju ograli z kolei Unię Hrubieszów 2:0.

W pierwszej połowie ostatnia drużyna w tabeli trzymała się dzielnie. Wynik po kwadransie otworzył Wojciech Więcaszek, ale do przerwy goście więcej goli już nie zdobyli. W 57 minucie debiutujący w drużynie Mark Droba Ukrainiec Rustam Kiszyjew wreszcie pokonał po raz drugi Marka Grzywaczewskiego.

W ostatnich 20 minutach padło jeszcze pięć bramek. Cztery z nich dla przyjezdnych, a Więcaszek skompletował hat-tricka. Zgodnie z zapowiedziami trener Zbigniew Smoliński w drugiej części spotkania dał zagrać zaledwie 15-letniemu Kamilowi Multanowi.

W drugim ze spotkań zarówno Górnik II, jak i Unia miały swoje okazje. Po stronie ekipy z Hrubieszowa trzy dobre szanse zmarnował Aleksander Poterucha. Bohaterem zielono-czarnych był za to Bartłomiej Greniuk, który miał swój udział przy golu Krystiana Michalaka, a później sam ustalił wynik na 2:0.

LKS Milanów – Włodawianka Włodawa 1:6 (0:1)

Bramki: K. Łotys (76) – Więcaszek (14, 89, 90), Kiszyjew (57), Chodziutko (70, 73).

Milanów: Grzywaczewski – B. Jaszczuk, Magier (52 D. Puła), Daszczyk, Daniłko, Bobruk, Zarzecki (73 Klimkowicz), M. Puła, K. Łotys, Romaniuk, Ostapiuk (57 Multan).

Włodawianka: Polak – Aftyka, Bartnik, Nielipiuk, Leszczyński (83 Książak), Błaszczuk, Drahanczuk, Kiszyjew (58 Zdolski), Kuczyński (58 Soroka), Chodziutko (78 Kędzierski), Więcaszek.

Żółte kartki: Bobruk – Nielipiuk, Więcaszek.

Sędziował: Michał Wasil (Lublin).

Górnik II Łęczna – Unia Hrubieszów 2:0 (1:0)

Bramki: Michalak (21), Greniuk (67).

Górnik II: Wrzosek – Olszewski (69 Marconi), Błaziak, Ponurek, Duduś, Greniuk, Vukobratović, Poźniak, Michalak, Dźwigała (80 Kędzierski), Aftyka (85 Orysz).

Unia: Dobromilski – Oleksiuk, Mikulski, Wiejak, A. Oleszczuk (77 Kazan), Fulara, Podgórski, Goch (46 Filipczuk), Poterucha, Perin, K. Oleszczuk.

Żółte kartki: Dźwigała, Ponurek – Poterucha, Podgórski.