Zawodnicy KM Cross Lublin z medalami w mistrzostwach Polski

Dodano: 13 września 2014, 08:00

Kończący się powoli sezon 2014 lublinianie mogą zacząć podsumowywać. Ocena, z pewnością, będzie pozytywna. Jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe medale - takim dorobkiem, na razie, mogą poszczycić się jeźdźcy z KM Cross.

Nowym mistrzem Polski w klasie MX 2 Junior został Dominik Małecki. Lublinianin uplasował się w Gdańsku na drugiej pozycji, która dała mu złoty krążek w końcowej klasyfikacji.

Na 11 miejscu sklasyfikowany został w „generalce” Maciej Więckowski, na 14 - Kamil Osieleniec, na 17 - Kamil Brzeziński, a na 18 - Wiktor Więckowski.

Karolina Liszewska z KM Cross Lublin została drugą wicemistrzynią kraju. Pierwszą była Wiktoria Horodyńska, a tytuł mistrzowski przypadł Joannie Miller z Człuchowa. Tor w Gdańsku jednak nie bardzo jej służył, gdyż doznała tam pierwszej porażki w sezonie, w klasie MX Kobiet.

Na finiszu wyprzedziła ją kielczanka Horodyńska. Liszewska zajęła w zawodach trzecie miejsce. Aleksandra Szymuś była szósta, Izabela Bilnik dziewiąta, a Katarzyna Więckowska - 14. Lubelskie dziewczyny zakończyły sezon 2014 na szóstej pozycji (Szymuś), dziewiątej (Więckowska) i 13 (Bilnik).

Choć do końca rywalizacji w klasie MX Open pozostały jeszcze dwa wyścigi, to już znamy rozstrzygnięcia na czele stawki. Wygrana w Gdańsku dała tytuł mistrzowski Łukaszowi Lonce z Człuchowa. Dwie pozostałe lokaty podzielili między siebie jeźdźcy z KM Cross, bracia Kędzierscy. Karol został wicemistrzem Polski, a Łukasz drugim wicemistrzem kraju. Ósmy był Maciej Więckowski, a 14 - Wiktor Więckowski.

W klasie MX Masters wygrał Jacek Lonka z AMK Człuchów i on został mistrzem kraju. Najlepszy z lublinian Robert Maliszewski uplasował się na szóstej pozycji. Piotr Więckowski był 13, Marcin Król 15, Dariusz Kamiński 21. W klasyfikacji generalnej z zawodników KM Cross najwyżej był Robert Maliszewski (siódmy). W MX 2 drugi podczas zawodów w Gdańsku był Maciej Więckowski z KM Cross.

Już w ten weekend w Chełmnie odbędą się kolejne zawody, podczas których poznamy końcowe rozstrzygnięcia w klasach: MX 2, MX Quad, MX 65 i MX 85. Rozegrane zostaną również Drużynowe MP.