Znowu ta ostatnia minuta. Avia przegrała z KSZO 0:1

Dodano: 18 marca 2017, 17:06

(fot. ARCHIWUM)

Wielki niedosyt po meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim mają piłkarze Avii. Świdniczanie przegrali z tamtejszym KSZO, czyli liderem tabeli 0:1, ale gola stracili dopiero w doliczonym czasie gry.

Mówi się, że suma szczęścia i pecha zawsze wychodzi na zero. Na początku rundy wiosennej fortuna wyraźnie nie jest jednak po stronie żółto-niebieskich. W pierwszym meczu mimo prowadzenia porażka z Podhalem 1:2. Przed tygodniem stracona wygrana w 94 minucie. Teraz znowu doliczony czas gry i bramka, która odebrała jedno „oczko” zespołowi Jacka Ziarkowskiego.

Gospodarze zdominowali rywali, ale KSZO nie potrafiło pokonać Łukasza Gieresza. W pierwszej połowie lider tabeli miał problemy, żeby stworzyć sobie stuprocentowe okazje. Po pzerwie doświadczony bramkarz ekipy ze Świdnika miał już więcej roboty.

Dwoił się i troił, żeby nie puścić gola i długo udawało mu się zachować czyste konto. Raz z pomocą przyszedł też słupek. Niestety, w ostatnich sekundach kolejne oblężenie bramki Avii zakończyło się upragnionym golem dla lidera tabeli.

Najpierw Gieresz wybił dośrodkowanie miejscowych, później pierwszy strzał zablokował Robert Kazubski. Piłka szczęśliwie wylądowała jednak pod nogami Huberta Tylca i ten wpakował ją do siatki. Za tydzień Wojciech Białek i jego koledzy spróbują odwrócić złą kartę w meczu u siebie z Karpatami. Łatwo nie będzie, bo ekipa z Krosna na wiosnę w trzech spotkaniach dopisała do swojego konta komplet dziewięciu „oczek”.

KSZO Ostrowiec – Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Bramka: Tylec (90+4).

Avia: Gieresz – Kazubski, Herda, Maciejewski, Szymala (77 Wołos), Mazurek, Dykij, Orzędowski, Piekarski, Mroczek (90 Bogusz), Białek.

(6) komentarzy

Gość (19 marca 2017 o 19:32) 0
Przyszli motorowcy to i pecha przynieśli.
Gość (18 marca 2017 o 22:50) 0
W Kszo mają wartościowych na ławce i jak zrobili4 zmiany to podkrecili tempo jeszcz sstąd to zamieszanie. W Avi ławka jest pożal się Boże i tak się skonczylo
Gość (18 marca 2017 o 22:22) 0
Wzorują się na Piaście Gliwice - tamci z 10 razy w tym sezonie dostali bramkę w ostatnich minutach. Z Górnikiem Łęczna nawet trzy bramki
Kibic KSZO
Kibic KSZO (18 marca 2017 o 22:05) 0
Avia grała jak równy z równym do 85 minuty. Później typowa obrona Częstochowy,  KSZO wjeżdżalo w bramkę, goście raz za razem leżeli na murawie, zbierając za to zasłużone porcje gwizdow. Sedzia przedłużył ledwo 5 minut, raz nie uznał gola pokazując spalonego , drugi raz Persona mając idealnie wyłożona piłkę przewrócił się, trzeci raz w zamieszaniu udało się gościom wybić piłkę sprzed samej linii,  kolejne zamieszanie zakończyło się bramką. Trudny mecz dla KSZO dopóki Avii starczyło sił.
Aviak
Aviak (18 marca 2017 o 20:38) 0
Czy nie ma w tej drużynie piłkarza który w ostatnich minutach meczu mógłby przytrzymać piłkę uspokoić grę i mobilizować kolegów do większej koncentracji. Drugi mecz i strata 4 punktów w ostatnich sekundach meczu. W ubiegłym sezonie rewelacja rundy a w tym jak dotąd fajtlapy wiosny.