Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

17 września 2017 r.
18:59

Start Gniezno - Speed Car Motor Lublin 53:36. Baraż ostatnią nadzieją

55 17 A A
Pierwszy mecz finałowy drugiej ligi zakończył się dziesięciopunktowym zwycięstwem Motoru, ale w rewanżu lepszy był Start Gniezno<br />
<br />
Pierwszy mecz finałowy drugiej ligi zakończył się dziesięciopunktowym zwycięstwem Motoru, ale w rewanżu lepszy był Start Gniezno

(fot. Maciej Kaczanowski)

Speed Car Motor Lublin przegrał na wyjeździe ze Startem Gniezno 36:53 i stracił szansę na bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. To jednak nie koniec sezonu dla Koziołków, które czeka jeszcze rywalizacja ze Stalą Rzeszów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po dziesięciopunktowym zwycięstwie na torze przy Al. Zygmuntowskich, lublinianie wydawali się mieć spore szanse na obronienie zaliczki i wywalczenie upragnionego awansu. Niestety, dysponujący niższym budżetem klub z Gniezna miał inne plany i skuteczniej wcielił je w życie.

Gospodarze rozpoczęli znakomicie. Po pięciu biegach, z których trzy zakończyły się ich zwycięstwami, a dwa pozostałe remisami, wyszli na prowadzenie 19:11. Wówczas rozpoczęła się jednak efektowna pogoń Koziołków. Szósty bieg zakończył się podwójnym zwycięstwem lubelskiej ekipy i mimo, że w dwóch kolejnych różnica pomiędzy ekipami zwiększyła się o dwa oczka, w dziewiątym Jeleń z Miesiącem kolejny raz dali popis, dochodząc Start na dwa punkty.

Wydawało się, że lublinianie mają znakomitą sytuację wyjściową przed decydującymi biegami. W tym momencie nastąpił jednak kolejny zwrot akcji. Dziesiąty bieg Start wygrał 5:1, a kluczowy dla losów spotkania okazał się bieg 11.

W barwach gości znów jechał eksportowy duet, bo Miesiąc jako rezerwa taktyczna zastąpił kiepsko spisującego się Stanisława Burzę. To był świetny ruch, bo lublinianie wyszli spod taśmy na 5:1, ale wówczas upadł niestety Jeleniewski. Powtórka w okrojonym składzie była szansą dla gospodarzy. Nie wykorzystali jej jednak, bo znów najszybszy okazał się Miesiąc, który jechał po zwycięstwo, ale na ostatnim łuku po ostrym ataku Berntzona, upadł. Sędzia podjął kontrowersyjną decyzję o wykluczeniu Miesiąca i utrzymaniu wyniku z toru, choć równie dobrze mógł ukarać gnieźnianina.

Przewaga gospodarzy wzrosła do 11 punktów i Motorowcy, mimo świetnej dyspozycji Oskara Bobera, nie zdołali jej już odrobić. Poobijani Miesiąc i Jeleniewski walczyli dzielnie, ale oba biegi nominowane zakończyły się podwójnymi zwycięstwami Startu, który wygrał cały mecz 53:36 i awansował do pierwszej ligi. Motorowi na pocieszenie pozostaje baraż ze Stalą Rzeszów.

Start Gniezno - Speed Car Motor Lublin 53:36

Start Gniezno: 9. Marcin Nowak 10+2 (2*,3,0,3,2*), 10. Oliver Berntzon 10 (3, 0,1,3,3), 11. Adrian Gała 13+1 (3,3,2*,2,3), 12. Eduard Krcmar 5 (1,1,3,0), 13. Mirosław Jabłoński 11+1 (3,1,3,2,2*), 14. Norbert Krakowiak 2 (2, w, w, w), 15. Damian Stalkowski 2+1 (1*, 0, 1).

Speed Car Motor Lublin: 1. Bjarne Pedersen 4 (1,0, 2,1), 2. Stanisław Burza 0 (0,-,d,-,-), 3. Daniel Jeleniewski 4+2 (w,2*,2,w,0), 4. Paweł Miesiąc 9+1 (2,3,3,w,1*,0), 5. Robert Lambert 9+1 (2,2,1*,1,2,1), 6. Oskar Bober 10+1 (3,1*,2,3,1), 7. Emil Peroń 0 (0,-,0).

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 22:58
Zabrali kasę na drogi ciekawe komu teraz zabiorą żeby na baraże przeznaczyć.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 16:38
Ciezko bedzie ze Stalu wygrac, ale nadzieja umiera ostatnia. Mielismy pecha w najwazniejszym meczu sezonu. Pedersen juz jechac nie powinnen, czas na mlodszych zawodnikow.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 14:17
Jaka Kasa?! Baraże jadą za DARMO!!!
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 11:15
Napiszę krótko, był worek kasy na "wielki żużel" w Lublinie. Były piękne plany, wizje a mamy...? To co zwykle przez te ostatnie lata, czyli jaranie na początku sezonu jak to będzie pięknie, jakich mamy super zawodników w tym (wychowanków), jaki budżet, sponsora i prężnego Prezesa...a wychodzi wielka klapa. Taka jest prawda. Pamiętam jak z J.Siwka się śmiano, a on z małą kasą jak na 1 ligę walczył ile się dało, ściągał zawodników o których nikt nie słyszał w Lublinie, były wyniki adekwatne do kasy w klubie. A dzisiaj? Show przed ligą, zapowiedzi, wywiady i ...? Nic. Kasa dodatkowa poszła zamiast na drogi to na baraże i znowu ta II liga - o ile będzie dalej? Piszę to ponieważ dość tego chwalenia, jazgotu i tego beznadziejnego poziomu żużlowego w Lublinie od paru lat!!! Takie duże miasto, rozwijające się itd. a dalej nic, zero. To jest SŁABE już. Wstyd. Żenada. Tyle kasy dostali, z biletów kasa, sponsorzy kasa, na baraże dodatkowa kasa - to jest dziwne...bardzo dziwne.
Napiszę krótko, był worek kasy na "wielki żużel" w Lublinie. Były piękne plany, wizje a mamy...? To co zwykle przez te ostatnie lata, czyli jaranie na początku sezonu jak to będzie pięknie, jakich mamy super zawodników w tym (wychowanków), jaki budżet, sponsora i prężnego Prezesa...a wychodzi wielka klapa. Taka jest prawda. Pamiętam jak z J.Siwka się śmiano, a on z małą kasą jak na 1 ligę walczył ile się dało, ściągał zawodników o których nikt nie słyszał w Lublinie, były wyniki adekwatne do kasy w klubie. A dzisiaj? Show przed lig... rozwiń
Avatar
Cyrk / 18 września 2017 o 08:45
dobra nie***cie wyszlo jak wyszlo jeszcze dwa mecze i wtedy zobaczymy moze niebedzie tak zle czas pokaze jedziemy dalej a z gnieznem to tez unich niebylo tak kolorowo przegralismy fakt ale mielismy pecha usiebie bo z 4_6 punktow stracilismy przez defekty a jezeli chodzi o gniezno sedzia raczej pomogl startowi lotne starty wywalenie miesiaca czy zawodnicy gniezna tez atakowali jak atakowali start mial duzo szczescia i to niepodlega dyskusji,licze ze sie ogarna.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:44
BIERNE wali ostatnie dwa mecze w sezonie . Na prawde wstyd, przed tymi wszystkimi fanami zuzla.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 06:07
Rzeszów przejedzie po nich jak walec
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 23:53
Dostali kasę z miasta która miała iść na remont dróg, teraz ani awansu ani remontu dróg nie będzie.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 23:28
Śmialiście się z piłkarzy. No i macie to samo. Niech Więckowski teraz się wypowie, może coś o finansach???
Avatar
Rozczarowany / 17 września 2017 o 22:09
WSTYD!!!! Największy budżet w II lidze, w I lidze z takim budżetem drużyny jeżdżą! Największa widownia od ostatnich lat. Kiedyś za czasów KMŻ w  I lidze tyle mieli kibiców a tutaj Gniezno z połową Lubelskiego budżetu pokonało nas i awansowali! Tylko Brawa klaskać! Czy ktoś weźmie odpowiedzialność za ten blamaż???? i niegospodarność finansową??
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 22:58
Zabrali kasę na drogi ciekawe komu teraz zabiorą żeby na baraże przeznaczyć.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 16:38
Ciezko bedzie ze Stalu wygrac, ale nadzieja umiera ostatnia. Mielismy pecha w najwazniejszym meczu sezonu. Pedersen juz jechac nie powinnen, czas na mlodszych zawodnikow.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 14:17
Jaka Kasa?! Baraże jadą za DARMO!!!
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 11:15
Napiszę krótko, był worek kasy na "wielki żużel" w Lublinie. Były piękne plany, wizje a mamy...? To co zwykle przez te ostatnie lata, czyli jaranie na początku sezonu jak to będzie pięknie, jakich mamy super zawodników w tym (wychowanków), jaki budżet, sponsora i prężnego Prezesa...a wychodzi wielka klapa. Taka jest prawda. Pamiętam jak z J.Siwka się śmiano, a on z małą kasą jak na 1 ligę walczył ile się dało, ściągał zawodników o których nikt nie słyszał w Lublinie, były wyniki adekwatne do kasy w klubie. A dzisiaj? Show przed ligą, zapowiedzi, wywiady i ...? Nic. Kasa dodatkowa poszła zamiast na drogi to na baraże i znowu ta II liga - o ile będzie dalej? Piszę to ponieważ dość tego chwalenia, jazgotu i tego beznadziejnego poziomu żużlowego w Lublinie od paru lat!!! Takie duże miasto, rozwijające się itd. a dalej nic, zero. To jest SŁABE już. Wstyd. Żenada. Tyle kasy dostali, z biletów kasa, sponsorzy kasa, na baraże dodatkowa kasa - to jest dziwne...bardzo dziwne.
Napiszę krótko, był worek kasy na "wielki żużel" w Lublinie. Były piękne plany, wizje a mamy...? To co zwykle przez te ostatnie lata, czyli jaranie na początku sezonu jak to będzie pięknie, jakich mamy super zawodników w tym (wychowanków), jaki budżet, sponsora i prężnego Prezesa...a wychodzi wielka klapa. Taka jest prawda. Pamiętam jak z J.Siwka się śmiano, a on z małą kasą jak na 1 ligę walczył ile się dało, ściągał zawodników o których nikt nie słyszał w Lublinie, były wyniki adekwatne do kasy w klubie. A dzisiaj? Show przed lig... rozwiń
Avatar
Cyrk / 18 września 2017 o 08:45
dobra nie***cie wyszlo jak wyszlo jeszcze dwa mecze i wtedy zobaczymy moze niebedzie tak zle czas pokaze jedziemy dalej a z gnieznem to tez unich niebylo tak kolorowo przegralismy fakt ale mielismy pecha usiebie bo z 4_6 punktow stracilismy przez defekty a jezeli chodzi o gniezno sedzia raczej pomogl startowi lotne starty wywalenie miesiaca czy zawodnicy gniezna tez atakowali jak atakowali start mial duzo szczescia i to niepodlega dyskusji,licze ze sie ogarna.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 07:44
BIERNE wali ostatnie dwa mecze w sezonie . Na prawde wstyd, przed tymi wszystkimi fanami zuzla.
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 06:07
Rzeszów przejedzie po nich jak walec
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 23:53
Dostali kasę z miasta która miała iść na remont dróg, teraz ani awansu ani remontu dróg nie będzie.
Avatar
Gość / 17 września 2017 o 23:28
Śmialiście się z piłkarzy. No i macie to samo. Niech Więckowski teraz się wypowie, może coś o finansach???
Avatar
Rozczarowany / 17 września 2017 o 22:09
WSTYD!!!! Największy budżet w II lidze, w I lidze z takim budżetem drużyny jeżdżą! Największa widownia od ostatnich lat. Kiedyś za czasów KMŻ w  I lidze tyle mieli kibiców a tutaj Gniezno z połową Lubelskiego budżetu pokonało nas i awansowali! Tylko Brawa klaskać! Czy ktoś weźmie odpowiedzialność za ten blamaż???? i niegospodarność finansową??
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
galeria

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] 1 0

Matematyka była stosunkowo prosta i znacznie łatwiejsza niż testy z ubiegłych lat - mówią uczniowie, którzy zdawali dziś egzamin

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego 0 0

Tzw. mały ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych, niższy podatek CIT dla małych i średnich firm, więcej pieniędzy na lokalne drogi i po 300 zł na szkolne wyprawki dla każdego dziecka

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie 0 0

Czy polityka ma wpływ na lokalne sprawy - na debatę o tej tematyce zaprasza Obywatelski Lubartów i i Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność?

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność? 1 0

Żyjemy w czasach, gdzie rzekomo nadmiar informacji, rozwój Internetu i mediów społecznościowych, a także spadek czytelnictwa miały spowodować ogromną społeczną zmianę – brak tolerancji dla dłuższych tekstów w sieci, czy ogólnie - kulturze. Do niedawna, w komunikacji marketingowej czy nawet brandingu, widać było ślady tych wizji – skracanie opisów, zamiana tekstu na ikony, czy nawet redukowania firmowych haseł do postaci jednowyrazowej. Wydaje się jednak, że jesteśmy świadkami zwrotu w tej sprawie. Długie teksty na stronach internetowych znów wracają do łask, a zjawisko to ma solidne, racjonalne, podstawy.

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia  w ruchu

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia w ruchu 2 0

Postępują prace przy budowie parkingu naprzeciwko urzędu miasta. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Polskie Wesele w klubie Silence
21 kwietnia 2018, 21:00
galeria

Polskie Wesele w klubie Silence 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie Silence (Radziszewskiego 8) odbędzie się impreza z cyklu Polskie Wesele.

Klubowa impreza w Rivierze
21 kwietnia 2018, 21:00

Klubowa impreza w Rivierze 0 0

Klub Plażowy Riviera (ul. Zesłańców Sybiru 5) zaprasza na imprezę I House U, która odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 21.

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara 3 0

Rozmowa z Zofią Ślotałą, właścicielką marki Petite Maison, a prywatnie synową Riada Haidara ordynatora bialskiej neonatologii. Ślotała była gościem wydarzenia Aktywna Mama w Białej Podlaskiej.

Rudy się żeni - impreza w House of Sound
21 kwietnia 2018, 21:00

Rudy się żeni - impreza w House of Sound 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie House of Sound (ul. Peowiaków 6) odbędzie się impreza pt. Rudy się żeni.

Nirvana tribute show w Graffiti
26 kwietnia 2018, 20:00

Nirvana tribute show w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 26 kwietnia o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się Nirvana tribute show, czyli impreza dla miłośników kultowej formacji.

Juwenalia 2018 w Lublinie: Już wiadomo, kto wystąpi [program]
galeria

Juwenalia 2018 w Lublinie: Już wiadomo, kto wystąpi [program] 83 0

Impreza odbędzie się w dniach 10-12 maja na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej.

Doradzamy, jak dbać o środowisko

Doradzamy, jak dbać o środowisko 0

Jest ich sześciu i na efektywnym wykorzystaniu energii znają się, jak mało kto. O kim mowa? O doradcach energetycznych, którzy działają w strukturach Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Wspólnie walczą o unijne środki

Wspólnie walczą o unijne środki 0

Marszałek Województwa Lubelskiego podpisał w Brukseli deklarację #CohesionAlliance, która dotyczy silnej polityki spójności UE po 2020 roku.

Fatalny wypadek na przejściu. Kierowca wjechał w pieszą [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Fatalny wypadek na przejściu. Kierowca wjechał w pieszą [wideo, zdjęcia] 8 5

Kierowca potrącił 68-latkę na przejściu dla pieszych. Wypadek nagrały kamery monitoringu

20-latek przyznał się do brutalnego mordu. Dźgał nożem i tłukł kamieniem. Wiadomo o co poszło

20-latek przyznał się do brutalnego mordu. Dźgał nożem i tłukł kamieniem. Wiadomo o co poszło 2 1

20-letni Kamil B. przyznał się do brutalnego zabójstwa 57-latka. Dźgał mężczyznę nożem i okładał kamieniem w głowę. Wszystko przez kłótnię o wybitą szybę.

NICE I LIGA ŻUŻLOWA
1 kolejka

Wyniki:

Speed Car Motor - Start Gniezno 54:35
Polonia Piła - Wybrzeże Gdańsk 48:42
Lokomotiv Daugavpils - ROW Rybnik 47:42
Wanda Kraków - Orzeł Łódż 30:60

Tabela:

1. Orzeł 2 3 +30
2. Speed Car 2 3 +19
3. Wybrzeże 2 2 +32
4. ROW 2 2 +19
5. Start 2 2 +5
6. Polonia 2 2 -18
7. Lokomotiv 2 2 -19
8. Wanda 2 0 -68

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.