Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

12 czerwca 2018 r.
14:45

Wychowanek Speed Caru w pełni wykorzystał swoją szansę

10 11 A A
Emil Peroń na prowadzeniu podczas szóstego biegu w meczu z Euro Finnance Polonią Piła
Emil Peroń na prowadzeniu podczas szóstego biegu w meczu z Euro Finnance Polonią Piła (fot. Maciej Kaczanowski)

Żużel Emil Peroń to największy wygrany niedzielnego meczu z Euro Finnance Polonią Piła. Udanym występem pod nieobecność kontuzjowanego Oskara Bobera zwrócił na siebie uwagę potencjalnych nowych sponsorów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegłym sezonie wychowanek Speed Car Motoru Lublin, o ile był zdrowy, mógł liczyć na regularne ligowe występy. Startował w dziesięciu spotkaniach 2. Ligi Żużlowej i uzyskał średnią biegową 0,781 pkt. Po zakontraktowaniu przez klub Oskara Bobera i Wiktora Lamparta na wyższym szczeblu rozgrywkowym musiał pogodzić się jednak z rolą rezerwowego. Pozostawały mu jedynie zmagania juniorskie, ale ostatnie dni przyniosły mu sporo powodów do zadowolenia. Najpierw wygrał rozegrane w Lublinie zawody z cyklu Nice Cup, a w ubiegłym tygodniu z dobrej strony pokazał się w dwóch rundach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wreszcie, w ostatnią niedzielę dostał szansę występu w Nice 1. Lidze Żużlowej. W meczu z Euro Finnance Polonią Piła zastąpił zmagającego się z urazem ręki Bobera i zdobył sześć punktów z bonusem.

– Cierpliwie czekałem na swoją szansę i myślę, ze ją wykorzystałem. Ten sezon zaczął się dla mnie trochę późno, ale z każdym tygodniem czeka mnie coraz więcej jazd i mam nadzieję nadrobić te zaległości – mówi nam Emil Peroń.

Oglądając go w niedzielę trudno było zauważyć, że to jego pierwszy ligowy start w bieżących rozgrywkach. Najpierw zdobył dwa punkty w biegu młodzieżowym, przyjeżdżając do mety za plecami młodszego z braci Lampartów. Ale największą owację zebrał w wyścigu szóstym, kiedy dopisał do swojego dorobku trzy „oczka” za biegowe zwycięstwo. Jak sam podkreśla, dużą zasługę miał w tym lider lubelskiej drużyny Andreas Jonsson.

– Na pierwszym łuku założyłem Pawła Łagutę i wyprzedziłem Rafała Okoniewskiego. Już wtedy widziałem, że „AJ” mnie szukał i jak tylko się dało blokował rywali, stawał w miejscu, żebym mógł ukończyć bieg na pierwszym miejscu. Zrobił świetną robotę, ale od początku sezonu widać jak Andreas prowadzi parę z juniorem, to przecież nie była pierwsza taka sytuacja – mówi młody zawodnik.

Udany występ w meczu z Polonią może zaowocować pozyskaniem nowych sponsorów, którzy rozmawiali z Peroniem tuż po zawodach w parku maszyn. – Miałem kilka rozmów, ale nic jeszcze nie zostało dopięte. Nie chcę zdradzać szczegółów, żeby nie zapeszyć, ale mam nadzieję, że wraz z dobrym wynikiem wszystko może pójść do przodu – podkreśla wychowanek lubelskiej szkółki.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa absencja Bobera. Ale niewykluczone, że po jego powrocie do zdrowia sztab Speed Car Motoru może mieć ciężki orzech do zgryzienia przy obsadzie formacji młodzieżowej.

– Nie cieszę się z kontuzji kolegi, ale fajnie, że miałem okazję wystartować w lidze. Mam nadzieję, że jak Oskar wyleczy uraz, powalczymy o miejsce w składzie – podsumowuje 19-latek.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 14:35
O jakiś Srakbafol coś tam znowu skomli żeby mu dać pytonga pomlaskać :)
Avatar
Kibic / 13 czerwca 2018 o 13:10
Kulturalnych ludzi, kultura nie trudzi
Avatar
Sorbafol / 13 czerwca 2018 o 08:02
Skomlisz to ty kundlu! Nie wiesz nie odpisuj i nie udawaj nie wiadomo kogo bo sie osmieszasz jołopie bez szkoły
Avatar
Kibic / 13 czerwca 2018 o 07:45
Ja też przestałem przychodzić przez tych palaczy. Chociaż mogliby wyznaczyć strefę bez papierosów, bo z tymi palącymi baranami nie ma co dyskutować.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 07:12
Co ci gościu przeszkadza przyjść wcześniej i zająć sobie miejsce? Przychodzisz 20 minut przed meczem a potem skomlisz że pozajmowane. Palacze byli i będą. Godziny meczów są wszędzie takie same i nikt ich zmieniać nie będzie bo TOBIE nie pasuje. Dobra rada : Jak masz się męczyć to nie przychodź. Klub bez ciebie przeżyję i nie będziesz musiał się tu wypłakiwać.
Avatar
Kokoloko / 12 czerwca 2018 o 19:47
Klub liczy tylko mamone a kibiców ma daleko po pierwsze primo PALACZE na stadionie po drugie primo ZAJMOWANIE MIEJSC PO KILKA/NASCIE/DZIESIAT po trzecie godziny meczu i niech sie klub nie zaslania Tv bo mozna sie dogadac tymbardziej ze znowu jakorezerwa mecz
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 19:39
No tak pomyłka, zliczając kwoty ze strony Urzędu Miasta Lublin na szkółkę żużlową poszło 600 tysięcy złotych, a wychowanków jak na lekarstwo. Do jazdy poza Peroniem ledwie Kuromonow ale tylko w zawodach juniorskich, a co się stało z resztą? Licencje robione były na sztukę. Dlaczego kontuzjowany Bober musiał być na liście ale nie startował w ostatnich rundach DMPJ. Nikt inny nie zasługuje na starty czy nie ma kto jeździć. No jakby nie liczyć mocno kosztowna ta szkółka.
Avatar
g / 12 czerwca 2018 o 17:23
Już może nie chwalmy lepiej pana Zająca. Zaorany tor przed meczem z Piłą, walkower. To była piękna kompromitacja.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 15:52
"O wychowankach KM Cross, mimo wpompowania bardzo dużych pieniędzy coś około 500 tysięcy przez dwa lata nic nie słychać. Raptem jeden tj. Maciej Kuromonow został wypożyczony do Orła Łódź. Także ze szkoleniem żużlowej młodzieży przez Więckowskiego jest bardzo słabo. " Myślisz ślumoku że w dwa lata wyszkolisz młodzieżowca do startu w lidze? - w bierki chyba... i z którego sufitu tą kwotę wiozłeś?
Avatar
Kuba / 12 czerwca 2018 o 15:39
Ciężki orzech? A jak ciężki???
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 14:35
O jakiś Srakbafol coś tam znowu skomli żeby mu dać pytonga pomlaskać :)
Avatar
Kibic / 13 czerwca 2018 o 13:10
Kulturalnych ludzi, kultura nie trudzi
Avatar
Sorbafol / 13 czerwca 2018 o 08:02
Skomlisz to ty kundlu! Nie wiesz nie odpisuj i nie udawaj nie wiadomo kogo bo sie osmieszasz jołopie bez szkoły
Avatar
Kibic / 13 czerwca 2018 o 07:45
Ja też przestałem przychodzić przez tych palaczy. Chociaż mogliby wyznaczyć strefę bez papierosów, bo z tymi palącymi baranami nie ma co dyskutować.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 07:12
Co ci gościu przeszkadza przyjść wcześniej i zająć sobie miejsce? Przychodzisz 20 minut przed meczem a potem skomlisz że pozajmowane. Palacze byli i będą. Godziny meczów są wszędzie takie same i nikt ich zmieniać nie będzie bo TOBIE nie pasuje. Dobra rada : Jak masz się męczyć to nie przychodź. Klub bez ciebie przeżyję i nie będziesz musiał się tu wypłakiwać.
Avatar
Kokoloko / 12 czerwca 2018 o 19:47
Klub liczy tylko mamone a kibiców ma daleko po pierwsze primo PALACZE na stadionie po drugie primo ZAJMOWANIE MIEJSC PO KILKA/NASCIE/DZIESIAT po trzecie godziny meczu i niech sie klub nie zaslania Tv bo mozna sie dogadac tymbardziej ze znowu jakorezerwa mecz
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 19:39
No tak pomyłka, zliczając kwoty ze strony Urzędu Miasta Lublin na szkółkę żużlową poszło 600 tysięcy złotych, a wychowanków jak na lekarstwo. Do jazdy poza Peroniem ledwie Kuromonow ale tylko w zawodach juniorskich, a co się stało z resztą? Licencje robione były na sztukę. Dlaczego kontuzjowany Bober musiał być na liście ale nie startował w ostatnich rundach DMPJ. Nikt inny nie zasługuje na starty czy nie ma kto jeździć. No jakby nie liczyć mocno kosztowna ta szkółka.
Avatar
g / 12 czerwca 2018 o 17:23
Już może nie chwalmy lepiej pana Zająca. Zaorany tor przed meczem z Piłą, walkower. To była piękna kompromitacja.
Avatar
Gość / 12 czerwca 2018 o 15:52
"O wychowankach KM Cross, mimo wpompowania bardzo dużych pieniędzy coś około 500 tysięcy przez dwa lata nic nie słychać. Raptem jeden tj. Maciej Kuromonow został wypożyczony do Orła Łódź. Także ze szkoleniem żużlowej młodzieży przez Więckowskiego jest bardzo słabo. " Myślisz ślumoku że w dwa lata wyszkolisz młodzieżowca do startu w lidze? - w bierki chyba... i z którego sufitu tą kwotę wiozłeś?
Avatar
Kuba / 12 czerwca 2018 o 15:39
Ciężki orzech? A jak ciężki???
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.