Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

7 września 2017 r.
14:53

Miasto wyłoży więcej pieniędzy na lubelski żużel

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
115 21 A A

Dodatkowe 200 tys. zł na lubelski żużel wyłoży prezydent miasta. Na taki wydatek zgodziła się Rada Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pieniądze nie wzięły się znikąd, o taką samą kwotę zmniejszona została pula zarezerwowana na bieżące utrzymanie dróg na terenie Lublina. Zastrzyk gotówki trafi do klubu tuż przed walką o awans.

Prezydencką propozycję zatwierdziła dzisiaj Rada Miasta podczas głosowania nad zmianami w budżecie. Pieniądze na żużel mają być formalnie przeznaczone na promocję miasta podczas zawodów, bo głównie w ten sposób miasto może wspierać finansowo lubelski klub nie będąc ani jego właścicielem, ani udziałowcem.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 09:33
Trochę dużo, ale obecnie to sport nr 1 w Lublinie. Cała żużlowa Polska słyszy o Lublinie dzięki Motorowi. Frekwencja najwyższa w tej części kraju. Oby tylko awansowali.
Avatar
PW / 8 września 2017 o 09:11
Skoro jest tak wspaniale, pełne trybuny, wpływy z biletów, sponsorzy to dlaczego cały czas Więckowski z Kępą doją kasę z Miasta. Czy to nie za dużo pieniędzy te 200 tysięcy za dwa mecze? Ciekawe, czy w Gnieźnie dadzą Więckowskiemu wywieścić choć jeden banerek na stadionie. Żaden z tych meczów  nie będzie pokazywany w telewizji. To za co płacić, że Motor Lubliin będzie się promował w Lublinie? Powinno się tym zająć CBA i NIK bo 200 tysięcy za wywieszenie kilkunastu banerów to skandal.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 22:59
dobrze, że miasto dalej chce wspierać lubelski żużel
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 22:58
Jutro musi być walka na całego
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:05
Polaków Okraść co ty za bzdury wypisujesz? lubelski żużel zniknąŁ z mapy na własne życzenia, miasto dofinansowywało rok w rok lubelski klub a że prezes nie potrafił zarządzać klubem to się skończyło jak się skończyło. To nie wina Żuka.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:03
super informacja!!! jutro walczymy o finał!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Polaków Okraść / 7 września 2017 o 20:57
undefined napisał:
Żuk to akurat odbudowuje lubelski żużel i chwała mu za to
 żuk to odbudowal żużel 2 lata temu tak skutecznie, aż lubelski żużel znikną z mapy polski, a teraz jak jego  koleś prowadzi klub to i z dróg można za***ić kasę i dać kolesiom-masz rację chwała mu za to
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 19:29
I wpakowali te 200 tys w dzisiejsze błoto.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 19:15
Decyzję Prezydent podjął dopiero wczoraj gdy atmosfera była już goraca.....wniosek był na 500 tys zł jest 200 tys zł cóż dobre i to niech drużyna jedzie dalej.
Avatar
irbin / 7 września 2017 o 17:26
Brawo Żuk!
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 09:33
Trochę dużo, ale obecnie to sport nr 1 w Lublinie. Cała żużlowa Polska słyszy o Lublinie dzięki Motorowi. Frekwencja najwyższa w tej części kraju. Oby tylko awansowali.
Avatar
PW / 8 września 2017 o 09:11
Skoro jest tak wspaniale, pełne trybuny, wpływy z biletów, sponsorzy to dlaczego cały czas Więckowski z Kępą doją kasę z Miasta. Czy to nie za dużo pieniędzy te 200 tysięcy za dwa mecze? Ciekawe, czy w Gnieźnie dadzą Więckowskiemu wywieścić choć jeden banerek na stadionie. Żaden z tych meczów  nie będzie pokazywany w telewizji. To za co płacić, że Motor Lubliin będzie się promował w Lublinie? Powinno się tym zająć CBA i NIK bo 200 tysięcy za wywieszenie kilkunastu banerów to skandal.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 22:59
dobrze, że miasto dalej chce wspierać lubelski żużel
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 22:58
Jutro musi być walka na całego
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:05
Polaków Okraść co ty za bzdury wypisujesz? lubelski żużel zniknąŁ z mapy na własne życzenia, miasto dofinansowywało rok w rok lubelski klub a że prezes nie potrafił zarządzać klubem to się skończyło jak się skończyło. To nie wina Żuka.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 21:03
super informacja!!! jutro walczymy o finał!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Polaków Okraść / 7 września 2017 o 20:57
undefined napisał:
Żuk to akurat odbudowuje lubelski żużel i chwała mu za to
 żuk to odbudowal żużel 2 lata temu tak skutecznie, aż lubelski żużel znikną z mapy polski, a teraz jak jego  koleś prowadzi klub to i z dróg można za***ić kasę i dać kolesiom-masz rację chwała mu za to
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 19:29
I wpakowali te 200 tys w dzisiejsze błoto.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 19:15
Decyzję Prezydent podjął dopiero wczoraj gdy atmosfera była już goraca.....wniosek był na 500 tys zł jest 200 tys zł cóż dobre i to niech drużyna jedzie dalej.
Avatar
irbin / 7 września 2017 o 17:26
Brawo Żuk!
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

NICE I LIGA ŻUŻLOWA
9 kolejka

Wyniki:

Start Gniezno - ROW Rybnik 45:44
Lokomotiv Daugavpils - Wybrzeże Gdańsk 48:42
Orzeł Łódż - Polonia Piła przełożony
Wanda Kraków - Speed Car Motor 26:64

Tabela:

1. Speed Car 9 18 +167
2. Start 9 12 +41
3. ROW 8 11 +120
4. Lokomotiv 6 8 +11
5. Wybrzeże 8 6 +26
6. Polonia 7 4 -86
7. Orzeł 7 3 -33
8. Wanda 8 2 -246

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.