Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

7 lipca 2015 r.
9:01

Rekrutacja na studia w Lublinie. Najbardziej oblegane kierunki

0 14 A A
Jeszcze we wtorek do 23.59 można się rejestrować w internetowym systemie UMCS (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
Jeszcze we wtorek do 23.59 można się rejestrować w internetowym systemie UMCS (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Ponad 9 osób ubiega się o miejsce na weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym. 8,5 osoby przypada na jeden indeks na kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS. Na tej ostatniej uczelni rejestracja kandydatów na większość kierunków kończy się dzisiaj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uniwersytet Przyrodniczy internetową rejestrację kandydatów zakończył w niedzielę. Na studiach stacjonarnych uczelnia przygotowała 2070 miejsc. Zarejestrowało się ponad pięć tysięcy. Do najbardziej obleganych kierunków należą: weterynaria (9,25 osoby na miejsce), geodezja i kartografia (7,5), dietetyka (4,33), biotechnologia (3,26) i behawiorystyka zwierząt (3).

– Dalej mamy do czynienia z niżem demograficznym, ale nasze zadowolenie budzi fakt, że nowe propozycje kierunków studiów spotykają się z dużym zainteresowaniem. Dotyczy to kierunku gastronomia i sztuka kulinarna, gdzie o 60 indeksów stara się 146 osób – mówi Agnieszka Wasilak z Uniwersytetu Przyrodniczego. – Kandydaci zarejestrowali się na wszystkie kierunki, jakie mieliśmy w ofercie – dodaje. Ogłoszenie wyników rekrutacji zaplanowano na środę.

W sobotę rejestrację kandydatów zakończył także Katolicki Uniwersytet Lubelski. Uczelnia na razie jednak nie informuje, ilu kandydatów wyraziło chęć studiowania w jej murach, ani jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem. Listy przyjętych zostaną ogłoszone jutro.

Jeszcze we wtorek do 23.59 można się rejestrować w internetowym systemie UMCS. – Dopiero po tym terminie będziemy mogli powiedzieć, ile osób się zarejestrowało i które kierunki są najbardziej oblegane. Już teraz możemy jednak zauważyć, że preferencje kandydatów się nie zmieniają. Od lat największym zainteresowaniem cieszą się: prawo, finanse i rachunkowość, anglistyka i psychologia – wylicza Magdalena Kozak-Siemińska, rzecznik prasowy UMCS.

Rejestracja kandydatów zakończyła się tylko na kierunkach, na których obowiązywały egzaminy wstępne. Jak informuje uczelnia, o 10. miejsc na kierunku jazz i muzyka estradowa ubiega się 85 osób. Pierwsze listy przyjętych UMCS opublikuje w najbliższy poniedziałek.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ela_45 / 29 lipca 2015 o 15:28

Ktoś ci płaci za reklamę WySPy? Ta uczelnia i tak nie ma chętnych, coraz większe tam pustki

Czy jak ktoś ci mówi, że był ten czy tamten dentysta jest dobry i go poleca to musi znaczyć, że ten dentysta mu płaci za reklamę czy rekomendacje??????? Ten człowiek jasno napisał dlaczego poleca wyspę... Na państwowej uczelni mu nie odpowiadało i się przeniósł na prywatną. Był zadowolony i po prostu POLECA tą uczelnię innym. Niedługo w internecie nie można będzie nic napisać o swoich pozytywnych doświadczeniach czy gdzie się studiowało lub pracowało, bo zaraz rzucą się tacy od teorii spiskowych jak ty i będą przedkładać wpis normalnego człowieka na pieniądze...
 

Czy jak ktoś ci mówi, że był ten czy tamten dentysta jest dobry i go poleca to musi znaczyć, że ten dentysta mu płaci za reklamę czy rekomendacje??????? Ten człowiek jasno napisał dlaczego poleca wyspę... Na państwowej uczelni mu nie odpowiadało i się przeniósł na prywatną. Był zadowolony i po prostu POLECA tą uczelnię innym. Niedługo w internecie nie można będzie nic napisać o swoich pozytywnych doświadczeniach czy gdzie się studiowało lub pracowało, bo zaraz rzucą się tacy od teorii spiskowych jak ty i będą przedkładać wpi... rozwiń

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 18:51

Drodzy maturzyści dajcie sobie spokój z UMCS i KUL, bo tam całe studia tylko teoria i teoria, ganianie za wykładowcami, którzy mają was gdzieś daleko w poważaniu i beznadziejny plan zajęć przez który nie możecie sobie zorganizować zajęć dodatkowych między wykładami. Chodziłem rok na dzienne studia na UMCS i niestety nie mogłem pracować dorywczo. Przeniosłem się na WySPę i udało mi się dogadać z wykładowcami, czasem chodziłem na zajęcia do innych grup, żeby być na bieżąco z materiałem, miałem szansę brać udział w fajnych i ciekawych konferencjach. Do tego stypendium naukowe było wyższe niż mogłem za tą samą średnią uzyskać na UMCS. Atmosferę na WSPA wspominam bardzo dobrze i udało mi się poznać mnóstwo ludzi z pasją i pomysłami na swoje życie. PS. Rekrutacja do pierwszych dni lipca to totalna głupota. Wstępne rekrutacje powinny trwać co najmniej do połowy sierpnia.

Ktoś ci płaci za reklamę WySPy? Ta uczelnia i tak nie ma chętnych, coraz większe tam pustki

Ktoś ci płaci za reklamę WySPy? Ta uczelnia i tak nie ma chętnych, coraz większe tam pustki

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 11:52
Co do samego studiowania to trzeba się zastanowić co chcielibyśmy robić w życiu a nie iść na studia na zasadzie chwili bo jest taka moda albo koleżanka lub kolega studiują i ja również będę studiował(a). Co do studiów na uczelniach niepublicznych i publicznych to powiem jedno zależne to jest od poziomu jaki prezentuje dana uczelnia. Cóż ciężko jest przyznać lecz poziom lubelskiej WYSPY spada coraz szybciej już do obecnego poziomu WSEiI w Lublinie gdzie nie chcą pewnych rozwiązań i działań firmować wykładowcy swoim nazwiskiem (nawet jej twórcy i założyciele) a tak jest z WYSPĄ gdzie kadra ucieka i to coraz szybciej następuje i już widać gdzie zastępuję się ich nie znanymi osobami. Wiem studiowałem na WYSPIE i Polibudzie lecz to było jakieś 12 lat temu wówczas to był poziom i ciekawa kadra obecnie zostają strzępy kadry dotyczy to WYSPY. Występują również sytuacje gdzie bardziej operatywni młodzi wykładowcy uciekają z KUL i UMCS do prywatnych firm poza Lubelszczyznę przecież trzeba z czegoś żyć a zaczyna się już robić bieda na uczelniach wyższych. Podsumowując nie długo a już i tak się zaczyna dziać w Lublinie będzie więcej uczelni niż samych studentów. P.S. Mam nadzieję, że mnie nie ocenzurują ??????
Co do samego studiowania to trzeba się zastanowić co chcielibyśmy robić w życiu a nie iść na studia na zasadzie chwili bo jest taka moda albo koleżanka lub kolega studiują i ja również będę studiował(a). Co do studiów na uczelniach niepublicznych i publicznych to powiem jedno zależne to jest od poziomu jaki prezentuje dana uczelnia. Cóż ciężko jest przyznać lecz poziom lubelskiej WYSPY spada coraz szybciej już do obecnego poziomu WSEiI w Lublinie gdzie nie chcą pewnych rozwiązań i działań firmować wykładowcy swoim nazwiskiem (nawet jej twórc... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 13:34
Drodzy maturzyści dajcie sobie spokój z UMCS i KUL, bo tam całe studia tylko teoria i teoria, ganianie za wykładowcami, którzy mają was gdzieś daleko w poważaniu i beznadziejny plan zajęć przez który nie możecie sobie zorganizować zajęć dodatkowych między wykładami. Chodziłem rok na dzienne studia na UMCS i niestety nie mogłem pracować dorywczo. Przeniosłem się na WySPę i udało mi się dogadać z wykładowcami, czasem chodziłem na zajęcia do innych grup, żeby być na bieżąco z materiałem, miałem szansę brać udział w fajnych i ciekawych konferencjach. Do tego stypendium naukowe było wyższe niż mogłem za tą samą średnią uzyskać na UMCS. Atmosferę na WSPA wspominam bardzo dobrze i udało mi się poznać mnóstwo ludzi z pasją i pomysłami na swoje życie. PS. Rekrutacja do pierwszych dni lipca to totalna głupota. Wstępne rekrutacje powinny trwać co najmniej do połowy sierpnia.
Drodzy maturzyści dajcie sobie spokój z UMCS i KUL, bo tam całe studia tylko teoria i teoria, ganianie za wykładowcami, którzy mają was gdzieś daleko w poważaniu i beznadziejny plan zajęć przez który nie możecie sobie zorganizować zajęć dodatkowych między wykładami. Chodziłem rok na dzienne studia na UMCS i niestety nie mogłem pracować dorywczo. Przeniosłem się na WySPę i udało mi się dogadać z wykładowcami, czasem chodziłem na zajęcia do innych grup, żeby być na bieżąco z materiałem, miałem szansę brać udział w fajnych i ciekawych konferenc... rozwiń
Avatar
Emil / 8 lipca 2015 o 11:42

Swoją drogą ciekawe czy ktoś egzaminował tych profesorów z ich umiejętności kulinarnych...

Avatar
Emil / 8 lipca 2015 o 11:41

Porażka. Dietetyka i sztuka kulinarna. Jak ktoś chce być kucharzem to niech idzie do Technikum Gastronomicznego....

E tam technikum, do tego wystarczy gastronomiczna zawodówka...

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 11:11
Porażka. Dietetyka i sztuka kulinarna. Jak ktoś chce być kucharzem to niech idzie do Technikum Gastronomicznego....
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 08:47
hipplika nie na pierwszym ? studętki tak lubią !
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 19:01
psychole nie artysci
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 15:17
Ej artyści zbawienia zerwało wam berety i to porządnie .
Avatar
Ela_45 / 29 lipca 2015 o 15:28

Ktoś ci płaci za reklamę WySPy? Ta uczelnia i tak nie ma chętnych, coraz większe tam pustki

Czy jak ktoś ci mówi, że był ten czy tamten dentysta jest dobry i go poleca to musi znaczyć, że ten dentysta mu płaci za reklamę czy rekomendacje??????? Ten człowiek jasno napisał dlaczego poleca wyspę... Na państwowej uczelni mu nie odpowiadało i się przeniósł na prywatną. Był zadowolony i po prostu POLECA tą uczelnię innym. Niedługo w internecie nie można będzie nic napisać o swoich pozytywnych doświadczeniach czy gdzie się studiowało lub pracowało, bo zaraz rzucą się tacy od teorii spiskowych jak ty i będą przedkładać wpis normalnego człowieka na pieniądze...
 

Czy jak ktoś ci mówi, że był ten czy tamten dentysta jest dobry i go poleca to musi znaczyć, że ten dentysta mu płaci za reklamę czy rekomendacje??????? Ten człowiek jasno napisał dlaczego poleca wyspę... Na państwowej uczelni mu nie odpowiadało i się przeniósł na prywatną. Był zadowolony i po prostu POLECA tą uczelnię innym. Niedługo w internecie nie można będzie nic napisać o swoich pozytywnych doświadczeniach czy gdzie się studiowało lub pracowało, bo zaraz rzucą się tacy od teorii spiskowych jak ty i będą przedkładać wpi... rozwiń

Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 18:51

Drodzy maturzyści dajcie sobie spokój z UMCS i KUL, bo tam całe studia tylko teoria i teoria, ganianie za wykładowcami, którzy mają was gdzieś daleko w poważaniu i beznadziejny plan zajęć przez który nie możecie sobie zorganizować zajęć dodatkowych między wykładami. Chodziłem rok na dzienne studia na UMCS i niestety nie mogłem pracować dorywczo. Przeniosłem się na WySPę i udało mi się dogadać z wykładowcami, czasem chodziłem na zajęcia do innych grup, żeby być na bieżąco z materiałem, miałem szansę brać udział w fajnych i ciekawych konferencjach. Do tego stypendium naukowe było wyższe niż mogłem za tą samą średnią uzyskać na UMCS. Atmosferę na WSPA wspominam bardzo dobrze i udało mi się poznać mnóstwo ludzi z pasją i pomysłami na swoje życie. PS. Rekrutacja do pierwszych dni lipca to totalna głupota. Wstępne rekrutacje powinny trwać co najmniej do połowy sierpnia.

Ktoś ci płaci za reklamę WySPy? Ta uczelnia i tak nie ma chętnych, coraz większe tam pustki

Ktoś ci płaci za reklamę WySPy? Ta uczelnia i tak nie ma chętnych, coraz większe tam pustki

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2015 o 11:52
Co do samego studiowania to trzeba się zastanowić co chcielibyśmy robić w życiu a nie iść na studia na zasadzie chwili bo jest taka moda albo koleżanka lub kolega studiują i ja również będę studiował(a). Co do studiów na uczelniach niepublicznych i publicznych to powiem jedno zależne to jest od poziomu jaki prezentuje dana uczelnia. Cóż ciężko jest przyznać lecz poziom lubelskiej WYSPY spada coraz szybciej już do obecnego poziomu WSEiI w Lublinie gdzie nie chcą pewnych rozwiązań i działań firmować wykładowcy swoim nazwiskiem (nawet jej twórcy i założyciele) a tak jest z WYSPĄ gdzie kadra ucieka i to coraz szybciej następuje i już widać gdzie zastępuję się ich nie znanymi osobami. Wiem studiowałem na WYSPIE i Polibudzie lecz to było jakieś 12 lat temu wówczas to był poziom i ciekawa kadra obecnie zostają strzępy kadry dotyczy to WYSPY. Występują również sytuacje gdzie bardziej operatywni młodzi wykładowcy uciekają z KUL i UMCS do prywatnych firm poza Lubelszczyznę przecież trzeba z czegoś żyć a zaczyna się już robić bieda na uczelniach wyższych. Podsumowując nie długo a już i tak się zaczyna dziać w Lublinie będzie więcej uczelni niż samych studentów. P.S. Mam nadzieję, że mnie nie ocenzurują ??????
Co do samego studiowania to trzeba się zastanowić co chcielibyśmy robić w życiu a nie iść na studia na zasadzie chwili bo jest taka moda albo koleżanka lub kolega studiują i ja również będę studiował(a). Co do studiów na uczelniach niepublicznych i publicznych to powiem jedno zależne to jest od poziomu jaki prezentuje dana uczelnia. Cóż ciężko jest przyznać lecz poziom lubelskiej WYSPY spada coraz szybciej już do obecnego poziomu WSEiI w Lublinie gdzie nie chcą pewnych rozwiązań i działań firmować wykładowcy swoim nazwiskiem (nawet jej twórc... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2015 o 13:34
Drodzy maturzyści dajcie sobie spokój z UMCS i KUL, bo tam całe studia tylko teoria i teoria, ganianie za wykładowcami, którzy mają was gdzieś daleko w poważaniu i beznadziejny plan zajęć przez który nie możecie sobie zorganizować zajęć dodatkowych między wykładami. Chodziłem rok na dzienne studia na UMCS i niestety nie mogłem pracować dorywczo. Przeniosłem się na WySPę i udało mi się dogadać z wykładowcami, czasem chodziłem na zajęcia do innych grup, żeby być na bieżąco z materiałem, miałem szansę brać udział w fajnych i ciekawych konferencjach. Do tego stypendium naukowe było wyższe niż mogłem za tą samą średnią uzyskać na UMCS. Atmosferę na WSPA wspominam bardzo dobrze i udało mi się poznać mnóstwo ludzi z pasją i pomysłami na swoje życie. PS. Rekrutacja do pierwszych dni lipca to totalna głupota. Wstępne rekrutacje powinny trwać co najmniej do połowy sierpnia.
Drodzy maturzyści dajcie sobie spokój z UMCS i KUL, bo tam całe studia tylko teoria i teoria, ganianie za wykładowcami, którzy mają was gdzieś daleko w poważaniu i beznadziejny plan zajęć przez który nie możecie sobie zorganizować zajęć dodatkowych między wykładami. Chodziłem rok na dzienne studia na UMCS i niestety nie mogłem pracować dorywczo. Przeniosłem się na WySPę i udało mi się dogadać z wykładowcami, czasem chodziłem na zajęcia do innych grup, żeby być na bieżąco z materiałem, miałem szansę brać udział w fajnych i ciekawych konferenc... rozwiń
Avatar
Emil / 8 lipca 2015 o 11:42

Swoją drogą ciekawe czy ktoś egzaminował tych profesorów z ich umiejętności kulinarnych...

Avatar
Emil / 8 lipca 2015 o 11:41

Porażka. Dietetyka i sztuka kulinarna. Jak ktoś chce być kucharzem to niech idzie do Technikum Gastronomicznego....

E tam technikum, do tego wystarczy gastronomiczna zawodówka...

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 11:11
Porażka. Dietetyka i sztuka kulinarna. Jak ktoś chce być kucharzem to niech idzie do Technikum Gastronomicznego....
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 08:47
hipplika nie na pierwszym ? studętki tak lubią !
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 19:01
psychole nie artysci
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 15:17
Ej artyści zbawienia zerwało wam berety i to porządnie .
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra