Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

15 marca 2009 r.
17:01
Edytuj ten wpis

27-letni Maciek ze Świdnika wygrał dziś "Szansę na sukces"

0 5 A A

Maciek Olechnowicz brawurowo wykonał dziś piosenkę "Wiara” zespołu IRA. I odniósł sukces w "Szansie na sukces”. - Zaciskaliśmy za Maćka kciuki - mówią jego koledzy z pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zawsze chciałem wziąć udział w "Szansie na sukces” i w końcu się zdecydowałem - mówi Maciek. Najpierw jednak musiał przejść przez eliminacyjne sito w Katowicach.

- Najgorsze, że nie wiedziałem, czyje utwory będę śpiewał. Równie dobrze mogła to być Zdzisława Sośnicka, a ja przecież jestem rockmanem - dodaje.

Na szczęście dostał zaproszenie do programu, w której gwiazdą był zespół IRA. Musiał przygotować siedem utworów.

- Najpierw była próba z mikrofonem, a po niej zaczął się program. Okazało się, że będę występował ostatni - opowiada świdniczanin. Nagranie trwało 7 godzin.

Maciek miał swoje ulubione piosenki, m.in. "Wiarę” i "Nadzieję”. Trafił na tę pierwszą. - Werdykt był dla mnie kompletnym zaskoczeniem - wspomina muzyk. - Później rozmawiałem chwilę z całym zespołem. To bardzo fajni ludzie. I wcale nie zachowują się, jak gwiazdy.

Teraz Maciek wraz ze swoim zespołem pracuje nad nowym materiałem. I nad nazwą zespołu, bo grupa jeszcze nie ma oficjalnej nazwy.

- "Szansa” dała mi taką pozytywną iskrę do pracy. Planujemy koncerty w plenerze. Mam nadzieję, że zostanę zaproszony do finału "Szansy na sukces” w Sali Kongresowej - dodaje.

Przygodę ze śpiewaniem Maciek rozpoczął jako sześciolatek w dziecięcym zespole wokalnym. Ma za sobą Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Świdniku, gdzie uczył się gry na gitarze. W czasach licealnych śpiewał w zespołach: Prorock, OIOM i HEDERS. Po ogólniaku wybrał Politechnikę Lubelską. Ukończył budownictwo.

- Trzeba mieć normalny zawód, z czegoś żyć, a grać raczej hobbystycznie. Takie są realia w Polsce, że ten zawód to ciężki chleb - mówi Maciek. Tuż po studiach zaczął pracę w świdnickim Urzędzie Miasta. Odpowiada tam za proces przygotowania inwestycji.

- Jest rzetelny, otwarty i bardzo koleżeński. Pracuje śpiewająco. Trzymaliśmy za niego kciuki - cieszy się Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, jego bezpośrednia przełożona.




Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luiza / 21 marca 2009 o 15:44
BRAWO MACIEK !!!!!
Fajny chłopak.........tak się składa,że znam Go osobiście......
Avatar
Czytelnik / 16 marca 2009 o 09:30
Szkoda tylko, że jak niedawno 11.03.2009 na stronie
[url="http://www.rp.pl/artykul/10,274718_Rzad_Tuska_ma_budzet_z_ksiezyca.html"]http://www.rp.pl/artykul/10,274718_Rzad_Tu...z_ksiezyca.html[/url]
to nawet wzmianki nie było. Sukces w śpiewaniu, Świdnik górą – tak trzymać.
Avatar
Łukasz / 15 marca 2009 o 21:01
wersja internetowa: [url="http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzyczne/szansa-na-sukces/wideo/ira"]http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzycz...ukces/wideo/ira[/url]
Avatar
gelus / 15 marca 2009 o 19:30
Moje gratulacje
Avatar
gelus / 15 marca 2009 o 19:29
Moje gratulacje
Avatar
luiza / 21 marca 2009 o 15:44
BRAWO MACIEK !!!!!
Fajny chłopak.........tak się składa,że znam Go osobiście......
Avatar
Czytelnik / 16 marca 2009 o 09:30
Szkoda tylko, że jak niedawno 11.03.2009 na stronie
[url="http://www.rp.pl/artykul/10,274718_Rzad_Tuska_ma_budzet_z_ksiezyca.html"]http://www.rp.pl/artykul/10,274718_Rzad_Tu...z_ksiezyca.html[/url]
to nawet wzmianki nie było. Sukces w śpiewaniu, Świdnik górą – tak trzymać.
Avatar
Łukasz / 15 marca 2009 o 21:01
wersja internetowa: [url="http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzyczne/szansa-na-sukces/wideo/ira"]http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-muzycz...ukces/wideo/ira[/url]
Avatar
gelus / 15 marca 2009 o 19:30
Moje gratulacje
Avatar
gelus / 15 marca 2009 o 19:29
Moje gratulacje

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!