Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 sierpnia 2012 r.
10:36
Edytuj ten wpis

Anglicy szli na piechotę do Australii. Okradli ich w Piaskach

Autor: Zdjęcie autora rp
43 28 A A
 (Screen YouTube / theborderwalk)
(Screen YouTube / theborderwalk)

Dwóch braci, 30 i 36 latek skradli przedmioty warte 16 tys. zł. Już wpadli w ręce policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwóch młodych podróżników z brytyjskiej części Irlandii postawiło sobie trudne zadanie: przejść z Anglii do Australii. Podróż chcą zakończyć w 2015 roku.

Przykra przygoda spotkała ich w Polsce. W czwartek rano (policja podała informację dzisiaj) zgłosili się na komisariat policji w Piaskach. Funkcjonariuszom opowiedzieli jak okradziono ich w środę wieczorem przy stacji paliw w Kolonii Siedliszki tuż za Piaskami.

Złodzieje zabrali przedmioty warte prawie 16 tys. zł - ekwipunek przewożony na wózkach kołowych (namioty, śpiwory) i rzeczy osobiste.

- Podróżnicy zostawili wózki za stacją i poszli do budynku podładować baterie do laptopów, bo prowadzą stronę na której opisują wyprawę. Kiedy wrócili okazało się, że ich wózków nie ma - opowiada Elwira Domaradzka z policji w Piaskach.

Policjanci szybko ustalili złodziei. Okazało się, że to bracia, mieszkańcy powiatu świdnickiego w wieku 30 i 36 lat. Pracowali na polu obok stacji benzynowej i skusiły ich wózki podróżników.

Skradzione przedmioty zostały odzyskane. Mężczyźni usłyszeli zarzuty do których się przyznali. Grozi im do 5 lat więzienia.

Podróżnicy teraz wybierają się na Ukrainę. Ich podróż można śledzić na stronie www.borderwalk.co.uk




Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stella / 10 września 2012 o 14:42
To jest totalna bzdura,tydzień wcześniej kamery monitoringu miejskiego na rynku w Krakowie w miejskiej fontannie nagrały owych gości z gołymi d upami w bardzo frywolnej zabawie.
Avatar
oggy / 10 września 2012 o 14:29
[quote name='Juhas' timestamp='1346414775' post='669153']
Co za bzdurny news. Jakby w Anglii czy Irlandii zostawili 2 wozki wypchane rzeczami i sobie psozli na dlyzszy czas gwarantuje ze by tez ich zaraz nie bylo.
[/quote]

Pewnie, przecież wielu naszych rodaków z Lubelszczyzny tam wyjechało.
Avatar
Łukasz / 4 września 2012 o 12:28
Witam!
Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej województwa Lubelskiego.
Ankieta jest anonimowa i służy celom badawczym.
Z góry dziękuję za poświęcony przez Państwa czas [img]https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif[/img]
[url="http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie"]http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie[/url]
Avatar
Zielony / 3 września 2012 o 14:44
Z tego powdu Piaski są nazywane Złodziejskie
Avatar
pb23 / 31 sierpnia 2012 o 23:13
Tam powinno być:
1. sierż. szt. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku;
2. kara pozbawienia wolności do lat 5.
Avatar
jon / 31 sierpnia 2012 o 20:58
[quote name='Vit' timestamp='1346412152' post='669133']
@laf: Na Ukrainie nie jest tak, jak myślisz? Czy w ogóle tam byłeś? Od wielu lat zajmuję się współpracą polsko-ukraińską i byłbyś zdziwiony, że często tam jest lepiej, niż w Polsce. Szczególnie w kontaktach międzyludzkich i jeżeli chodzi o zwykłą gościnność.
[/quote]
ja pamiętam o Wołyniu .
nie spał bym u Ukraińca
Avatar
goliat / 31 sierpnia 2012 o 20:29
Widziałem chłopaków jak dymali z Nałęczowa w stronę Lublina w tym tygodniu... zastanawiałem sie co to za goscie z wózkami.... całkiem nieźle im szło bo jak jechałem do Nałęczowa to Oni właśnie byli w Bochotnicy... za kilka godzin wracałem i już ich mijałem na Nałęczowskiej w Lublinie. Wstyd...jak można być takim chamem żeby połakomić się na ich wózki....
Avatar
mosquito / 31 sierpnia 2012 o 18:43
to zdarzenie jest pełne wartości katolickich !
Avatar
Marek / 31 sierpnia 2012 o 18:20
[quote name='Buzal' timestamp='1346422884' post='669207']
poco takie sprawy wypisywac i pokazywac?
ot tak sie stalo i sie nieotstanie, a zaraz cholota nawala na Polakow i pisze ze my zlodzieje.
bieda ludzi pcha do kryminalistyki i takich spraw bo pod dachem nedza az piszczy co to Tusk i Po nam zgotowalo.teras macie za swoje. a do tej Australiji nie dojda bo tam woda pomiendzy nami a nimi.
[/quote]

[quote name='Buzal' timestamp='1346422884' post='669207']
poco takie sprawy wypisywac i pokazywac?
ot tak sie stalo i sie nieotstanie, a zaraz cholota nawala na Polakow i pisze ze my zlodzieje.
bieda ludzi pcha do kryminalistyki i takich spraw bo pod dachem nedza az piszczy
co to Tusk i Po nam zgotowalo.teras macie za swoje. a do tej Australiji nie dojda bo tam woda pomiendzy nami a nimi.
[/quote]

Człowieku, co to w ogóle za wytłumaczenie? To że bieda to powszechnie wiadomo, ale to nie jest usprawiedliwienie dla kradzieży. Jakby Ci okradli mieszkanie, to też byś tak sobie to wytłumaczył i chodził z uśmiechem na twarzy ?
[quote name='Buzal' timestamp='1346422884' post='669207']
poco takie sprawy wypisywac i pokazywac?
ot tak sie stalo i sie nieotstanie, a zaraz cholota nawala na Polakow i pisze ze my zlodzieje.
bieda ludzi pcha do kryminalistyki i takich spraw bo pod dachem nedza az piszczy co to Tusk i Po nam zgotowalo.teras macie za swoje. a do tej Australiji nie dojda bo tam woda pomiendzy nami a nimi.
[/quote]

[quote name='Buzal' timestamp='1346422884' post='669207']
rozwiń
Avatar
grzesiu / 31 sierpnia 2012 o 18:01
tez ich widzialem na trasie lublin piaski... skoro kazdy neguje ich wyprawe to niech ktos chociaz idzie na piechote ze swojej miejscowosci do lublina a nie wozi tylek pks-em albo samochodem powodzenia i jak najmniej takich sytuacji dla tych ludzi....
Avatar
Stella / 10 września 2012 o 14:42
To jest totalna bzdura,tydzień wcześniej kamery monitoringu miejskiego na rynku w Krakowie w miejskiej fontannie nagrały owych gości z gołymi d upami w bardzo frywolnej zabawie.
Avatar
oggy / 10 września 2012 o 14:29
[quote name='Juhas' timestamp='1346414775' post='669153']
Co za bzdurny news. Jakby w Anglii czy Irlandii zostawili 2 wozki wypchane rzeczami i sobie psozli na dlyzszy czas gwarantuje ze by tez ich zaraz nie bylo.
[/quote]

Pewnie, przecież wielu naszych rodaków z Lubelszczyzny tam wyjechało.
Avatar
Łukasz / 4 września 2012 o 12:28
Witam!
Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej województwa Lubelskiego.
Ankieta jest anonimowa i służy celom badawczym.
Z góry dziękuję za poświęcony przez Państwa czas [img]https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif[/img]
[url="http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie"]http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie[/url]
Avatar
Zielony / 3 września 2012 o 14:44
Z tego powdu Piaski są nazywane Złodziejskie
Avatar
pb23 / 31 sierpnia 2012 o 23:13
Tam powinno być:
1. sierż. szt. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku;
2. kara pozbawienia wolności do lat 5.
Avatar
jon / 31 sierpnia 2012 o 20:58
[quote name='Vit' timestamp='1346412152' post='669133']
@laf: Na Ukrainie nie jest tak, jak myślisz? Czy w ogóle tam byłeś? Od wielu lat zajmuję się współpracą polsko-ukraińską i byłbyś zdziwiony, że często tam jest lepiej, niż w Polsce. Szczególnie w kontaktach międzyludzkich i jeżeli chodzi o zwykłą gościnność.
[/quote]
ja pamiętam o Wołyniu .
nie spał bym u Ukraińca
Avatar
goliat / 31 sierpnia 2012 o 20:29
Widziałem chłopaków jak dymali z Nałęczowa w stronę Lublina w tym tygodniu... zastanawiałem sie co to za goscie z wózkami.... całkiem nieźle im szło bo jak jechałem do Nałęczowa to Oni właśnie byli w Bochotnicy... za kilka godzin wracałem i już ich mijałem na Nałęczowskiej w Lublinie. Wstyd...jak można być takim chamem żeby połakomić się na ich wózki....
Avatar
mosquito / 31 sierpnia 2012 o 18:43
to zdarzenie jest pełne wartości katolickich !
Avatar
Marek / 31 sierpnia 2012 o 18:20
[quote name='Buzal' timestamp='1346422884' post='669207']
poco takie sprawy wypisywac i pokazywac?
ot tak sie stalo i sie nieotstanie, a zaraz cholota nawala na Polakow i pisze ze my zlodzieje.
bieda ludzi pcha do kryminalistyki i takich spraw bo pod dachem nedza az piszczy co to Tusk i Po nam zgotowalo.teras macie za swoje. a do tej Australiji nie dojda bo tam woda pomiendzy nami a nimi.
[/quote]

[quote name='Buzal' timestamp='1346422884' post='669207']
poco takie sprawy wypisywac i pokazywac?
ot tak sie stalo i sie nieotstanie, a zaraz cholota nawala na Polakow i pisze ze my zlodzieje.
bieda ludzi pcha do kryminalistyki i takich spraw bo pod dachem nedza az piszczy
co to Tusk i Po nam zgotowalo.teras macie za swoje. a do tej Australiji nie dojda bo tam woda pomiendzy nami a nimi.
[/quote]

Człowieku, co to w ogóle za wytłumaczenie? To że bieda to powszechnie wiadomo, ale to nie jest usprawiedliwienie dla kradzieży. Jakby Ci okradli mieszkanie, to też byś tak sobie to wytłumaczył i chodził z uśmiechem na twarzy ?
[quote name='Buzal' timestamp='1346422884' post='669207']
poco takie sprawy wypisywac i pokazywac?
ot tak sie stalo i sie nieotstanie, a zaraz cholota nawala na Polakow i pisze ze my zlodzieje.
bieda ludzi pcha do kryminalistyki i takich spraw bo pod dachem nedza az piszczy co to Tusk i Po nam zgotowalo.teras macie za swoje. a do tej Australiji nie dojda bo tam woda pomiendzy nami a nimi.
[/quote]

[quote name='Buzal' timestamp='1346422884' post='669207']
rozwiń
Avatar
grzesiu / 31 sierpnia 2012 o 18:01
tez ich widzialem na trasie lublin piaski... skoro kazdy neguje ich wyprawe to niech ktos chociaz idzie na piechote ze swojej miejscowosci do lublina a nie wozi tylek pks-em albo samochodem powodzenia i jak najmniej takich sytuacji dla tych ludzi....
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!