wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Świdnik

Autobusy Świdnik - Lublin. Pytają mieszkańców co zmienić w kursach

Dodano: 2 września 2017, 21:00
Autor: aa

Autobus 55 w Świdniku
Autobus 55 w Świdniku (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

W jakich godzinach powinno kursować więcej autobusów i na jakich linii? – to przykładowe pytania, które urzędnicy zadali mieszkańcom korzystającym z komunikacji miejskiej. Od nowego roku władze Świdnika planują wprowadzić zmiany w kursowaniu autobusów.

– Często jeżdżę autobusem linii nr 55. Dojeżdżam nim ze Świdnika do Lublina i z powrotem wracam do Świdnika – mówi pani Anna, mieszkanka Świdnika. – Myślę, że nie tylko ja, ale też i inni pasażerowie ucieszyliby się gdyby kursów było więcej nie tylko przed południem, ale również w szczycie, bo autobusy są zatłoczone.

Między innymi o częstotliwość pytają w przygotowanej ankiecie urzędnicy, którzy chcą zebrać sugestie i opinie pasażerów miejskiej komunikacji w Świdniku. Ankieta jest dostępna zarówno na stronie Urzędu Miasta w Świdniku jak też w wersji papierowej. Formularz można pobrać w Biurze Obsługi Klienta.

Ankieta, która będzie dostępna do 23 września zawiera cztery pytania : * Jaką linią komunikacji miejskiej Pan/Pani jeździ? * W jakich godzinach powinno kursować więcej autobusów? * Na jakiej linii powinno być więcej kursów? * Co można usprawnić w komunikacji miejskiej dziennej i nocnej?

Urząd Miasta w Świdniku czeka na sugestie ponieważ rozważa zwiększenie liczby kursów na istniejących już liniach miejskich.

– Najpierw chcemy sprawdzić jakie uwagi i sugestie mają mieszkańcy, zorientować się, co jest dla nich najważniejsze – tłumaczy Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Po przeanalizowaniu wypełnionych ankiet urzędnicy będą mogli rozpocząć rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie. Zaś ewentualne zmiany w komunikacji miejskiej byłby możliwe od przyszłego roku.

– W obecnym budżecie nie mamy zarezerwowanych pieniędzy na zwiększenie częstotliwości kursów – tłumaczy Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika.

Na trasie Świdnik – Lublin jeżdżą autobusy linii nr 5, 35, 55 i nocna N2.

majkel dżekson bed
gość
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

majkel dżekson bed
majkel dżekson bed (3 września 2017 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DOŁONCZYĆ HABURK DO LUBLINA
Rozwiń
gość
gość (3 września 2017 o 06:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby 5 i 55 nie jeździły o podobnej godzinie to od razu byłoby 2 razy więcej kursów. Tyle że przewiozłyby więcej pasażerów przez co bardziej by się zużyły i zużyłyby więcej paliwa, a ZTM otrzymałby te same pieniądze z budżetu Świdnika więc biznesowo jest to nie do przyjęcia.
Rozwiń
Gość
Gość (3 września 2017 o 06:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ządam lubelskiej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Lublina a nie okolicznych wsi.
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2017 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ŻĄDAMY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŚWIDNIKU ORAZ POŁĄCZEŃ DO LUBLINA. DOŚĆ TERRORU BUSIARZY I JEŻDŻENIA ICH WRAKAMI, KTÓRE W DODATKU SĄ CIĄGLE PRZEPEŁNIONE I LUBIĄ SIĘ SPÓŹNIAĆ!
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2017 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wycofać linię 5 spod Bramy Krakowskiej, a puścić dalej przez Tysiąclecia, 3 Maja, Kołłątaja, Hempla i na końcowy na Okopowej. Powrót linii byłby przez Lipową i Krakowskie Przedmieście. Taka korekta trasy byłaby w sam raz, gdyż mieszkańcy Świdnika uzyskaliby drugie po linii 55 połączenie do centrum Lublina, a z kolei mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość dojazdu z centrum na lotnisko w Świdniku
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!