czwartek, 22 lutego 2018 r.

Świdnik

Awionik i mechanik wysokich lotów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2012, 20:21

Oficjalne wręczenie certyfikatu organizacji szkolącej Part-147 odbyło się w miniony piątek w Warszaw
Oficjalne wręczenie certyfikatu organizacji szkolącej Part-147 odbyło się w miniony piątek w Warszaw

Technik awionik – to nowy kierunek, który będzie od września w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. Szkoła zdobyła właśnie dodatkowe uprawianie. Europejską licencję dostaną szkoleni tu mechanicy lotniczy i awionicy.

– To dla nas bardzo duże wyróżnienie i finał bardzo długich i ciężkich przygotowań – cieszy się Anna Goral, dyrektorka Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego. Szkoła zakończyła właśnie proces certyfikacji na jednostkę szkolącą techniczny lotniczy personel obsługowy. Przedstawiciele placówki w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie odebrali stosowny dokument.

– Szkoła ze Świdnika jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w województwie lubelskim, która posiada ten certyfikat –tłumaczy Karina Lisowska z biura prasowego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. – W Polsce są jeszcze dwie szkoły – Technikum nr 9 Lotnicze w Warszawie i Europejskie Technikum Lotnicze w Wolsztynie.

Uczniowie podczas nauki w szkole będą zdobywać europejską licencję do obsługi statków powietrznych w jednej z dwóch kategorii – mechanik lotniczy – obsługa śmigłowców z silnikiem turbinowym i awionik – elektronika lotnicza. Osób o takich kwalifikacjach brakuje nie tylko w kraju, ale też w Europie. Dlatego dodatkowe uprawnienia to nie tylko prestiż dla szkoły, ale również dodatkowe możliwości dla osób kończących naukę.

– Dzięki licencji kilkakrotnie wzrasta wynagrodzenie tych osób, zwłaszcza za granicą, gdzie nasi uczniowie mogą starać się o pracę – przekonuje dyrektorka PCEZ.

Szkoła kształci już na kierunku technik mechanik lotniczy. – Od nowego roku szkolnego uruchamiamy nowy kierunek technik awionik – zapowiada Goral.

Kończący zarówno pierwszy, jak też drugi kierunek uczniowie będą podwójnie egzaminowani. – Egzamin Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej potwierdza kwalifikacje i zawód – technik mechanik lotniczy – dodaje przedstawicielka szkoły. – Drugi egzamin będzie przeprowadzany przez nas. Po nim nasi uczniowie z wynikiem zgłaszają się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, gdzie otrzymują licencję.

Taki egzamin w PCEZ zostanie przeprowadzony już w przyszłym roku szkolnym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lotnik
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lotnik
lotnik (28 marca 2012 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BRAWO BRAWO
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!