Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 sierpnia 2015 r.
14:40

Beata Szydło w PZL Świdnik: Przetarg na śmigłowce budzi wątpliwości (wideo)

0 69 A A

– Ten przetarg budzi wątpliwości – tak zakup śmigłowców dla polskiej armii oceniła Beata Szydło, kandydat na premiera z ramienia PiS. Wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości przebywała z dwudniową wizytą w regionie. W piątek odwiedziła fabrykę PZL – Świdnik.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nic konkretnego nie obiecała. Powiedziała, że będzie dobrze, ale najpierw muszą wygrać wybory – przyznał po krótkie rozmowie z Szydło jeden z pracowników fabryki.

Kandydatka PiS na premiera przebywa w naszym regionie od czwartku Wtedy też spotkała się z mieszkańcami Lublina. W piątek odwiedziła Świdnik, w tym fabrykę PZL. Zwiedziła niemal wszystkie ważne miejsca w zakładzie. Rozmawiała z załogą i kierownictwem fabryki. Zakład zależący do koncernu AgustaWestland jest w trudnej sytuacji. Firma przegrała wyścig po miliardowy kontrakt na dostawy śmigłowców dla polskiej armii. Wygrał francuski Caracal. PZL oferował model AW149, który miał być produkowany właśnie w Świdniku. Stąd maszyna miała być eksportowana na cały świat. Wygrana w przetargu zapewniła by byt firmy na najbliższe dekady.

Resort obrony nie podpisał jeszcze finalnej umowy na dostawę Caracali. Trwają negocjacje. W PZL liczą więc, że po ewentualnej wygranej w październikowych wyborach, PiS unieważni przetarg. W piątek pracownicy zakładu nie usłyszeli jednak jasnej deklaracji w tej sprawie.

– Prace nad tą umową trwają. Nie chciałabym, byśmy wykorzystywali ten przetarg w kampanii wyborczej – stwierdziła Beata Szydło. – Zdaję sobie sprawę, że sytuacja dotyczy strategicznego zakupu dla armii. Niech rząd decyduje i bierze odpowiedzialność.

Szydło przyznała jednak, że przetarg „budzi wątpliwości”.

– Padają pytania. Eksperci zastanawiają się dlaczego wybrano akurat ten produkt. Były trzy oferty. Doskonałe dwa śmigłowce produkowane w Polsce i ta trzecia – dodała Szydło. – Myślę, że trzeba poczekać na rozstrzygnięcia. Polacy powinni jednak wiedzieć, dlaczego rząd podjął takie, a nie inne decyzje.

Polska, polskie, Polacy – to słowa, które podczas piątkowej wizyty w PZL-Świdnik padały najczęściej. Kandydatka PiS na premiera podkreślała, że po ewentualnej wgranej w wyborach, jej partia zamierza wspierać krajowy przemysł.

    – Będziemy stawiali na polską gospodarkę. Musimy budować polskie fabryki, polski przemysł – wyliczała Szydło. – Trzeba wspierać te wszystkie firmy, które chcą w Polsce tworzyć miejsca pracy, płacić podatki i budować tutaj rozwój gospodarczy.

Beata Szydło wybrała się również do kopalni Bogdanka. Spotkała się także z mieszkańcami Świdnika.

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 22:06

Zaczęło się! Wychodzą kłamstwa wyborcze PiS:

"Przed wyborami politycy PiS krytykowali rząd Ewy Kopacz za to, że parafował umowę z francuskim konsorcjum produkującym Caracale. Zapowiadali, że po przejęciu władzy anulują ten przetarg. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET, teraz zmieniają zdanie. PiS chce, żeby do polskiej armii trafiło 30 a nie 50 Caracali"

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/504407,pis-zmienia-zdanie-w-sprawie-smiglowcow-wielozadaniowych-caracal-francuskie-maszyny-trafia-do-polskiej-armii.html

Zaczęło się! Wychodzą kłamstwa wyborcze PiS:

"Przed wyborami politycy PiS krytykowali rząd Ewy Kopacz za to, że parafował umowę z francuskim konsorcjum produkującym Caracale. Zapowiadali, że po przejęciu władzy anulują ten przetarg. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET, teraz zmieniają zdanie. PiS chce, żeby do polskiej armii trafiło 30 a nie 50 Caracali"

rozwiń

Avatar
Gość / 18 września 2015 o 01:46
a pisory jak zwykle siedzieć i narzekać! a nie nie widzą już ile się zmienia. To dopiero będzie porażka i masowe wyjeżdżanie z kraju , jak oni się wezmą za gospodarkę!
Avatar
lolo / 16 września 2015 o 08:17

bałem się, że nasz ukochany pierwszy obywatel BUDYŃ zostanie w Lądku i poprosi o azyl polityczny?, 

Avatar
mateusz / 14 września 2015 o 22:05

Może lepiej niech Pis nie psuje tego co powstało za czasów Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj np pan minister Włodzimierz Karpiński wręczył zezwolenia na inwestycje dwóm firmom (Protektor, Lubella), które zainwestują 94mln. zł, w mieleckiej SSE w Lublinie Stooq. Można? Można, ale nie trzeba chcieć ale trzeba znać się na tym.

Avatar
Gość / 8 września 2015 o 10:47
będzie z wami gorzej bo z pokolenia na pokolenie nic nie robicie żeby mieć mieszkania czy tez domy tak się kisicie jak kapusta trzeba ryć i orać żeby lepiej zyć a nie tylkopzl ipzl ipzl
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 17:30
Słuchajcie ! Jest w sprzedaży super 3- pokojowe mieszkanie. Joanna Pąk - musi go sprzedać, aby polepszyć swój i swojej schorowanej mamie, standard udogodnień życiowych... nie ważne, że ma braci( oni mają prawo żyć swoim własnym życiem.... mogą żyć o blok dalej, ale też daleko od niej i mamy, to jest ich życie i ich wybór...), Joanna natomiast potrzebuje wychodzić z domu... a pomocników coraz mniej... Kto jest ze Świdnika ?... proszę rzućcie to do rozgłosu... http://factor.lublin.pl/oferta/pokaz/115882
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 22:08
nie da ci ojciec nie da ci matka tego co obieca ci szydlo beatka.... wyborcze klamstewka nic nie kosztuja a ciemny lud to kupi...
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 13:49
Bardzo dobrze, posprzedawano fabryki bo Polacy nie potrafią nic porządnego zrobić. Samoloty i śmigłowce mogą projektować tylko narody o wysokiej kulturze technicznej, Amerykanie w Mielcu, Włosi i Brytyjczycy w Świdniku.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2015 o 22:44
Obiecanki cacanki...nie wierzyć politykom to podstawa.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2015 o 14:02

Wygraja wybory i to koszmarne babsko juz nigdy sie tutaj nie pojawi! Dziwie sie ludziom, ze tak latwo daja sie oszukac i wpuscic w maliny! No coz spoleczenstwo Swidnika co 4 lata daje pokaz glupoty ....

Po wygranych wyborach okaże się że Caracal jest OK i PiS więcej nie wróci do tematu.

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 22:06

Zaczęło się! Wychodzą kłamstwa wyborcze PiS:

"Przed wyborami politycy PiS krytykowali rząd Ewy Kopacz za to, że parafował umowę z francuskim konsorcjum produkującym Caracale. Zapowiadali, że po przejęciu władzy anulują ten przetarg. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET, teraz zmieniają zdanie. PiS chce, żeby do polskiej armii trafiło 30 a nie 50 Caracali"

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/504407,pis-zmienia-zdanie-w-sprawie-smiglowcow-wielozadaniowych-caracal-francuskie-maszyny-trafia-do-polskiej-armii.html

Zaczęło się! Wychodzą kłamstwa wyborcze PiS:

"Przed wyborami politycy PiS krytykowali rząd Ewy Kopacz za to, że parafował umowę z francuskim konsorcjum produkującym Caracale. Zapowiadali, że po przejęciu władzy anulują ten przetarg. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Radio ZET, teraz zmieniają zdanie. PiS chce, żeby do polskiej armii trafiło 30 a nie 50 Caracali"

rozwiń

Avatar
Gość / 18 września 2015 o 01:46
a pisory jak zwykle siedzieć i narzekać! a nie nie widzą już ile się zmienia. To dopiero będzie porażka i masowe wyjeżdżanie z kraju , jak oni się wezmą za gospodarkę!
Avatar
lolo / 16 września 2015 o 08:17

bałem się, że nasz ukochany pierwszy obywatel BUDYŃ zostanie w Lądku i poprosi o azyl polityczny?, 

Avatar
mateusz / 14 września 2015 o 22:05

Może lepiej niech Pis nie psuje tego co powstało za czasów Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj np pan minister Włodzimierz Karpiński wręczył zezwolenia na inwestycje dwóm firmom (Protektor, Lubella), które zainwestują 94mln. zł, w mieleckiej SSE w Lublinie Stooq. Można? Można, ale nie trzeba chcieć ale trzeba znać się na tym.

Avatar
Gość / 8 września 2015 o 10:47
będzie z wami gorzej bo z pokolenia na pokolenie nic nie robicie żeby mieć mieszkania czy tez domy tak się kisicie jak kapusta trzeba ryć i orać żeby lepiej zyć a nie tylkopzl ipzl ipzl
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2015 o 17:30
Słuchajcie ! Jest w sprzedaży super 3- pokojowe mieszkanie. Joanna Pąk - musi go sprzedać, aby polepszyć swój i swojej schorowanej mamie, standard udogodnień życiowych... nie ważne, że ma braci( oni mają prawo żyć swoim własnym życiem.... mogą żyć o blok dalej, ale też daleko od niej i mamy, to jest ich życie i ich wybór...), Joanna natomiast potrzebuje wychodzić z domu... a pomocników coraz mniej... Kto jest ze Świdnika ?... proszę rzućcie to do rozgłosu... http://factor.lublin.pl/oferta/pokaz/115882
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 22:08
nie da ci ojciec nie da ci matka tego co obieca ci szydlo beatka.... wyborcze klamstewka nic nie kosztuja a ciemny lud to kupi...
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2015 o 13:49
Bardzo dobrze, posprzedawano fabryki bo Polacy nie potrafią nic porządnego zrobić. Samoloty i śmigłowce mogą projektować tylko narody o wysokiej kulturze technicznej, Amerykanie w Mielcu, Włosi i Brytyjczycy w Świdniku.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2015 o 22:44
Obiecanki cacanki...nie wierzyć politykom to podstawa.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2015 o 14:02

Wygraja wybory i to koszmarne babsko juz nigdy sie tutaj nie pojawi! Dziwie sie ludziom, ze tak latwo daja sie oszukac i wpuscic w maliny! No coz spoleczenstwo Swidnika co 4 lata daje pokaz glupoty ....

Po wygranych wyborach okaże się że Caracal jest OK i PiS więcej nie wróci do tematu.

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spieprzaj dziadu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich