wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Reaktywacja tzw. Świdnickich Spacerów. "Przeciwko propagandzie w telewizji"

Dodano: 27 stycznia 2017, 21:32

Świdnickie Spacery. Happening w Świdniku - 2015 rok.
Świdnickie Spacery. Happening w Świdniku - 2015 rok.

Stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa sięga do tradycji „Świdnickich Spacerów” i zachęca do udziału w organizowanej przez nich 5 lutego manifestacji. – Dziś znów trzeba powiedzieć, że publiczna telewizja stała się narzędziem propagandy jednej rządzącej partii – wskazuje Jakub Osina, jeden z organizatorów zgromadzenia.

5 lutego 1982 roku, o godz. 19.30 na znak bojkotu „Dziennika Telewizyjnego” rozpoczęły się „Świdnickie Spacery”. Dokładnie w 35. rocznicę tych wydarzeń Stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa organizuje podobne zgromadzenie. Powiem jak podkreślają „pewne zjawiska zdają się wracać do czasów komunistycznych”.

– Korzystając z tego, że w Polsce wciąż można demonstrować bez obaw, stowarzyszenie Świdnik Wspólna Sprawa organizuje „Świdnickie Spacery - Reaktywację”, ponieważ dziś znów trzeba powiedzieć, że publiczna telewizja stała się narzędziem propagandy jednej rządzącej partii – wskazuje Jakub Osina, jeden z organizatorów, członek zarządu powiatu świdnickiego. – Ponieważ dziś znów dziennikarze przypominają bardziej funkcjonariuszy propagandy z okresu stanu wojennego, a misja telewizji sprowadza się do kłamstw i manipulacji na rzecz PiS. Tak jak 35 lat temu mieszkańcy Świdnika pokazali, że nie ma na to ich zgody, tak dziś manifestujemy dokładnie ten sam przekaz.

>> Co o reaktywacji „Świdnickich Spacerów” myślą byli działacze „Solidarności”? Napiszemy o tym w poniedziałkowym numerze Dziennika Wschodniego.

Manifestacja 5 lutego rozpocznie się o godz. 19 w centrum Świdnika – na pl. przy fontannie. Organizatorzy przy pomniku „spacerów” złożą kwiaty.

– O 19.30 - w porze „Dziennika”, znanego dziś jako „Wiadomości” TVP udamy się na spacer – zapowiada Adam Sadło ze Stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa.

Zgromadzenie zostało już zgłoszone do Urzędu Miasta w Świdniku. – Zawiadomienie wpłynęło do urzędu – potwierdza Aleksandra Dyjak z Urzędu Miasta w Świdniku. – Nie ma formalnych przeciwwskazań, aby takie zgromadzenie się odbyło.

Organizawane co roku miejskie obchody „Świdnickich Spacerów” będą 14 lutego. W Centrum Kultury zaplanowano m.in. projekcję reportażu „Fenomen Spacerów”.

 

Czytaj więcej o: Świdnickie Spacery
dew
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(95) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dew
dew (6 lutego 2017 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
żenada
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2017 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
komuchy płaczą
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2017 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo dla Was ! I tak już chyba nikt nie ogląda "programów informacyjnych" na czele z "Wiadomościami" w telewizji publicznej. Cieszę się, że znowu Świdnik jest pierwszy z tą inicjatywą. Trzeba pokazać przede wszystkim młodzieży, że trzeba walczyć z takim czymś jak kłamstwo w mediach publicznych.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2017 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w 2002 r. zarówno Sadło, jak i Osina, kandydowali z list postkomunistów do rady miejskiej w Świdniku. Osina był nawet szefem klubu SLD w świdnickiej radzie miasta. Doskonali kandydaci na kontynuatorów antykomunistycznej tradycji!
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2017 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo tez przyjdę trzeba pokazać sprzeciw tej partii towarzyszy z minionego ustroju. ..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (95)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!