wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Będzie zakaz, a nie łatanie dziur

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2011, 21:10
Autor: P.P.

Droga jest w opłakanym stanie, a codziennie wiele aut jeździ po niej w kierunku Lublina i Świdnika.
Droga jest w opłakanym stanie, a codziennie wiele aut jeździ po niej w kierunku Lublina i Świdnika.

Czytelnik ze Świdnika napisał nam o problemie dziurawej drogi przy lesie Adampol. Jak się okazało, jest to droga należąca do kolei.

– Droga jest w opłakanym stanie, a codziennie wiele aut jeździ po niej w kierunku Lublina i Świdnika, bo dwupasmówka i ulica Mełgiewska są zakorkowane z powodu remontów. Droga niby należy do PKP, ale oni nic z nią nie robią. Brak na niej "asfaltu w asfalcie” – pisze Czytelnik. – Na wiosnę wypełnili ubytki grysem, ale po wiosennych burzach woda wymyła kamienie. Tych dziur jest bardzo dużo, są co 10–20 metrów – dodaje rozżalony Czytelnik z prośbą o interwencję.

Ustaliliśmy, że droga jest w zarządzie Oddziału Nieruchomości Kolejowych w Krakowie. – Jest drogą wewnętrzną PKP, służącą dla przejazdów służb utrzymania poszczególnych spółek kolejowych. Droga nie jest użytku publicznego. Zarządca podejmie stosowne decyzje odnośnie odpowiedniego oznakowania drogi – poinformował nas Lech Olszewski z oddziału regionalnego Polskich Linii Kolejowych w Lublinie. Kolej po prostu tę drogę zamknie stawiając zakaz wjazdu pojazdom nieuprawnionym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
alek
arnold
Witold
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

alek
alek (4 sierpnia 2011 o 08:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
droge to rozjezdzaja panowie ze swid transa autobusami !!!! bo sobie robia skroty
Rozwiń
arnold
arnold (1 sierpnia 2011 o 11:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='jon' timestamp='1312121974' post='509244']
może nie mieszaj w to Gierka , bo asfalt wylany tam został grubo po nim.
i puknij się lepiej sam. ruch nie jest jak w Kalinówce, ale samochody tam jeżdżą
[/quote]
Musisz być dziecko bardzo młode. Wiadukt pod torami na Zadębiu to paiątka z czsów gdy Świdnk miał być sypialnią górników z kilku kopalń w okolicach Łęcznej. Planowano dojazd ze Ś. do L. ul Racłwicką przez Adampol do drogi o któej dyskutujemy.Ptem pod torami do ul Mełgiewskiej w L. Nieutwardzona do tej pory ul Trauguta to też pamiątka po owych planach. Zresztą takich pamiątek w Ś jest więcej. Np zachodni koniec ul Racławickiej.
Rozwiń
Witold
Witold (1 sierpnia 2011 o 00:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowni Mieszkańcy i czytelnicy - droga bardzo sie przydaje bo często korzystam z niej gdy spieszę do pracy lub do domu w Swidniku. Chcę jednak przypomnieć że PKP asfaltu na niej nie kładła.Utwardził ją Urząd Miasta w Swidniku likwiduąc Szkołę Podstawową po której stoi obecnie niezagospodarowany przez Miasto budynrek przy ul. Brzegowej - w budynku jest Kaplica ( czy aż tak bardzo tam potrzebna mieszkańcom Swidnika?). Jak likwidowano Szkołę to Pan Burmistrz znaleazł pieniądze na położenie asfaltu ( oczywiście bez odpowiedniej podbudowy czego obecnie efekt jest widoczny) i wtedy mówiło się, że dzieci z terenu należącego do m.Swidnik będą codziennie drogą tą dowożone do Szkoły nr 2 w Swidniku (w której to obecnie mieści się "bardzo potrzebna nam" Straż MIejska i dla zamydlenia oczu mieszkańcoom częściowo na piętrze urządzono Muzeum Motocykli, jakby nie można było tego Muzeum zlokalizować gdzie indziej.Wnioskuję odszukać artykół zamieszczony w Głosie Swidnika z przed kilku lat o tej "inwestycji" i o obiecankach z dowożeniem dzieci którym zabierano szkołę ( może i słusznie bo dzieci było mało) ale to, że obecnie Pan Burmistrz ( ten sam co szkołę likwidował) nie pamięta już swoich obiecanek, to zakrawa na żart z mieszkańców ul. Brzegowej należącej jednak do Swidnika. Przecież żadnej spółce PKP droga asfaltowa wcześniej jak i obecnie potrzebna nie była i nie jest. Tak jak obiecują zamkną ją jeśli ktoś ma o jej stan techniczny jakieś pretensje. Więc może Władza dogada się tak jak przedtem z PKP i zadba o należyty stan tej drogi, która obecnie z powodu remontu Piaseckiej mieszkańcom miasta potrzebna jest jeszcze bardziej. Pzzecież obecny Przewodniczący Rady jest pracownikiem PKP i chyba pomoże w kontaktach z PKP. Mam nadzieję, że odświeżyłem też pamięć niektórym redaktorom Głosu Swidnik (obecnie na "garnuszku" p.Burmistrza i milczą na tematy które przedtem opisywali i nie tylko o szkole). Temat szkoły w dawnej wsi Zadębie powinien być bliski jednemu z obecnych radnych (chyba tam mieszkał a rodzice w niej uczyli)więc dobrze by było pamiętać też o mieszkańcach z peryferyjnych terenów miasta.Jeśli przedtem można było na działce PKP asfalt za pieniądze Miasta położyć to i obecnie na załatanie dziur pieniądze powinny się znależć - zamiast np.poprawiać za miejskie pieniądze oddaną w 2010r ul. Jaworową. Ulica ta (Jaworowa) już się sypie - proszę sprawdzić rozpadające się kostki betonowe w jezdni przed posesją mieszkającego tam Pana Sekretarza Miasta, a do tego ulicę obecnie rozkopano! Chyba wykonawca tj.PEGIMEK powinien już zacząć kostkę wymieniać, a jeśli tak, to i na dziury w drodze na na terenie PKP powinny się fundusze znaleźć. Przecież podobna sprawa jest z fragmentem ul. Lotniczej, której sam zakreęt leży na działce PKP i dziury wprawdzie Starosta ale naprawia ( kto to robi dokładnie nie wiem -ale skrzyżowanie to razem z ulicą asfaltowano (naprawiano) już dwa razy).
Rozwiń
Świdcom
Świdcom (31 lipca 2011 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy tenże zakaz będzie dotyczył również pieszych i rowerzystów? W interesie społecznym celowe byłoby ograniczenie wspomnianego zakazu jedynie do nieekologicznych pojazdów silnikowych, ale czy ktokolwiek weźmie to pod uwagę...
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2011 o 16:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[img]http://[url="http://office.microsoft.com/pl-pl/images/zwierzeta-CM079001902.aspx#ai:MC900329533|"]Mój odnośnik[/url][/img]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!