Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

13 czerwca 2018 r.
10:11

Bijatyka kibiców z policją na meczu w Świdniku. Państwo zapłaci 100 tys. zł zadośćuczynienia

Autor: Zdjęcie autora jsz
74 28 A A

Policja zapłaci za skatowanie nastoletniego kibica podczas meczu Hetmana Zamość z Avią Świdnik. 16-letni Adrian był bity pałką w głowę. Sąd przyznał jego rodzicom 100 tys. zł zadośćuczynienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł właśnie w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. To finał blisko 10-letniego postępowania. Sąd odwoławczy oddalił apelację policji. Jednocześnie utrzymał w mocy ubiegłoroczne rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Lublinie, który przyznał rodzicom Adriana w sumie 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Do pobicia doszło w sierpniu 2005 r. w Świdniku, podczas meczu miejscowej Avii z Hetmanem Zamość. Adrian miał wówczas 16 lat. Spotkanie było kwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Bezpieczeństwa pilnowało wówczas kilkuset policjantów, dowodzonych przez mundurowych z komendy w Świdniku.

W przerwie meczu doszło do bijatyki z policją. Szalikowcy próbowali wtargnąć na murawę. Policjanci interweniowali, wchodząc do sektora kibiców. Posypały się kamienie. Pseudokibice sięgnęli po drzewce z klubowych flag, a policjanci użyli pałek. 16-letni Adrian miał wtedy dostać kilka ciosów pałką w głowę. Chłopak prosto ze stadionu trafił do szpitala, gdzie przeszedł trepanację czaszki. Przez miesiąc leżał w śpiączce. Sprawą zajęła się prokuratura. Sam pokrzywdzony oraz jeden ze świadków zeznali, że fatalne w skutkach ciosy zadawało dwóch policjantów.

Zadośćuczynienie przyznane przez sąd wypłaci Skarb Państwa, reprezentowany przez świdnickiego komendanta policji.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kubeba / 13 czerwca 2018 o 20:45
+1
Nonsens chuliganowi płacić odszkodowanie ....
Avatar
M. / 6 dni temu o 13:18
Xyz dla twojej wiadomości on już nie żyje...
Avatar
AVE MOTOR / 14 czerwca 2018 o 11:22
za kolezankami ze swidnika nieprzepadamy a co do tematu niech korwa placi ***y pies korwa niech kredyt sobie lyknie i cale zycie splaca korwa to palka co wymachiwal w dupsko mu powinni zaladowac zeby ***y sie krztusil cwel z cycami.   
Avatar
Lsw / 13 czerwca 2018 o 23:06
Policji wina byłem na tym meczu i jestem że swidnika widziałem jak go katowali przy mnie
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 22:57
Ludzie może i ten chłopak nie był grzeczny może po prostu znalazł się w złym czasie w złym miejscu... Ja go nie bronię ale jedno jest pewne policja nie powinna w ten sposób go bić katujac chłopaka pałą po głowie... Tutaj zawiniła policja i to jest pewne... Po pierwsze mieli przewagę bo to byli uzbrojeni policjanci na pewno dosyć rosli w dodatku przeszkoleni a to co zrobili na pewno nie było zgodne z prawem... Wyraźnie w przepisach jest powiedziane kiedy używa się tego typu środkow przymusu bezpośredniego i w jakich miejscach na ciele... Szkoda tylko że my jako podatnicy będziemy musieli za to zaplacic...
Ludzie może i ten chłopak nie był grzeczny może po prostu znalazł się w złym czasie w złym miejscu... Ja go nie bronię ale jedno jest pewne policja nie powinna w ten sposób go bić katujac chłopaka pałą po głowie... Tutaj zawiniła policja i to jest pewne... Po pierwsze mieli przewagę bo to byli uzbrojeni policjanci na pewno dosyć rosli w dodatku przeszkoleni a to co zrobili na pewno nie było zgodne z prawem... Wyraźnie w przepisach jest powiedziane kiedy używa się tego typu środkow przymusu bezpośredniego i w jakich miejscach na ciele... Szko... rozwiń
Avatar
Gucio / 13 czerwca 2018 o 22:12
no margines to zawsze boi się policji ...
Avatar
Jordi / 13 czerwca 2018 o 20:38
To chłopak z patologicznej rodziny ( prawdopodonie był na meczu z jeszcze młodsza siostrą),  był w grupie tych, którzy usiłowali wyłamać ogodzenie sektora gosci. Policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję a w takich sytuacjach zawsze może dojść do nieszczęścia. Tym, którzy opluwaja policjantów życzę aby w barwach wrogiej druzyny (np. Avia Świdnik) podczas meczu derbowego mieli 5 minut na kontakt z kibolami (np. Motoru Lublin) bez ochrony  i natychmiast zmienią zdanie o podejmowanych przez policję działaniach. Polska staje sie krajem cofającym sie cywilizacyjnie w zakresie współżycia społecznego a utożsamianie stadionowego bandytyzmu z ruchem patriotycznym w wykonaniu niektórych partii politycznych skutecznie przyspiesza ten proces.
To chłopak z patologicznej rodziny ( prawdopodonie był na meczu z jeszcze młodsza siostrą),  był w grupie tych, którzy usiłowali wyłamać ogodzenie sektora gosci. Policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję a w takich sytuacjach zawsze może dojść do nieszczęścia. Tym, którzy opluwaja policjantów życzę aby w barwach wrogiej druzyny (np. Avia Świdnik) podczas meczu derbowego mieli 5 minut na kontakt z kibolami (np. Motoru Lublin) bez ochrony  i natychmiast zmienią zdanie o podejmowanych przez policję działaniach. Polska staje sie krajem cofając... rozwiń
Avatar
Prawda......... / 13 czerwca 2018 o 20:13
Czy nikt w tym kraju nie rozumie ze policja to legalna mafia. Żyje już ponad 30 lat i zawsze spotykam się z policyjnym cwaniactwem potrafią tylko karać a co najgorsze kiedy nim odpysniesz i wygarniesz ich zachowanie zgnoją cię i nic z tym nie możesz zrobić. Szczerze osobiście boje się policji ponieważ jestem przy ich postawie bezbronny. Podsumowanie banda leni cwaniaków bez honoru i ambicji broniący się szmata. Łapówki to ich chleb powszedni. Legalna mafia.
Avatar
Dimrod / 13 czerwca 2018 o 20:09
Za niewinność to on nie dostał. Jeszcze twarz mu płacić. Szkoda słów.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 19:56
Policja = bandyci w mundurach cwele jakich malo to jeszcze nie koniec niedlugo bedzie na youtubie jak palanty kpp lsw nspadaja na bezbronnego goscia
Avatar
M. / 6 dni temu o 13:18
Xyz dla twojej wiadomości on już nie żyje...
Avatar
AVE MOTOR / 14 czerwca 2018 o 11:22
za kolezankami ze swidnika nieprzepadamy a co do tematu niech korwa placi ***y pies korwa niech kredyt sobie lyknie i cale zycie splaca korwa to palka co wymachiwal w dupsko mu powinni zaladowac zeby ***y sie krztusil cwel z cycami.   
Avatar
Lsw / 13 czerwca 2018 o 23:06
Policji wina byłem na tym meczu i jestem że swidnika widziałem jak go katowali przy mnie
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 22:57
Ludzie może i ten chłopak nie był grzeczny może po prostu znalazł się w złym czasie w złym miejscu... Ja go nie bronię ale jedno jest pewne policja nie powinna w ten sposób go bić katujac chłopaka pałą po głowie... Tutaj zawiniła policja i to jest pewne... Po pierwsze mieli przewagę bo to byli uzbrojeni policjanci na pewno dosyć rosli w dodatku przeszkoleni a to co zrobili na pewno nie było zgodne z prawem... Wyraźnie w przepisach jest powiedziane kiedy używa się tego typu środkow przymusu bezpośredniego i w jakich miejscach na ciele... Szkoda tylko że my jako podatnicy będziemy musieli za to zaplacic...
Ludzie może i ten chłopak nie był grzeczny może po prostu znalazł się w złym czasie w złym miejscu... Ja go nie bronię ale jedno jest pewne policja nie powinna w ten sposób go bić katujac chłopaka pałą po głowie... Tutaj zawiniła policja i to jest pewne... Po pierwsze mieli przewagę bo to byli uzbrojeni policjanci na pewno dosyć rosli w dodatku przeszkoleni a to co zrobili na pewno nie było zgodne z prawem... Wyraźnie w przepisach jest powiedziane kiedy używa się tego typu środkow przymusu bezpośredniego i w jakich miejscach na ciele... Szko... rozwiń
Avatar
Gucio / 13 czerwca 2018 o 22:12
no margines to zawsze boi się policji ...
Avatar
kubeba / 13 czerwca 2018 o 20:45
+1
Nonsens chuliganowi płacić odszkodowanie ....
Avatar
Jordi / 13 czerwca 2018 o 20:38
To chłopak z patologicznej rodziny ( prawdopodonie był na meczu z jeszcze młodsza siostrą),  był w grupie tych, którzy usiłowali wyłamać ogodzenie sektora gosci. Policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję a w takich sytuacjach zawsze może dojść do nieszczęścia. Tym, którzy opluwaja policjantów życzę aby w barwach wrogiej druzyny (np. Avia Świdnik) podczas meczu derbowego mieli 5 minut na kontakt z kibolami (np. Motoru Lublin) bez ochrony  i natychmiast zmienią zdanie o podejmowanych przez policję działaniach. Polska staje sie krajem cofającym sie cywilizacyjnie w zakresie współżycia społecznego a utożsamianie stadionowego bandytyzmu z ruchem patriotycznym w wykonaniu niektórych partii politycznych skutecznie przyspiesza ten proces.
To chłopak z patologicznej rodziny ( prawdopodonie był na meczu z jeszcze młodsza siostrą),  był w grupie tych, którzy usiłowali wyłamać ogodzenie sektora gosci. Policjanci zmuszeni byli podjąć interwencję a w takich sytuacjach zawsze może dojść do nieszczęścia. Tym, którzy opluwaja policjantów życzę aby w barwach wrogiej druzyny (np. Avia Świdnik) podczas meczu derbowego mieli 5 minut na kontakt z kibolami (np. Motoru Lublin) bez ochrony  i natychmiast zmienią zdanie o podejmowanych przez policję działaniach. Polska staje sie krajem cofając... rozwiń
Avatar
Prawda......... / 13 czerwca 2018 o 20:13
Czy nikt w tym kraju nie rozumie ze policja to legalna mafia. Żyje już ponad 30 lat i zawsze spotykam się z policyjnym cwaniactwem potrafią tylko karać a co najgorsze kiedy nim odpysniesz i wygarniesz ich zachowanie zgnoją cię i nic z tym nie możesz zrobić. Szczerze osobiście boje się policji ponieważ jestem przy ich postawie bezbronny. Podsumowanie banda leni cwaniaków bez honoru i ambicji broniący się szmata. Łapówki to ich chleb powszedni. Legalna mafia.
Avatar
Dimrod / 13 czerwca 2018 o 20:09
Za niewinność to on nie dostał. Jeszcze twarz mu płacić. Szkoda słów.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 19:56
Policja = bandyci w mundurach cwele jakich malo to jeszcze nie koniec niedlugo bedzie na youtubie jak palanty kpp lsw nspadaja na bezbronnego goscia
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!