sobota, 24 marca 2018 r.

Świdnik

Ceny biletów na trasie Świdnik-Lublin pozostaną bez zmian, a pasażerowie w dalszym ciągu za 10 kilometrów jazdy będą płacić 3 zł.

- Jak obniżymy ceny, to zbankrutujemy - twierdzą przewoźnicy, którzy winą za całą tę sytuację obarczają PPKS.

- Sytuacja na razie jest patowa - mówi Leszek Wytrzyszczewski, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu świdnickiego starostwa. Doszło tam do spotkania władz powiatu z przewoźnikami. Mimo to, stronom nie udało się dojść do porozumienia.
- Wysłuchaliśmy racji przewoźników. Poznaliśmy ich punkt widzenia na całą tę sytuację - wyjaśnił Wytrzyszczewski. - Niewykluczone, że będą kolejne spotkania - dodał.
Świdniccy przewoźnicy największy żal mają do PPKS. - Polityka tego przedsiębiorstwa polega na stosowaniu dumpingu, a co za tym idzie - wyeliminowaniu konkurencji - twierdzą zgodnie. - Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że PKS odmówiło nam możliwości korzystania ze swojego przystanku, a niektórym przewoźnikom zwiększyło za to opłaty o prawie 400 proc. - ze 1,80 do ponad 9 zł. Przecież to horrendalna kwota - uważa Piotr Kowalewski z LKK. - Za co mamy w takim razie zmieniać i unowocześniać tabory? - pyta.

Świdniccy kierowcy przedstawili też w starostwie cennik PKS. Trasa Świdnik-Lublin to około 10 kilometrów. Od pasażerów ze Świdnika przedsiębiorstwo bierze na tej trasie 1,50. Za podobny odcinek drogi na innych liniach PKS żąda od pasażerów nawet 5 zł.
- 1,50 zł będzie tylko do czasu - mówi Kowalewski. - Jak wyeliminują konkurencję, ceny biletów skoczą w górę - tłumaczy.
Według Jakuba Osiny, radnego, przewoźnicy są ze sobą w zmowie i solidarnie windują ceny biletów. Niecałe dwa tygodnie temu radny poinformował o tym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ma zamiar wszcząć postępowanie w tej sprawie.

Komentarze:

Kasia: O jakich kosztach przewoźnicy mówią, chyba tylko o swoich zyskach. Bo dlaczego do położonego dalej od Lublina - Lubartowa, bilet kosztuje 2,50?
Swidniczanin: Ostatnio jechałem na trasie Lublin - Zamość i za bilet ulgowy zapłaciłem 6 zł !!!!!! A to jest 80 km autobusem !!!!
Codzienny pasażer: Ceny nie powinny przekroczyć 2 zł - bilet normalny i 1zł - ulgowy (...). Na trasie Świdnik - Lublin jeżdżą monopoliści i tyle!

Porównanie:

Trasa Lublin - Łęczna (26 km): 2,50 zł - bilet zwykły, 2 zł - ulgowy
Trasa Lublin - Lubartów: ta sama sytuacja
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!