poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Świdnik

Bobasy nie polubią radnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2006, 19:21

Nasze noworodki nie dostaną na razie dodatkowych pieniędzy od radnych w ramach tzw. becikowego. – Budżet miasta nie wytrzymałby takiego obciążenia – uważa Artur Soboń, rzecznik burmistrza Świdnika

Od początku roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłaca pieniądze zagwarantowane nowelizacją ustawy o świadczeniach rodzinnych: 1 tys. zł dla matek, których dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 504 zł, a w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym 583 zł. – Takie świadczenia wypłaciliśmy ok. 10 osobom – mówi Piotr Zajączkowski, kierownik MOPS w Świdniku.
W połowie stycznia prezydent Lech Kaczyński podpisał drugą nowelizację tej ustawy, która również przewiduje wypłatę 1 tys. zł, ale już dla wszystkich matek, niezależnie od dochodów w rodzinie. Ustawa weszła w życie wczoraj. Do tego można było składać wnioski o przyznanie pieniędzy. Dotyczy to matek, których dziecko urodziło się najpóźniej trzy miesiące wcześniej. – Matki, które urodziły dziecko np. 13 listopada, będą musiały się sprężyć, żeby zdążyć z wypełnieniem wniosku. Jeśli nie zrobią tego do 13 lutego, to pieniądze przepadną – ostrzega Piotr Zajączkowski.
Druga ustawa o becikowym pozwala przyznawać dodatkowe pieniądze także samorządom. Ale świdniccy radni nie zamierzają podjąć takiej uchwały. – Lepiej ewentualne pieniądze wydać na wyjazdy dzieci na ferie. Pomysł dodatkowego becikowego nie byłby najlepszym rozwiązaniem – uważa Jakub Osina, radny SDPL. Becikowego nie planuje też przeważające w radzie ugrupowanie „Rodzina i Prawo”.
Paweł Buczkowski
Co zrobić, żeby dostać becikowe?
Od 9 lutego należy zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z podaniem o przyznanie dodatku (nie ma specjalnych druków). Potrzebny będzie też akt urodzenia dziecka i dowód osobisty. Dodatek przysługuje matce lub ojcu, których dziecko urodziło się najpóźniej trzy miesiące wcześniej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!