poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Świdnik

Budowa lotniska w Świdniku: Grodzą i wyrównują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2011, 18:44
Autor: mag

Prace idą pełną parą. (Maciej Kaczanowski)
Prace idą pełną parą. (Maciej Kaczanowski)

Na terenie przyszłego lotniska w Świdniku prace idą pełną parą. Równolegle toczą się roboty ziemne, elektryczne i drogowe.

– Do końca tygodnia firma Antex wykarczuje trzy czwarte terenu po wycince lasu, zaś Wakoz przygotowuje koryto drogi startowej i kończy wykonanie koryta płyty postojowej. Wszystko po to, by od następnego tygodnia firma Heilit-Woerner mogła rozpocząć wykonywanie konstrukcji płyty postojowej – wylicza Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Równocześnie firma Paarc prowadzi montaż docelowego ogrodzenia lotniska. Natomiast PBDiM po zakończonych w ubiegłym tygodniu pracach przy podbudowie, wykonuje docelową nawierzchnię bitumiczną na przedłużeniu ulicy Unijnej.

Trwają też prace związane z przebudową infrastruktury elektroenergetycznej. – Przebudowano już linię magistralną średniego napięcia (Główny Punkt Zasilający Świdnik-Turka) oraz wykonano linię kablową średniego napięcia na odcinku kolidującym z budową portu lotniczego wraz z demontażem w tej części linii napowietrznej średniego napięcia – wyjaśnia Jankowski.

Wybudowano także linie napowietrzne średniego napięcia zasilające nowe stacje transformatorowe (w Janowicach) oraz linie kablowe n.n. (niskiego napięcia) wraz ze złączami kablowo-pomiarowymi Zakładu Energetycznego i kablowymi przyłączami domowymi. – Umożliwi to, po wykonaniu analogicznych linii kablowych n.n. z innych stacji transformatorowych demontaż kolidujących z budową portu lotniczego napowietrznych linii średniego i niskiego napięcia – dodaje Jankowski.

Tymczasem przed portem rozstrzygniecie najważniejszego przetargu – na budowę terminala. Władze PLL przedłużyły termin na składanie ofert. Firmy, które są zainteresowane budową terminala mogą zgłaszać się do siedziby portu do 5 maja do godziny 12. – Planujemy, że budowa budynku terminala ruszy jeszcze latem – zapowiada Grzegorz Muszyński, prezes PLL.

W przetargu, poza ceną, istotnym kryterium wyboru będzie również czas wykonania. Firma, która wygra przetarg będzie miała 11 miesięcy na wybudowanie terminala.

Budynek terminala będzie miał 11 tys. m kw. i formę dwóch połączonych prostokątów. W głównej hali odlotów znajdzie się 9 stanowisk odprawy bagażowej. Na drugi poziom terminala, tzw. antresolę będą prowadzić ruchome schody i przeszklona winda. Tu znajdzie się restauracja, z której będzie rozciągał się widok na płytę lotniska, a także barek, z którego będziemy mogli oglądać przylatujące osoby. Jak zapowiadają architekci terminal będzie przestronny i nowoczesny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jon
jon
Limandor
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jon
jon (30 kwietnia 2011 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='air' timestamp='1304063855' post='470523']
No PAJAC jeden!!!! Z takimi poglądami to do Chin. Człowieku piszesz tutaj (w gruncie rzeczy), że dla wyższego celu należy poświęcić "jednostki". Komuś zniszczono życie, zmuszając do życia w smrodzie spalin i huku samolotów oraz brak jakiejkolwiek możliwości zbycia nieruchomości (ceny spadły do 20% wartości), a ty proponujesz "zyskać na lotnisku" ?? Bardzo ciekawa teoria?? Może lepiej od razu rozstrzelać okolicznych mieszkańców i kłopot z głowy?
Takie pytanie? A ile ty dałeś na budowę lotniska?? Sprzedaj dom lub mieszkanie i wpłać - wtedy pogadamy. Może wtedy coś do ciebie dotrze... I nie namawiaj do niszczenie ludziom życia!!!
[/quote]
jakim huku ?
w Łodzi na tydzień lata coś ponad 20 samolotów.
to wychodzi 3 na dzień
tu nie będzie Heathrow
Rozwiń
jon
jon (30 kwietnia 2011 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Limandor' timestamp='1304163978' post='470964']
Ludzikowie mili! Wytłumaczcie mi dlaczego piszą "budowa lotniska w Świdniku". Na terenie gminy i powiatu Świdnik lotnisko już istnieje - trawiaste ale zapisane w AIP. To co się buduje jest położone w gminie Wólka, powiat Lublin. To oni będą mieć zyski i problemy z tego wynikające.
[/quote]
niezupełnie !
lotnisko komunikacyjne położone będzie:
- na terenie Świdnika
- na terenie gm.Wólka Lub.
- na terenie gm. Mełgiew
Rozwiń
Limandor
Limandor (30 kwietnia 2011 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzikowie mili! Wytłumaczcie mi dlaczego piszą "budowa lotniska w Świdniku". Na terenie gminy i powiatu Świdnik lotnisko już istnieje - trawiaste ale zapisane w AIP. To co się buduje jest położone w gminie Wólka, powiat Lublin. To oni będą mieć zyski i problemy z tego wynikające.
Rozwiń
jon
jon (29 kwietnia 2011 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lajza' timestamp='1304053456' post='470454']
w chicago tez sie cieszmy ze bedzie lotnisko
[/quote]
port lotniczy w Zielonej Górze w 2010 r. obsłużył 3637 pasażerów.
widać inwestorzy nie dopisali.
u nas będzie lepiej ?
Rozwiń
jagodziorz
jagodziorz (29 kwietnia 2011 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Stefan' timestamp='1304059695' post='470487']
Nowa "obcja" jak to napisałeś zaorze lotnisko i nasadzi kartofli a mnie po prostu Ciebie żal buraku jeden!
[/quote]
Lepiej być ...burakiem, niż....głąbem kapuścianym....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!