czwartek, 22 lutego 2018 r.

Świdnik

Budżet powiatu świdnickiego przyjęty. Jest nowy członek zarządu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2015, 18:45
Autor: aa

Radni powiatu świdnickiego jednogłośnie przyjęli we wtorek budżet na 2015 rok. Jego projekt przygotował jeszcze poprzedni zarząd, kiedy starostą był Mirosław Król (PiS) - teraz radny. Nowy zarząd nie krytykował budżetu.

- Uważam, że nie powinniśmy się rozdrabniać i wchodzić w szczegóły - przekonywał Dariusz Kołodziejczyk (PSL), starosta powiatu świdnickiego. - Na pewno będą dokonywane korekty zarówno po stronie wydatków, jak też dochodów. Należy przyjąć dokument, jeśli został on przyjęty przez organy kontrolne.

Wśród inwestycji zaplanowanych na ten rok w budżecie powiatu znalazły się m.in. wykonanie dokumentacji projektowej ul. Kusocińskiego w Świdniku (na odcinku od skrzyżowania z ul. Olimpijczyków), jak też przebudowa drogi powiatowej Świdnik-Krępiec. Ma zostać też zakupiony samochód osobowy do Placówki Opieki nad Dzieckiem w Rybczewicach.

Leszek Czechowski w składzie Zarządu Powiatu Świdnickiego

Podczas wtorkowej sesji radni uzupełnili skład zarządu powiatu. Etatowym członkiem został Leszek Czechowski, zaproponowany przez starostę Dariusza Kołodziejczyka. Radni poparli jego kandydaturę w tajnym głosowaniu.

Skład zarządu tworzą obecnie: Dariusz Kołodziejczyk - starosta, Waldemar Białowąs - wicestarosta, a także członkowie zarządu powiatu - Jakub Osina (etatowy), Magdalena Narodowiec (nieetatowy) i Leszek Czechowski (etatowy).

Przy okazji wyboru Czechowskiego, opozycyjni radni dopytywali, kiedy zostanie im przedstawiony podział kompetencji członków zarządu. - W Świdniku krąży opinia, że mamy trzech starostów, a ten najważniejszy ma najmniej do powiedzenia - ironizował radny Andrzej Mańka (PiS), w poprzedniej kadencji członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

- Dziękuję za troskę - odpowiedział radnemu starosta Kołodziejczyk. - Wszelkie kompetencje realizuje starosta. Umówiliśmy się, że wstępny podział już jest i zapewniam, że żadna ze spraw nie jest zaniedbywana.

Starosta powiatu świdnickiego zapowiedział też: Na najbliższą sesję przygotujemy docelowy regulamin organizacyjny, który te sprawy ureguluje.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!