sobota, 24 marca 2018 r.

Świdnik

Ciągniemy euro aż miło

  Edytuj ten wpis

Prawie 6 mln zł dołożyła już nam Unia. To więcej niż w Puławach i Łęcznej. Ale to nie koniec. Kolejne projekty są już realizowane, inne przygotowywane.

Od miesiąca chodzimy już po chodniku i ulicy za unijne euro. Bo tyle już minęło od remontu ul. Wyszyńskiego. Jeździmy po ścieżkach rowerowych i parkujemy w nowych miejscach, a wszystko to za unijne pieniądze. W tym roku zakończyła się też budowa dróg dojazdowych do Parku Przemysłowego. Dzięki kolejnej dotacji powstały drogi dojazdowe od strony Mełgwi i Al. Lotników Polskich do przemysłowej części miasta.
Bruksela dołożyła też pieniądze dla szkół. W końcu rozpoczęła się przebudowa sali sportowej i pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5. Dzięki unijnym funduszom dzieciaki będą mieć nową salę sportową i nowoczesną pływalnię. "Piątka” już drugi raz skorzysta z unijnych pieniędzy. Wcześniej dostała pieniądze na wymianę okien.
Na tym nie koniec. Gmina zamierza jeszcze nie raz sięgnąć po unijne dotacje. Przygotowała już wnioski na rozbudowę systemu oczyszczania wód deszczowych. Wiąże się z tym także budowa nowego kolektora deszczowego dla naszego miasta. Całość inwestycji - 25 mln zł.
Dalszego ciągu doczeka się też budowa ul. Wyszyńskiego od ul. Spokojnej do Piaseckiej. Jest to fragment drogi krajowej nr 17. Pieniądze wystarczą też na oświetlenie, kanalizację i sieć wodociągową. - Najchętniej wszystkie nasze projekty wsparlibyśmy o unijne dotacje - żartuje Artur Soboń, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku.
Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to dostaniemy jeszcze 22 mln zł na budowę i modernizację pozostałych dróg w naszym regionie. Urzędnicy liczą również na 4,4 mln zł dotacji na budowę budynków socjalnych i 1,4 mln zł na adaptację dawnego hotelu robotniczego na potrzeby mieszkań socjalnych.
Na pewno o dotację wystąpi również Szkoła Podstawowa nr 7 - m.in. na budowę boiska do piłki ręcznej i koszykówkę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!