wtorek, 20 marca 2018 r.

Świdnik

Dla Świdnika najważniejsze jest lotnisko. Oddział ratunkowy musi poczekać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2009, 19:21

Sprawa powstania w Świdniku oddziału ratunkowego zamrożona. Taka jest ostateczna decyzja starosty po wielomiesięcznych dyskusjach na ten temat.

- Sprawę konsultowałem z dyrektorem szpitala. Doszliśmy do wniosku, że nasza sytuacja nie zmieniła się na tyle, żeby po raz kolejny występować z wnioskiem do wojewody o wpisanie oddziału ratunkowego na listę inwestycji - mówi Mirosław Król, starosta świdnicki. Dodaje, że nie ruszyły poważne remonty w świdnickim SPZOZ, nie wbudowano także kamienia węgielnego pod lotnisko.

Zaznaczył, że w przyszłości decyzja ta może się zmienić. - Potrzebujemy argumentów, takich jak inwestycje w szpitalu, a szczególnie przebudowa izby przyjęć i wjazdu dla karetek. Drugim poważnym argumentem byłoby rozpoczęcie budowy lotniska.

Sprawa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraca po raz kolejny. Rok temu powiat starał się o powstanie takiego oddziału w świdnickim szpitalu. Wskazywał na plany budowy regionalnego lotniska.

Mimo to Urząd Wojewódzki nie chciał wpisać takiej jednostki na swoją listę inwestycji. Taki wpis umożliwiłby starania o unijne pieniądze na inwestycje. Przeciw projektowi przemawia istnienie kilku podobnych oddziałów w pobliskim Lublinie.

Od kilku miesięcy jednak grupa radnych znów stara się, by wpisać SOR do rejestru wojewody. Nie pomogły wielogodzinne dyskusje podczas Rady Powiatu. Nie przekonały one starosty ani dyrektora SPZOZ, który na jednej z poprzednich sesji uznał, że obecnie nie ma szans na powstanie oddziału.

- Na Lubelszczyźnie działają 22 takie oddziały, w tym 6 w samym Lublinie. Nie mamy teraz możliwości formalnoprawnych, by się o taki oddział ubiegać - przekonywał Jacek Kamiński, dyrektor SPZOZ w Świdniku.

Jego zdaniem, najpierw trzeba zmodernizować szpital, stworzyć nowoczesną izbę przyjęć, a dopiero w przyszłości starać się o utworzenie oddziału ratunkowego.

- Oddział ratunkowy jest dla nas bardzo ważny. Przecież to jego powstanie przyniosłoby potrzebne szpitalowi unijne pieniądze na inwestycje, których tak potrzebujmy - podkreśla radny Waldemar Białowąs.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kazik
marek
blady
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kazik
kazik (20 maja 2009 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znowu widać gdzie władze mają życie ludzkie. Lody ważniejsze.
Rozwiń
marek
marek (19 maja 2009 o 23:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
blady napisał:
na mapie droga a głupiemu radość

Naprawdę jesteś blady,więcej słoneczka dla rozumu
Rozwiń
blady
blady (19 maja 2009 o 23:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
marek napisał:
Poogladj mapę a znajdziesz drogę Mełgiew-Lublin.Będzie za lotniskiem tak jak teraz tylko trochę dalej i naoewno lepsza i szersza
na mapie droga a głupiemu radość
Rozwiń
krr
krr (19 maja 2009 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najważniejsze żeby Sobczak miał się czym latać, a ludzie mogą zdychać. A jeśli liczycie na sieć nowych dróg wybudowanych w związku z planowanym lotniskiem to znaczy że uwierzycie w każdą bajkę sprzedaną przez tych pseudopolityków.
Rozwiń
marek
marek (19 maja 2009 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Lotnisko oznacza puszczenie ruchu z Mełgwi i Łęcznej przez środek Świdnika ul. Racławicką: hałas, smród i wypadki. Dziękuję za taką przyjemność.

Poogladj mapę a znajdziesz drogę Mełgiew-Lublin.Będzie za lotniskiem tak jak teraz tylko trochę dalej i naoewno lepsza i szersza
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!