Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

4 sierpnia 2013 r.
21:29
Edytuj ten wpis

Dni Świdnika. Wystąpią Kayah, Ewa Farna i Kamil Bednarek

Autor: Zdjęcie autora (AA)
330 27 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek / Archiwum)
(Dorota Awiorko-Klimek / Archiwum)

Kayah, Ewa Farna i Kamil Bednarek – to artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznych dni miasta. Dwudniową imprezę zaplanowano pod koniec września na części lotniska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ze względu na żyjące niedaleko susły perełkowane zgodę na organizację imprezy musiała wydać Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.

Dwudniowe Dni Świdnika rozpoczną się 28 września. – W sobotę wystąpi Ewa Farna, zaś w niedzielę Kamil Bednarek i Kayah – potwierdza Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – Będą również lokalni wykonawcy. Program imprezy jest cały czas uzupełniany. Dodatkowo podczas Dni Świdnika odbędzie się też Festiwal Orkiestr Dętych. W niedzielę w muszli koncertowej zaprezentują się cztery orkiestry.

Dni Świdnika w tym roku zostaną zorganizowane w innym miejscu niż zwykle. – W ubiegłym roku impreza odbywała się na stadionie Avii. Teraz jest tam budowa – wyjaśnia dyrektor świdnickiego MOK-u. – Gdyby RDOŚ nie zgodziła się na organizację Dni Świdnika na części lotniska to nie mielibyśmy gdzie zrobić takiej imprezy.

– Obszar przeznaczony do organizacji Dni Świdnika będzie zlokalizowany w części południowo-wschodniej lotniska. Znajdującej się poza główną płytą lotniska (na terenie boiska o nawierzchni żużlowej i terenie tzw. działki zakładowej należącej do Agusta Westland – PZL Świdnik oraz drodze dojazdowej do Aeroklubu Świdnik) – precyzuje Maria Zezula z RDOŚ w Lublinie.

Organizatorzy muszą ogrodzić teren, na którym będzie impreza i zapewnić ochronę. – Tak by nikt nie wjechał ani nie wszedł na trawiastą płytę lotniska – dodaje przedstawicielka RDOŚ w Lublinie. Wszystko po to, aby ludzie nie chodzili teren zamieszkały przez susły.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Radio Świdnik / 11 listopada 2013 o 12:16

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Kamilem Bednarkiem.

www.radio.swidnik.net/content/wywiad-z-kamilem-bednarkiem

M. in. o współpracy z Donatanem i CLEO, nagrywaniu na Jamajce i muzyce klasycznej. Pojawi się też akcent świdnicki.

Avatar
Radio Świdnik / 31 października 2013 o 11:08

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Ewą Farną.

www.radio.swidnik.net

M. in. o siedmiomilowych butach, Jamesie Bondzie, Johnnym Deppie, występowaniu przed Nelly Furtado, nartach i graniu w filmach.

Avatar
Gość / 28 września 2013 o 15:01

i ja też tam będę, kocham Bednarka

Avatar
Kamila z Zamościa / 26 września 2013 o 12:35

Ewa ;D ja też Zamościa pozdrawiam Farnoholików 

Avatar
Ewa FAN! / 26 września 2013 o 10:42

EWA EWA EWA! Ale supcio, będzie słitaśnie. Ciekawe czy będzie pogo!!!!???

Avatar
ewka / 25 września 2013 o 18:12

ja też koło Zamoscia ale i tak nie mam czym jechac ;/

Avatar
OLA Z ZAMOŚCIA <3 / 21 września 2013 o 21:11

EWA FARNA!!!

A JA Z ZAMOŚCIA!!!

AAAAAAAALE EXTRA! NARESZCIE!

Avatar
Bednarkowa / 21 września 2013 o 10:17

Kamil Bednarek : o Muszę tam być <333 

Avatar
Gość / 19 września 2013 o 21:53

http://www.mok.swidnik.pl/aktualne/148-dni-swidnika-2013

Avatar
Gość / 19 września 2013 o 21:48

:wub:  :angry:  :(  :unsure:  :ph34r:  :o  :P  ;)  B)

Avatar
Radio Świdnik / 11 listopada 2013 o 12:16

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Kamilem Bednarkiem.

www.radio.swidnik.net/content/wywiad-z-kamilem-bednarkiem

M. in. o współpracy z Donatanem i CLEO, nagrywaniu na Jamajce i muzyce klasycznej. Pojawi się też akcent świdnicki.

Avatar
Radio Świdnik / 31 października 2013 o 11:08

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Ewą Farną.

www.radio.swidnik.net

M. in. o siedmiomilowych butach, Jamesie Bondzie, Johnnym Deppie, występowaniu przed Nelly Furtado, nartach i graniu w filmach.

Avatar
Gość / 28 września 2013 o 15:01

i ja też tam będę, kocham Bednarka

Avatar
Kamila z Zamościa / 26 września 2013 o 12:35

Ewa ;D ja też Zamościa pozdrawiam Farnoholików 

Avatar
Ewa FAN! / 26 września 2013 o 10:42

EWA EWA EWA! Ale supcio, będzie słitaśnie. Ciekawe czy będzie pogo!!!!???

Avatar
ewka / 25 września 2013 o 18:12

ja też koło Zamoscia ale i tak nie mam czym jechac ;/

Avatar
OLA Z ZAMOŚCIA <3 / 21 września 2013 o 21:11

EWA FARNA!!!

A JA Z ZAMOŚCIA!!!

AAAAAAAALE EXTRA! NARESZCIE!

Avatar
Bednarkowa / 21 września 2013 o 10:17

Kamil Bednarek : o Muszę tam być <333 

Avatar
Gość / 19 września 2013 o 21:53

http://www.mok.swidnik.pl/aktualne/148-dni-swidnika-2013

Avatar
Gość / 19 września 2013 o 21:48

:wub:  :angry:  :(  :unsure:  :ph34r:  :o  :P  ;)  B)

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!