poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Świdnik

Do urzędu miasta pod nowy adres

Dodano: 25 maja 2017, 07:15

W budynku – nowej siedzibie Urzędu Miasta w Świdniku – m.in. w biurze obsługi klienta na parterze – trwają prace wykończeniowe
W budynku – nowej siedzibie Urzędu Miasta w Świdniku – m.in. w biurze obsługi klienta na parterze – trwają prace wykończeniowe (fot. Urząd Miasta w Świdniku)

Mieszkańcy Świdnika już niedługo sprawy urzędowe będą załatwiać w nowym miejscu. W piątek ma się rozpocząć odbiór budynku przy ul. Spółdzielczej, który będzie nową siedzibą Urzędu Miasta. Obecnie trwa jego wyposażanie.

Jeszcze nie wiadomo dokładnie, kiedy urzędnicy burmistrza zaczną pracować w nowym miejscu. – Ogłosiliśmy przetarg na wyposażenie do sali obrad Rady Miasta, rozbudowanego biura obsługi klienta, sekretariatu i archiwum zakładowego – wylicza Justyna Harasymiuk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM w Świdniku. – Brakuje jeszcze wyposażenia ruchomego, np. sanitariatów – dozowników mydła, ręczników i koszy na śmieci.

Od 2015 roku trwa adaptacja budynku po Gimnazjum nr 2 na potrzeby urzędników. Jeszcze w tym tygodniu – 26 maja – ma rozpocząć się odbiór tego przebudowanego budynku. Jak zaznaczają urzędnicy ze Świdnika, „to dopiero początek”. Trudno jest obecnie określić, kiedy Urząd Miasta zacznie funkcjonować pod nowym adresem i kiedy rozpocznie się przenoszenie poszczególnych wydziałów.

Tymczasem działka i budynki stojące na rogu ul. Wyszyńskiego i Spółdzielczej, w których pracują obecnie urzędnicy, będą sprzedane. – Wykaz nieruchomości do zbycia jest już opublikowany – informuje Magdalena Kurowska, naczelnik Wydział Mienia Komunalnego. – Następnie zostanie ogłoszony przetarg, którego rozstrzygnięcie poznamy na przełomie sierpnia i września.

Nieruchomość, na której stoi UM i Urząd Stanu Cywilnego, została wyceniona na ponad 4,6 mln zł.

A tak będzie wyglądać BOK w pełni wyposażony
A tak będzie wyglądać BOK w pełni wyposażony (fot. Urząd Miasta w Świdniku)
Czytaj więcej o: Świdnik Urząd Miasta Świdnik
Filip z Konopi
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Filip z Konopi
Filip z Konopi (26 maja 2017 o 08:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A z nowego urzędu i tak najbardziej cieszy się Osina, bo już sobie zaklepał ostatnie piętro na swój lewacki folwark;D ostatnio widziałem jak dumnie spacerują ze wspólną sprawą pod urzędem i rezerwują gabinety;P żeby tylko urzędowy próg nie okazał się za wysoki;)
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2017 o 17:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całe jedno pietro dla burmistrza i jego zastepcy. Gmach duży więc zrobi się kilkadziesiąt nowych etatów dla rodziny/znajomych. A na zieleń w miejscu starego urzędu nie co liczyć, miejsce już dawno zaklepane dla Jocia i jemu podobnych na kolejną niepotrzebną galerię.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2017 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całe jedno pietro dla burmistrza i jego zastepcy. Gmach duży więc zrobi się kilkadziesiąt nowych etatów dla rodziny/znajomych. A na zieleń w miejscu starego urzędu nie co liczyć, miejsce już dawno zaklepane dla Jocia i jemu podobnych na kolejnąniepotrzebną
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2017 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I pomyśleć ze to wszystko za pieniądze mieszkańców i dla "ich dobra" bo mieszkańcy będą mogli sobie średnio raz w roku popatrzeć w jakich warunkach pracuje ciężko władza w Świdniku ehhh. Dokąd zmierzasz Polsko ?
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2017 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokładnie: zaorać blaszak i zrobić piękną zieleń. Won ze złomem w centrum miasta - bo jak na razie, to jest wizytówka miasta: blaszany garaż.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!