niedziela, 18 lutego 2018 r.

Świdnik

Droga śmiechu warta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2006, 12:18

Tu ludzie z całego świata przyjeżdżają i śmieją się z nas – żalą się mieszkańcy Gardzienic. Gruntowa droga powiatowa wiosną jest nieprzejezdna. A ludzie brną w błocie i klną.Dostawczy lublin próbuje zawrócić na wąskiej gruntówce. Silnik się dławi, a koła wbijają się w błoto. – Przywiózł nam chleb, a teraz nie może zawrócić – kiwa głową Zofia Garbal. – To jest droga gminna, a górą biegnie powiatówka, która jest zupełnie nieprzejezdna – pokazuje Stefania Krupa.
Rzeczywiście, o ile jeszcze droga gminna jest posypana kamieniem
i w miarę przejezdna, to nikt by nie powiedział, że błotnisty trakt z półmetrowymi koleinami jest drogą powiatową. – A jest – śmieje się Marian Cholewa.
– Woda z pól płynie strumieniem,
bo nie ma żadnych rowów melioracyjnych – mówią mieszkańcy. – Tam dalej, pod lasem, mieszka staruszka, którą trzeba przyprowadzać w gumiakach tutaj
do wsi, aby pojechała do lekarza. W razie jakiegoś nieszczęścia ani pogotowie, ani straż nie przejadą.
– Co mówić straż, jak ja wczoraj mało się ciągnikiem nie przewróciłem przez te koleiny – macha ręką Roman Chrześcijanek. – Dzieci tu buty gubią. Napisaliśmy jeszcze w tamtym roku do powiatu. Mieli nawieźć kruszywa, ale szukali tańszego transportu. I tak do dziś, już 50 lat.
– My nie chcemy asfaltu, ale przejezdnej drogi – dodaje Ryszard Cholewa. – To droga do Giełczwi na szosę i do Piask. Tędy jest nie 7 km, ale 3 km do gminy.
– Władzom powinni płacić zaliczkowo, za to co zrobili. A za taką drogę, to nie powinni nic dostać – denerwują się mieszkańcy Gardzienic. – Nie dbają o nas. Wczoraj urzędnicy przyjechali oglądać drogę i zakopali się. Przyjeżdżają tutaj ludzie z całego świata, robią zdjęcia i śmieją się.
–Ta droga będzie przejezdna – zapewnia Ryszard Siczek burmistrz Piask. – Mamy najwięcej w powiecie dróg nieutwardzonych. Na 50 km,
aż 25 km to drogi gruntowe.
– To przez brak pieniędzy– wyjaśnia podinspektor Marek Banaszkiewicz z Wydziału Budownictwa i Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Świdniku. – Ta droga w Gardzienicach skręca w wąwóz, przy którym jest niewiele zabudowań. A potrzeby są ogromne na drogi, przy których zlokalizowano zakłady pracy.
Starostwo przyrzekło jednak, że jak ziemia przyschnie, to robotnicy przystąpią do jej utwardzenia. – To wszystko, co w tej chwili możemy zrobić – mówią urzędnicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!