niedziela, 25 marca 2018 r.

Świdnik

Dwie fontanny na placu. Co jeszcze zmieni się w centrum miasta?

Autor: opr. aa

Do grudnia ma być gotowa dokumentacja przebudowy placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku. Roboty mają zaś rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Zmieni się nie tylko nawierzchnia centralnego placu miasta.

Powstaną też dwie fontanny. Będą również m.in. nowe ławki, drewniane podesty, stojaki na rowery i iluminacja pomników.

Zgodnie z przyjętą koncepcją dolna część placu Konstytucji 3 Maja zmieni się w przestrzeń z amfiteatralnymi siedziskami, częściowo drewnianą nawierzchnią i miejscem na ustawienie sceny. Znikną też bariery, które utrudniały poruszanie się osobom niepełnosprawnym i rodzicom z dziećmi w wózkach (chodzi o murki i schody). Inna będzie też nawierzchnia placu. Urząd Miasta w Świdniku zapowiada, że powstanie ze szlachetnej odmiany betonu w jasnobeżowym kolorze. Ekologicznym rozwiązaniem będzie magazynowanie deszczówki, która posłuży później do podlewania roślinności na placu. Na nowym placu powstaną dwie fontanny z elementami umożliwiającymi dzieciom zabawę i zdrojami. Na placu pojawią się też stoliki szachowe.

Wyremontowany zostanie też zegar: będzie inna kolorystyka i wróci analogowa tarcza, a jego konstrukcja zostanie podświetlona. Równocześnie z przebudową placu odnowiony zostanie grób nieznanego żołnierza i stojący obok pomnik.

Przebudowa pl. Konstytucji 3 Maja ma zakończyć się przed jesiennymi obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

K.
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

K.
K. (16 października 2017 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piękny projekt! Urząd Miasta generalnie przoduje w swoich zapierających dech, utopijnych wizualizacjach. Szkoda tylko, że na tym się kończy. Wybory się zbliżają, więc ciemny lud musi dostać marchewkę na kiju. To trochę jak malowanie trawy na zielono, inwestują w coś na pokaz, spychając prawdziwe potrzeby mieszkańców na dalszy plan. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby przy okazji następnych wyborów ukrócić ten monopol i dać szansę tym, którzy naprawdę chcą zrobić coś dla miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2017 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
panowie starościce lepiej niech najpierw zrobią sanitariaty przy kortach PCEZ-tu, potem Krepiecką, potem Kusocińskiego, potem.......
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2017 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Plebs potrzebuje: fontann, pierdów stylu: Jak oni bekają, You Can go, Słoiki, Prawdziwa prawda; no i Lewandowskiego i jego ekshibicjonizmu.
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2017 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś Wy z tym Osiną? Jak patrzycie na powiat, to widzicie, że to co sie dzieje w mieście to zasługa TYLKO I WYŁĄCZNIE PANA WALDEMARA BIAŁOWĄSA. Hala, korty, projekty w szkołach i akcje dla kobiet. Pan Osina tylko skłóca wszystkich, gdyby nie Pan Waldemar to w powiecie dalej rządziliby pisowcy z sekty smoleńskiej. To Pan Waldemar zjednoczył wszystkich. Tylko Pan Waldemar będzie Burmistrzem na jakiego zasługuje Świdnik.
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2017 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak będą marnowane pieniądze dopóki rządzi pis. Czas pogonić dojną zmianę. Jedynym ratunkiem dla Świdnika jest doktor Jakub Osina. Doświadczony i młody, wykształcony i rozsądny. Tylko radni Świdnik Wspólna Sprawa mogą zmienić radę miasta. Przykładem jest starostwo powiatowe. Tylko jeden radny, Pan Osina wykazuje rozsądek i w pełni dba o interesy mieszkańców Świdnika.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!