Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 stycznia 2010 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Gmina Mełgiew będzie budowała basen

Autor: Zdjęcie autora mm
0 19 A A

Gmina Mełgiew rozstrzygnęła właśnie przetarg na budowę basenu. Będzie miał cztery tory pływackie. Korzystać z niego będą wyłącznie uczniowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Basen stanie przy Zespole Szkół w Mełgwi, obok Orlika. Najpierw musimy zbudować budynek, którym będzie się on mieścił – mówi Wacław Motyl, wójt gminy Mełgiew. Przetarg wygrała firma z Kielc. Inwestycja będzie kosztować 2,745 mln zł, z czego 70 proc. gmina dostanie z Unii Europejskiej. Zgodnie z umową, wykonawca ma skończyć wszelkie prace do końca września.

Basen ma mieć 12,5 metra długości i 8 metrów szerokości. W najpłytszym miejscu będzie miał 0,8 m głębokości, a w najgłębszym – 1,35 m. Będzie miał 4 tory pływackie.

– Przede wszystkim chcemy nauczyć dzieci pływać, ale także poprzez te zajęcia wyeliminować wady postawy. Tym bardziej, że na basenie będą zamontowane specjalne strumienie do rehabilitacji dla dzieci ze skrzywieniami kręgosłupa – podkreśla wójt Motyl.

W ten sposób przy Zespole Szkół, w którym uczy się prawie 700 uczniów, powstanie cały kompleks sportowy, bo już jest Orlik i hala sportowa. Z pływalni będą korzystały wyłącznie dzieci i młodzież z terenu gminy.

– Nie będziemy udostępniać go dorosłym w celach komercyjnych, bo mogą jeździć do Świdniku, gdzie jest sporo basenów – mówi wójt.

– Czekamy z niecierpliwością na jego budowę, bo dla nas to ogromny awans cywilizacyjny. Basen będzie przeznaczony głównie dla dzieci, które będą uczyły się pływać – zaznacza Halina Załoga, dyrektor Zespołu Szkół w Mełgwi.

– Na razie nasi uczniowie mają utrudniony dostęp do zajęć pływackich, bo muszą dojeżdżać do Świdnika i tam płacić za godziny. Ale od września będą pływać w ramach wychowania fizycznego.

Radości nie kryją także uczniowie. – Bardzo się cieszymy. Szczególnie młodszym kolegom pomoże on w nauce pływania – uważa Karolina Smolińska, uczennica klasy III Gimnazjum w ZS. – Ja umiem pływać, nauczyłam się w Świdniku. Teraz niestety nie jeżdżę, bo to za daleko, a mam dużo innych zajęć. Dlatego chętnie poćwiczę na naszym nowym basenie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 23 listopada 2010 o 17:35
czy jakaś wieś w całej Polsce, a może w całej Europie postanowiła zbudować planetarium, basen, rondo??? jeżdżę duzo drogami gminy mełgiew i z trudem omijam pieszych idących po zmroku jezdnią bo niby którędy mają chodzić.może zrobienie bezpiecznych poboczy dla pieszych musi poczekać aż pan Motyl wygra kolejne wybory i zrobi najpierw wesołe miasteczko, kino, teatr, filharmonię i pałac kultury??? pobocza niech czekają głosujcie na pana Motyla.
Avatar
hans / 16 listopada 2010 o 11:31
[quote name='swidnik' timestamp='1264882303' post='226212']
ojej! ale szkoda ...a właściwie, ale ulga ))
[/quote]
a właśnie, że może i niestety startuje
Avatar
hans_k / 16 listopada 2010 o 11:28
[quote name='Gall' timestamp='1264876976' post='226183']
Nie wiem czy wiesz, ale Motyl nie może startować już w wyborach samorządowych na fotel wójta. Ustawa nie pozwala. Więc przestań p....
[/quote]
Avatar
lala / 7 października 2010 o 21:43
tak, tak, nasz świetny wójt :>
ile to on dla naszej gmniny zrobił??
no, wkońcu basen <mini> powstanie, a stary kościół stoi w ruinach i jakieś menele tam mieszkaja, patrzeć się na to nie da!!
las w Krępcu? ktoś wie coś o tym lesie?? no właśnie nie wie nik i nic. Nawet nie ma znaków jak tam dojść, dojść do tego pomnika, wiecie co ?? cudem tam trafiłam i to był przykry widok, jak stoi się koło pomnika i czyta się że tu zgineło ok.40 tys osób, ogląda się do tyłu, a zaledwie 100 metrów dalej stoi dom, a zaraz drugi, i potem kolejny i kolejny, i to nowe domy, wybudowane niedawno. No i znalazłam odpowiedź, dlaczego nie ma znaków?? bo wójt wstydzi się przyzmać, że koło miejsca tak zmazanego krwiął mieszkają ludzie, i to on sprzedał te działki...
;/
tak, tak, nasz świetny wójt :>
ile to on dla naszej gmniny zrobił??
no, wkońcu basen <mini> powstanie, a stary kościół stoi w ruinach i jakieś menele tam mieszkaja, patrzeć się na to nie da!!
las w Krępcu? ktoś wie coś o tym lesie?? no właśnie nie wie nik i nic. Nawet nie ma znaków jak tam dojść, dojść do tego pomnika, wiecie co ?? cudem tam trafiłam i to był przykry widok, jak stoi się koło pomnika i czyta się że tu zgineło ok.40 tys osób, ogląda się do tyłu, a zaledwie 100 metrów dalej stoi dom, a zaraz... rozwiń
Avatar
AGATA MOTYL / 7 października 2010 o 11:00
HAJ JAK GUBIA
Avatar
stefan / 24 lutego 2010 o 10:34
Luiza bo to Piękna Kobieta, Przecudowna !
Avatar
kaka / 22 lutego 2010 o 13:09
To była jak wiem i napewno jest Zjawiskowa Kobieta !!!!
Avatar
luiza / 20 lutego 2010 o 08:36
witam napisał:
Tak, to tutaj przyjmuje Pani stomatolog Marta...



Ale babka ma reklamę . A kto to jest i dlaczego o niej piszecie ?
Avatar
witam / 19 lutego 2010 o 15:47
Tak, to tutaj przyjmuje Pani stomatolog Marta...
Avatar
kaka / 11 lutego 2010 o 09:26
Czy to tutaj przyjmuje Pani Doktor Marta- stomatolog ???
Avatar
gosc / 23 listopada 2010 o 17:35
czy jakaś wieś w całej Polsce, a może w całej Europie postanowiła zbudować planetarium, basen, rondo??? jeżdżę duzo drogami gminy mełgiew i z trudem omijam pieszych idących po zmroku jezdnią bo niby którędy mają chodzić.może zrobienie bezpiecznych poboczy dla pieszych musi poczekać aż pan Motyl wygra kolejne wybory i zrobi najpierw wesołe miasteczko, kino, teatr, filharmonię i pałac kultury??? pobocza niech czekają głosujcie na pana Motyla.
Avatar
hans / 16 listopada 2010 o 11:31
[quote name='swidnik' timestamp='1264882303' post='226212']
ojej! ale szkoda ...a właściwie, ale ulga ))
[/quote]
a właśnie, że może i niestety startuje
Avatar
hans_k / 16 listopada 2010 o 11:28
[quote name='Gall' timestamp='1264876976' post='226183']
Nie wiem czy wiesz, ale Motyl nie może startować już w wyborach samorządowych na fotel wójta. Ustawa nie pozwala. Więc przestań p....
[/quote]
Avatar
lala / 7 października 2010 o 21:43
tak, tak, nasz świetny wójt :>
ile to on dla naszej gmniny zrobił??
no, wkońcu basen <mini> powstanie, a stary kościół stoi w ruinach i jakieś menele tam mieszkaja, patrzeć się na to nie da!!
las w Krępcu? ktoś wie coś o tym lesie?? no właśnie nie wie nik i nic. Nawet nie ma znaków jak tam dojść, dojść do tego pomnika, wiecie co ?? cudem tam trafiłam i to był przykry widok, jak stoi się koło pomnika i czyta się że tu zgineło ok.40 tys osób, ogląda się do tyłu, a zaledwie 100 metrów dalej stoi dom, a zaraz drugi, i potem kolejny i kolejny, i to nowe domy, wybudowane niedawno. No i znalazłam odpowiedź, dlaczego nie ma znaków?? bo wójt wstydzi się przyzmać, że koło miejsca tak zmazanego krwiął mieszkają ludzie, i to on sprzedał te działki...
;/
tak, tak, nasz świetny wójt :>
ile to on dla naszej gmniny zrobił??
no, wkońcu basen <mini> powstanie, a stary kościół stoi w ruinach i jakieś menele tam mieszkaja, patrzeć się na to nie da!!
las w Krępcu? ktoś wie coś o tym lesie?? no właśnie nie wie nik i nic. Nawet nie ma znaków jak tam dojść, dojść do tego pomnika, wiecie co ?? cudem tam trafiłam i to był przykry widok, jak stoi się koło pomnika i czyta się że tu zgineło ok.40 tys osób, ogląda się do tyłu, a zaledwie 100 metrów dalej stoi dom, a zaraz... rozwiń
Avatar
AGATA MOTYL / 7 października 2010 o 11:00
HAJ JAK GUBIA
Avatar
stefan / 24 lutego 2010 o 10:34
Luiza bo to Piękna Kobieta, Przecudowna !
Avatar
kaka / 22 lutego 2010 o 13:09
To była jak wiem i napewno jest Zjawiskowa Kobieta !!!!
Avatar
luiza / 20 lutego 2010 o 08:36
witam napisał:
Tak, to tutaj przyjmuje Pani stomatolog Marta...



Ale babka ma reklamę . A kto to jest i dlaczego o niej piszecie ?
Avatar
witam / 19 lutego 2010 o 15:47
Tak, to tutaj przyjmuje Pani stomatolog Marta...
Avatar
kaka / 11 lutego 2010 o 09:26
Czy to tutaj przyjmuje Pani Doktor Marta- stomatolog ???
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 2

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 10

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych