sobota, 24 lutego 2018 r.

Świdnik

Kiedy będzie coś wiadomo w sprawie lotniska? I co z tymi
14 milionami na jego budowę?
Czy Świdnik już je dostał?
- Te pieniądze zostały zapisane w rezerwie budżetu państwa. Są dwie drogi, którymi mogą nam zostać przekazane. Pierwsza z nich to kontrakt dla samorządu województwa, który następnie je rozdysponuje na modernizację i przebudowę lotniska w Świdnika. To niezbyt satysfakcjonująca nas droga, bo marszałek województwa jest za lotniskiem w Niedźwiadzie. Druga zaś droga, to przekazanie tych 14 milionów za pośrednictwem przedsiębiorstwa państwowego Porty Lotnicze. I ten sposób wydaje się korzystny, bo wiązałby się z zaangażowaniem Portów Lotniczych w budowę lotniska. Dzisiaj na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy dokapitalizujemy spółkę Port Lotniczy Lublin. Nowe akcje obejmą miasto Lublin, FS Holding i miasto Świdnik.
• Czy Świdnikiem w ogóle interesują się jacyś inwestorzy?
- Zdecydowanie tak. Najczęściej są to tereny wzdłuż drogi Piaseckiej i Parku Przemysłowego. Jeśli chodzi o Piasecką, to niedługo ruszy tu centrum logistyczne Kompanii Piwowarskiej na całą wschodnią Europę. Zostało ono wybudowane przez świdnicką firmę budowlaną. W centrum znajdzie pracę kilkadziesiąt osób. W zamian za zatrudnienie świdniczan zwolnimy pracodawcę z podatku od nieruchomości na 3 lata. Jeśli zaś chodzi o Park Przemysłowy, to dosłownie kilka dni temu był u nas włoski przedsiębiorca zainteresowany uruchomieniem na terenie parku działalności w postaci obróbek pokryciowych. To poważny biznesmen pracujący dla Augusty, włoskiego koncernu lotniczego. Jeśli uda nam się pozyskać jeszcze w tym roku kilkanaście milionów na modernizację dróg i sieci na terenie parku, tych zainteresowanych będzie tu więcej, bo uruchomią się kolejne wolne tereny.
• Co dzieje się z basenem w SP
nr 5? Bardzo by się teraz przydał.
-Trwa remont, który powinien zakończyć się przed 1 września. Gruntowna modernizacja i przebudowa basenu i hali sportowej finansowana jest w większości ze środków unijnych. A koszt tej inwestycji to prawie 3 mln zł. Zapewniam, że warto poczekać do początku roku szkolnego, bo obiekt będzie naprawdę nowoczesny i funkcjonalny. W wrześniu zamontowane zostanie np. ogrzewanie słoneczne.
• Po słynnej już sprawie zakazu emisji "Kodu da Vinci” przez burmistrza Jaksona na forum internetowym napisał pan, że burmistrz ma w czterech literach, czy film będzie u nas wyświetlany, czy nie. Nie sądzi pan, że to było po prostu aroganckie i poniżej poziomu, który powinien reprezentować sobą rzecznik burmistrza?
- To była sytuacja nadzwyczajna. Zostaliśmy brutalnie zaatakowani - najpierw przez gazetę Metro, która zwyczajnie nakłamała, a następnie przez internautów. Moja wypowiedź nie miała oficjalnego charakteru. Był to głos w dyskusji adekwatny do poziomu i słownictwa używanego na forum. Nie zawaham się powiedzieć, że cała ta sytuacja była w stylu "Spieprzaj dziadu” Lecha Kaczyńskiego i nie uważam, żeby nie było takich sytuacji, w których polityk nie może użyć mocnych słów, tylko musi poddać się biernie lecącym w jego stronę obelgom.
Jeśli zaś chodzi o Metro, które rozpętało aferę, to w tej chwili trwa między nami wymiana pism przedprocesowych. Żądamy przeprosin i odwołania wszystkich kłamliwych informacji, a jeśli tego nie uzyskamy, oddamy sprawę do sądu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!